Editörler : **sude**
14 Kasım 2013 12:37   

Kamuda çalışan smmm var mı ?

Aranızda kamuda çalışan smmm var mı? Varsa nerede çalışıyorsunuz?

05 Aralık 2013 08:36

murti_50
Şef

var kardeşim ben çalışıyorum.

10 Aralık 2013 09:52

müşavirim
Aday Memur

Evet ben de çalışanlardanım 2010 yılından beri SMMM yim

19 Aralık 2013 10:07

komputerr
Aday Memur

ben de almıştım belgeyi kullanmak özel sektörde olmadı..b grubu memurum ama meslekle alakalı bir işim de yok. Acaba belgenin işimize yarayabileceği bir alan var mı..vergi dairesine falan geçmenin ekstra bir avantajı olur mu?Siz nerede çalışıyorsunuz?

09 Ocak 2014 08:04

müşavirim
Aday Memur

Ben emniyetteyim gecis icin bir faydasi olacagini dusunmuyorum kurumlararasi gecis icin tek fayda torpilin olmali

25 Nisan 2014 15:58

legalas
Şube Müdürü

Ben emniyetteyim gecis icin bir faydasi olacagini dusunmuyorum kurumlararasi gecis icin tek fayda torpilin olmali

müşavirim, 7 yıl önce - Alıntıya git

belgen var madem neden mali polis olamadın mı sen.

08 Mayıs 2014 14:31

özgür akbulut
Aday Memur

arkadaşlar kamuda çalışıyorum muhasebe bölümünde smmm staj olarak çalıştığım yeri gösterebiliyormuyu

14 Şubat 2015 23:07

gih-öteki
Aday Memur

kamuda çalışıyoruz ancak unvanımız yok sayılıyor.

22 Şubat 2015 12:07

Halil İbrahim Bunsuz
Aday Memur
Bende mali müşavir stajyeriyim bu Nisan sonu bitecek Temmuz yeterlilik Sınavları'na gireceğim. Ama kamuya geceyim diyorum maliye bakanlığı vs ne dersiniz ?
02 Mart 2015 19:57

haçpınar
Aday Memur

ben de smmm stajeriyim çokmatah birşeysandırıyorlar smmm yi ama bn kpss ye girsem mi diyorum.

13 Mart 2015 00:19

EskiTegin
Memur

Yeni jenerasyon olarak bizim özel sektörde kavrulup gidebilme ihtimalini göz önüne alınca kamuda çalışmak daha da ön plana çıkıyor zaten SMMM süreciyle KPSS A kariyer meslek süreçleri birbirine yakın zorlukları içeriyor.

25 Haziran 2015 00:17

gih-öteki
Aday Memur

kamuda mali müşavir unvanıyla çalışmak istiyoruz kamu unvanımızı tanımalıdır

10 Temmuz 2015 08:10

Kerembal
Yasaklı

Sayıştay'da da SMMM ve YMM' ler var.

23 Ağustos 2015 07:56

denetcii
Kapalı

sayıştayda olsalarda görevden ayrılmadan çalışamazlar a cahil.

03 Eylül 2015 21:48

Kerembal
Yasaklı

DENETÇİİ;

Buradakilar SMMM ruhsatı almış veya SMMM olmayı haketmeye çalışan değerli kişilerdir!

Senin gibi değiller, yani!..

Dediğin şeyi 15 yaşındaki çocuk da biliyor, a küfürbaz?..

Ailenden aldığın terbiyeyi burada sergilemek için mi, buraya geldin?.. KPSS bölümünde senin küfürbaz ve ağzı bozuk olduğunu bilmeyen kalmadı... Elaleme de kepaze olmuştun!.. Burada da küfürbazlığını geliştirmeye ve sergilemeye mi geldin?.. Yanlış kapı çalmışsın!..

Seni orada herkes biliyor!.. Ağzının içi de çok pis kokuyordur. En keskin deterjanların bile ağzını dezenfekte edebileceğini hiç sanmıyorum.

Gelelim, burada bulunan ciddi ve seviyeli meslektaşlara!..

Maliye'de 27 yıl Müdürlük yaptım.. Bunun 12 senesi Vergi Dairesi Müdürü, kalan 15 senesi de Muhasebe Müdürü olarak geçti. 15 senesi de, Ankara'da SMMM olarak bağımsız biçimde çalışmakla geçti. Yani, hiç ara vermeden, 42 sene çalıştım. Eşim de, Kız Meslek Lisesi öğretmeni idi. Emekli olunca, büroda personelle birlikte çalıştık. O da , 15 senede muhasebeyi öğrendi.

İki evlat yetiştirdik.. Delikanlılardan her ikisi de Hacettepe İngilizce Tıp mezunudur. Hacettepe İngilizce Tıp' ta aralıksız ve kesintisiz olarak 7 + 5 sene okuyarak Uzman Doktor oldular. ÖSS + ÖYS' lerde Türkiye 32 ncisi ve 192 ncisi olarak üniversiye adım atmışlardı.

Emekliler olarak SMMM' lik işinde yapmasaydık; onları okutmakta zorlanırdık. Zira TIP eğitimi çok pahalı bir eğitimdir.

Kamuda çalışırken, Maliye lojmanında oturduğumuz halde, onları okutmakta zorlanıyorduk!..

SMMM' lik sayesinde, onlara kaliteli eğitim sağladık!..

DENETÇİİ namlı çapsız ve saygısız kişi hariç, herkese saygılarla!.. Kolay gelsin!..

10 Eylül 2015 12:38

Emir90
Şef

vergi dairelerinde calısabilirler. keza vergi müfettisleri belli bir süre sonra zaten mali müsavir olabiliyor. düz memurlukta ruhsat iptal oluyor die biliyorum.

Toplam 15 mesaj

ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?