Editörler : E.Kayı Han

ottoman aga
Genel Müdür
21 Kasım 2013 10:20

varsa isim ver de inceleyeyim.dediğin gibiyse ben de senin cemaata gireym

kizilirmak
Müsteşar Yardımcısı
21 Kasım 2013 10:26

benim cemaat mi varmış:)neden benim cemaate giriyorsun ki. illa iradeni birine bağlamak zorundaysan cemaat liderlerine, abilere, amcalara,ablalara bağlayacağın yere, git kurana,sünnete, resule bağla. yoo sizin görüşünüze göre cemaatsiz iman mümkünmüdür sence?

ottoman aga, 10 yıl önce

varsa isim ver de inceleyeyim.dediğin gibiyse ben de senin cemaata gireym

ottoman aga
Genel Müdür
21 Kasım 2013 10:32

hocam abartma ya.siz biz deyip duruyorsun siz kim biz kim?

ortada yapılan bir hizmet var.ürünleri ortada ben istifade ettim.bu grup olmasaydı belki de eskisi gibi namazsız niyazsız bir insan olacaktım.benim gibi binlerce örnek var.

böyle bir oluşumun kime ne zararı var?kim hizmeti kullanarak zengin olmuş.devleti yitenler sömürenler yıllardan beri ortada kafanı onlara yor sen biraz.tabi ki her türk vatandaşı gibi bir yerlere gelmeyi yükselmeyi isteyecekler bu illegal birşey değil.devletin imkanları herkese açık.

sen illegal yöntemlerle menfaat elde edenlere bak.

kizilirmak, 10 yıl önce

benim cemaat mi varmış:)neden benim cemaate giriyorsun ki. illa iradeni birine bağlamak zorundaysan cemaat liderlerine, abilere, amcalara,ablalara bağlayacağın yere, git kurana,sünnete, resule bağla. yoo sizin görüşünüze göre cemaatsiz iman mümkünmüdür sence?

ottoman aga
Genel Müdür
21 Kasım 2013 10:39

bak hala bana "şu arkadaş hizmette olduğundan ötürü köşeyi döndü" deme yiğitliğini gösteremedin hala.anca etrafından kıvırıyorsun.

yas-me
Genel Müdür
21 Kasım 2013 11:04

bizim andolu insanımız saftır inanmasa girmez böyle işlere

ama herkez böyle midir kimseyi töhmet altında bırakmam

ama benim yanlış olark gördüğüm nokta cematen (sadece bir cemati kastet miyorum) diye adam kayrılıyor mu kayrılmıyor mu

ben senin şahsında sormuyorum genel olarak soruyorum

bu fili durum hizmet midir

ottoman aga, 10 yıl önce

bak hala bana "şu arkadaş hizmette olduğundan ötürü köşeyi döndü" deme yiğitliğini gösteremedin hala.anca etrafından kıvırıyorsun.

oscarlik11
Memur
21 Kasım 2013 11:14

Cemaatime dokunanı yakarım diyip Erzincan Başsavcının başını yiyen bu AKP cemaatine dokunmaya karar verdi.AKP Cemaat arasında orta nokta bulunacak.Bakarsınız Yine cemaatin dershanelerine dokunulmaz diğer dershaneler kapatılır.

ottoman aga
Genel Müdür
21 Kasım 2013 11:15

evet hizmet bu mudur?

diyelim kayrılıyor.hizmet sadece bundan ibaretmidir?hiç mi doru yapılan bir şey yok.niye insanları hep eleştiriyoz?düzeltmek için biz ne yapıyorz?elini taşın altına sokan yok.hep eleştiri hep eleştiri.başkaları da yapsa biz de alkışlasak

yas-me, 10 yıl önce

bizim andolu insanımız saftır inanmasa girmez böyle işlere

ama herkez böyle midir kimseyi töhmet altında bırakmam

ama benim yanlış olark gördüğüm nokta cematen (sadece bir cemati kastet miyorum) diye adam kayrılıyor mu kayrılmıyor mu

ben senin şahsında sormuyorum genel olarak soruyorum

bu fili durum hizmet midir

kizilirmak
Müsteşar Yardımcısı
21 Kasım 2013 16:29

böyle bir oluşum eğer senin dediğin şekilde hizmet etmeye devam ederse kimseye zararı olmayabilir. ama hizmet dediği şeyin dışına çıkmaya çalışmayacak. iktidar peşinde koşmayacak. iktidar belirlemeye çalışmayacak. seçilmiş başbakanla güç mücadelesine girmeyecek. milletin imkanlarıyla oluşturduğu hizmet denen yapıyı millete ve milletin seçtiği iktidara karşı kullanmayacak. geçmiş iktidarlar döneminde yapılan olumsuz icraatlara gıkını bile çıkarmaz iken, bu dönemde iktidar hırsına bürünüp iktidara savaş açmayacak. yani haddini bilecek, yerini bilecek.

sormuşunya siz kim biz kim diye. biz allahına peygamberine inanan, demokrasiye inanan, iradesini kimsenin emrine vermemiş müslüman türk milletiyiz. şimdi ben sana soruyorum siz kimsiniz?

ottoman aga, 10 yıl önce

hocam abartma ya.siz biz deyip duruyorsun siz kim biz kim?

ortada yapılan bir hizmet var.ürünleri ortada ben istifade ettim.bu grup olmasaydı belki de eskisi gibi namazsız niyazsız bir insan olacaktım.benim gibi binlerce örnek var.

böyle bir oluşumun kime ne zararı var?kim hizmeti kullanarak zengin olmuş.devleti yitenler sömürenler yıllardan beri ortada kafanı onlara yor sen biraz.tabi ki her türk vatandaşı gibi bir yerlere gelmeyi yükselmeyi isteyecekler bu illegal birşey değil.devletin imkanları herkese açık.

sen illegal yöntemlerle menfaat elde edenlere bak.

ottoman aga
Genel Müdür
22 Kasım 2013 12:00

hizmet dediğimiz şey toplumun önemli bir kitlesini oluşturuyor.genellikle okumuş kesimden insanlar.tabi ki toplumda belli yerlere gelecekler.yönetime de talib olacaklar.anayasa da meclise girme şartlarında cemaatçiler giremez diye bir madde hatırlamıyorum.hatta bana kalırsa kendi partisini de kurup siyaset de yapmalılar.buna en az her türk vatandaşı kadar hakları var..

son sorunun cevabı da :biz uzaydan gelmiş yaratıklarız !

ottoman aga
Genel Müdür
22 Kasım 2013 12:03

bu arada unutmuş değilim benim kıvırtma ile ilgili tahriğime rağmen bir isim veremedin.bekliyorum

VOLCANO-25
Kapalı
22 Kasım 2013 12:20

bana bak ot-man senin belliki damağinda bişeylerin tadı kalmış...ben ve benim gbiler yıllardır ne çekiyoruz bu cemocanlardan ve akp yaltakçılarından.o taraftan olmadığımız için yıllardır meslekte yerimizde sayıyoruz....bunun darbesini yedikçe öfkem ve kinim günbe gün katlanıyor...artık sen ve senin gibilerine tahammülümüz yok... hizmetmiş başlarım la sizin hizmetinize...ne zamandan beri adam kayırmak torpilcilik hizmet olmuş...doğru senin gibilere hizmet varrrrrr.....

ottoman aga, 10 yıl önce

bu arada unutmuş değilim benim kıvırtma ile ilgili tahriğime rağmen bir isim veremedin.bekliyorum

ottoman aga
Genel Müdür
22 Kasım 2013 14:13

hah şöyle ya.düşür maskeni de kim olduğunu bilelim.kus kinini rahat rahat.

ama ona buna iftira etme.mert ol, delikanlı ol.canımı ye.

zaten mert olsan çift nick kullanmazsın.

VALCONA-25 pardon kızılırmak mı demeliydim

:-PPP

VOLCANO-25
Kapalı
22 Kasım 2013 14:31

güzel kardeşim ben iftira falan atmıyorum da sen yapıyorsun bak benim çift nikim falan yok yemin edebilirim şunada emin ol senden bin kat daha delikanlıyımdır...heç merak etme sen ayrıca kızılırmak kim ne saçmalıyon sen...işte bak bikalıp var kafanda senden olmayan herkesi o kalıba koyup yargılıyorsun....

ottoman aga, 10 yıl önce

hah şöyle ya.düşür maskeni de kim olduğunu bilelim.kus kinini rahat rahat.

ama ona buna iftira etme.mert ol, delikanlı ol.canımı ye.

zaten mert olsan çift nick kullanmazsın.

VALCONA-25 pardon kızılırmak mı demeliydim

:-PPP

kizilirmak
Müsteşar Yardımcısı
22 Kasım 2013 16:26

bende onu diyorum işte cemaat denen topluluk eğer siyaset yapacaksa parti kursun. yok parti kurmayı gözleri yemiyorsa, bundan önceki iktidarlar döneminde, darbeler döneminde nasıl süt dökmüş kedi iseler, şimdide hadlerini bilsinler ve otursunlar o kadar.

ottoman aga, 10 yıl önce

hizmet dediğimiz şey toplumun önemli bir kitlesini oluşturuyor.genellikle okumuş kesimden insanlar.tabi ki toplumda belli yerlere gelecekler.yönetime de talib olacaklar.anayasa da meclise girme şartlarında cemaatçiler giremez diye bir madde hatırlamıyorum.hatta bana kalırsa kendi partisini de kurup siyaset de yapmalılar.buna en az her türk vatandaşı kadar hakları var..

son sorunun cevabı da :biz uzaydan gelmiş yaratıklarız !

MerDiVen893
Daire Başkanı
22 Kasım 2013 16:40

seneye kpss'ye girecem hangi dersane daha iyidir, ücreti ne kadardır

şehb@l
Başbakan Müsteşarı
22 Kasım 2013 18:44

amaç derhane kapatmak değil

amaç cemaate aba altından sopa göstermek

Shogun Reis
Yasaklı
22 Kasım 2013 18:51

herkeş ayağını denk alsın

drogba-13
Yasaklı
22 Kasım 2013 18:55

yürü kreşe hadi !

Shogun Reis, 10 yıl önce

herkeş ayağını denk alsın

hep ters köşe
Aday Memur
22 Kasım 2013 23:39

TEZ –ANTİTEZ( medya haberlerinden derlemedir.)

TEZ:Dershaneler birliği başkanı 1 500 000 öğrencinin dershanelerden faydalandığını söylüyor.ANTİTEZ: Sakın dershaneler 1 500 000 milyon öğrenciden faydalanıyor olmasın.

TEZ:”Suç mu işledik ki kapatılıyoruz eğitim sistemindeki boşlukları dolduruyoruz.” ANTİ TEZ( Aslında boş olan ceplerimizi parayla dolduruyoruz demek istiyorlar.Ajitasyon)

TEZ:Tobb başkanı: “Dünya da dershane yasaklayan bir ülke yok”

ANTİ TEZ:Deshaneler neredeyse devlet okullarını kapatacak okulda ders dinleyen öğrenci kalmadı herkesin kafasında dershane.

TEZ:Hoca efendi “darbelerin tokadını,tekmesini yedik şimdi sabretmeliyiz” diyor

ANTİTEZ: ama hocanın talebeleri hiç sabretmiyor zaman Avusturya’ya yeni ofisinde 8.yıl kutlaması yapıyor.

TEZ:Hoca Efendi :Mızraklara karşı iğne bile kullanmayız

ANTİTEZ:Belli oluyor zaman gazetesi 1 hafta boyunca tüm sayfalarında dershane haberi yapıyor samanyolu ve diğer bilinen tüm kanal ve gazelerde aynı şekilde.

İğne kullanmayanlar doğudaki okuma salonlarındaki öğrencilerin gözyaşlarını kullanıyorlar televizyon ekranlarında.

TEZ:Dünya ve Avrupa dershane birlikleri “eğitim özgürlüğüne ve mantığa aykırı” diyor.ANTİTEZ:Sınav sistemi okulu ön plana alacak şekilde değiştiğinde devlet okullarında parasız verilecek olduğu için mi mantığa aykırı haklısınız devlet para almalıdır.

TEZ:Memursen dershaneler sebep değil sonuçtur

ANTİTEZ:Dershaneler sebeptir.Devlet okullarının gelişmesini engelleme noktasında(paralel eğitim)

TEZ:Dershaneler Meb’e bağlı okulların eksiklerini tamamlıyormuş!

ANTİTEZ:sakın meb’in eksikliklerini fırsata çeviriyor olmasınlar

TEZ:Hukuki mücadele başlatırız .

ANTİTEZ:Kapatmıyoruz dönüştürüyoruz

TEZ:Bizim dershanelerimizin çoğu Doğu ve güneydoğuda zarar ediyor ama biz vazgeçmiyoruz ANTİTEZ---had len bu devirde zarar eden dershane mi var zarar etsen beş saniye durmazsın

TEZ: ”Dar gelirlinin çocuğunu özel okula yollaması imkansız”

ANTİTEZ: zaten dershaneleri niye dönüştürüyoruz devlet okuluna gelsin diye.dersaneyi dönüştürüp yinede mağdur olmayın diye size bir alternetif sunuyoruz.

TEZ: “Eskiden dersaneye gidiyorduk şimdi nereye gidicez?”

ANTİTEZ: asıl gitmeniz gereken yere okulda bedavaya ders anlatıpta dinlemediğiniz öğretmeninizin yanına.

TEZ:BBP lideri Mustafa Destici “dershane düzenlemesi eğitime telafisi olmayan darbeler vurur.dershane çocukları topluma ve aynı zamanda hayata hazırlıyor” ANTİTEZ:Doğrudur sabahlara kadar test çözen yarış atı gibi çatlayıncaya kadar koşan ve bu yüzden sadece dershanenin düzenlediği iki üç partiye katılabilen asosyal bir gençlik yetiştirmede üstlerine yok.

TEZ:Ak parti adana milletvekili gönül insanları incitilmemeli gayretullaha dokunur.

ANTİTEZ:Nefsine köle olmak gayretullaha dokunabilir.

TEZ:ENES başkanı George Hagitegas insan hakları evrensel bildirgesine aykırı ANTİTEZ:kapatmıyoruz kardeşim

TEZ: “Eğitimde bu kadar sorun varken onlara çözüm üretme yerine dershaneleri gündeme almak samimiyetsizliktir.”

ANTİTEZ:DERSHANELERİ GÜNDEME ALMAMAK SAMİMİYETSİZLİKTİR.

TEZ:Her ev özel dershane olacak

ANTİTEZ:EVET DERSANEYE GİTMEDEN HERKES EVİNDE DERSİNİ ÇALIŞACAK.

TEZ:Fethi Turan (eğitimci) özel ders ücretleri tavan yapar varlıklı aileler çocuklarına özel ders aldırmaya devam eder orta gelir grubuna sahip aileler ekonomik şartlarını zorlar ve eğitim yarışına katılır alt gelir grubuna mensup ailenin çocuklarının önünde ise meslek liselerine devam edip işçi olmaktan başka seçenek kalmaz.

ANTİTEZ:ÜNİVERSİTEYE ALIM SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRİRİZ TÜM BU SÖYLEDİKLERİNİZE İHTİYAÇ KALMAZ

TEZ: Zaman gazetesi Tirajım 1milyonu geçti abone yapma kampanyamıza 1 kasımda başladık hamdolsun 25 bin kişi bağladık ona göre konuş .

ANTİTEZ: Kimse kusura bakmasın herhangi bir zümreye ayrıcalık tanıyamayayız ayrıcalık olursa asıl biz bunun hesabını (75 milyonun hakkı) veremeyiz SONUÇ OLARAK 1 000 000‹75 000 000

TEZ:Taha Akyol “dersaneleri kapatma kararı AİHM den döner”

ANTİTEZ: kapatmıyoruz dönüştürüyoruz.

TEZ:Özdebir:”Kapatma merdiven altı eğitime yol açar.”

ANTİTEZ kimse merdiven altında çalışmaz Akıllı tahtalarla ders anlatılacak devlet okulunda gel dinle alanında uzmanlar hazırlıyor eğitim materyallerini

TEZ:Dershane sahibi Ekrem Batuk saatimi satarak bu dershaneyi kurdum.

ANTİTEZ: Eminim kat kat iyisini alacak kadar kazandırıyordur dershane ne de olsa üniversiteyi kazanmanın yolu senin dershanenden geçiyor.

TEZ: “Eğitimde fırsat adaletsizliği doğurur”

ANTİTEZ: dershaneye gidemeyen yoksul çocuklar açısından bakarsak aslında fırsat eşitliği sağlanmış olur.Ayrıca bedavaya dershaneye giden çocuklar ın çoğu sakın seviye belirleme sınavlarıyla seçip devlet okulundan çaldığınız zeki öğrenciler olmasın.

TEZ:Almanya dersaneler birliği başkanı “ devlet ancak kendi kurumlarını kapatabilir .” ANTİTEZ:zaten dersaneler birliği başkanından başka bir açıklama yapması beklenemez (ADAM DERSANELER BİRLİĞİNİN BAŞKANI)

Kanaat Önderleri ha keza gençlerimiz elden gider

TEZ:Vehbi Dinçerler “Asker kapatmıştı açtık bugün de olsa aynısını yaparım”

ANTİTEZ:geçmişte yaptığın sana göre doğru.

TEZ:Final dershaneleri kurucu ortağı Zeki Çobanoğlu “236 dersanem var biri bile dönüşüme uygun değil”

ANTİTEZ:236 AZ 3000 DERSANESİ OLANLAR VAR.

TEZ:ESKİDEN DERSANELER KAPATILSIN DİYE SÖYLENİR DURURDU MEĞER NE KADAR ALIŞMIŞIZ PARA VERİP DERSANEYE GİTMEYE CEBİMİZDEN PARA ÇIKTIĞI HALDE VAZGEÇEMİYORUZ.

ANTİTEZ:DERSANELER KAPATILAMAZ!

ottoman aga
Genel Müdür
25 Kasım 2013 09:46

darbeyi yaptık aynı muameleyi beklyoruz diyorsun yani.

ne diyelim allah mübarek etsin.dünyada da ahirette de öbür darbecilerin yanında olasınız diyeceğim ama inancım bir mümine bunu dememi engelliyor.gerçi bizimki de inaç mı ya akapelilerin yanında demi kızıl kardeşim

kizilirmak, 10 yıl önce

bende onu diyorum işte cemaat denen topluluk eğer siyaset yapacaksa parti kursun. yok parti kurmayı gözleri yemiyorsa, bundan önceki iktidarlar döneminde, darbeler döneminde nasıl süt dökmüş kedi iseler, şimdide hadlerini bilsinler ve otursunlar o kadar.

Toplam 158 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi