Editörler : E.Kayı Han

snms_4242
Başbakan Müsteşarı
03 Aralık 2013 13:48

poor farkında mısın bilmiyorum ama sizin sesiniz kısıldı;)

_kemter_, 10 yıl önce

Akp resmî olarak Türkiye Devleti'nin hükûmetini idare edecek kadroyu çıkartmıştır.

Hükûmetin kendine has eğitim politikası üretme ve icrâ etme hakkı vardır. Bu hak meşrûdur.

Cemaatin -bildiğim kadarıyla- en yetkili ismi Hüseyin Gülerce orta yolun bulunduğunu söylüyor. O söylüyorsa artık sizin biraz sesinizi kısmanız gerekir.

_kemter_
Kapalı
03 Aralık 2013 13:50

Devletin hükûmetini idare eden kadronun kendi eğitim politikasını üretme ve icrâ etme hakkını medya ve diğer güçlerinizi kullanarak elinden almaya çalışıyorsunuz.

Asıl otoriterleşme budur.

Dershaneler dershane sahiplerinden zorla alınıp, yerine avuçlarını yalamaları söylenmiyor. Mesele para ise dershanelerin dönüşümünden söz ediliyor. Zorla elinden alınma durumu yok.

Kaldı ki son bakanlar kurulu toplantısı sonrası dershanelerin bu yıl da kayıt alabileceği, dönüşüm için 2 yıl sürelerinin olduğu söylendi.

Son noktada, problem nedir?

Hüseyin Gülerce cemaatin dershaneleri konusunda en tepedeki isimlerden biri ise, onun sözleri senin nezdinde "beğenilen yorumlar" ise, sen kimsin? Dershane sahibi misin?

ottoman aga, 10 yıl önce

akp nin hükümet olması ülkenin tüm varlığında hak sahibi olduğunu göstermez.hatta kendine oy vermeyenlerin bile hakkını gözetmek durumundadır.adil olmak isminde adalet kelimesi yazmayla olmaz.bunun tezahürünü yerine getirmekle olur.bu da yapmadığı bir şey değil.

hüseyin gülerce sevdiğim saydığım bir yazardır.ne didiğini bilmiyorum ama dediği şeyler kendini bağlar.benim görüşüm bu.

_kemter_
Kapalı
03 Aralık 2013 13:51

Sizin sesiniz kısıldı derken, kastı anlayamadım. Biz kimiz, sesimiz nasıl kısıldı?

snms_4242, 10 yıl önce

poor farkında mısın bilmiyorum ama sizin sesiniz kısıldı;)

ottoman aga
Genel Müdür
03 Aralık 2013 14:03

Bakan Avcı:

VELİLER, KURUCULAR VE ÖĞRETMENLER ENDİŞE ETMESİN DERSHANE KAYITLARI 1 YIL DAHA SÜRECEK

endişe etmesin :)

Sumatra Kaplanı
Yasaklı
03 Aralık 2013 14:04

Dersaneler kapatılmadı. Etkili bir tehdit unsuru olarak seneye bırakıldı. Olayın başından beri düşündüğüm gibi işin içinde başka pazarlıklar var. Cumhurbaşkanlığı secimi, taht savaşı,.... Ve ta başından beri düşündüğüm gibi kolay kolay bu iki grup ayrılamaz. Ayrılırlarsa ve nu hain iktidarın beli kırılır ve belki de birçoğuna darağacının bile yolu görüeblir. Hoş eninde sonunda bu da olacak. Allah bu millete o günleri göstermisin denilen günleri bu iktidarla ve içindeki dinci hainlerle yaşayıp yeni bir Kurtuluş Savaşı sürecine gireceğiz.

ottoman aga
Genel Müdür
03 Aralık 2013 14:07

dinci hainlerle yaşayıp yeni bir Kurtuluş Savaşı sürecine gireceğiz!

Sumatra Kaplanı, 10 yıl önce

Dersaneler kapatılmadı. Etkili bir tehdit unsuru olarak seneye bırakıldı. Olayın başından beri düşündüğüm gibi işin içinde başka pazarlıklar var. Cumhurbaşkanlığı secimi, taht savaşı,.... Ve ta başından beri düşündüğüm gibi kolay kolay bu iki grup ayrılamaz. Ayrılırlarsa ve nu hain iktidarın beli kırılır ve belki de birçoğuna darağacının bile yolu görüeblir. Hoş eninde sonunda bu da olacak. Allah bu millete o günleri göstermisin denilen günleri bu iktidarla ve içindeki dinci hainlerle yaşayıp yeni bir Kurtuluş Savaşı sürecine gireceğiz.

sorunyokk
Memur
03 Aralık 2013 14:08

dershaneler kapatılmadı ama,gerçekler ortaya döküldü.

ottoman aga
Genel Müdür
03 Aralık 2013 14:10

benim dersanem yok.ama yapılan hizmetlerin sekteye uğrayacak olmasına üzülen bir müslümanım sadece.

peki sen kimsin? sana dokunan ne ?

_kemter_, 10 yıl önce

Devletin hükûmetini idare eden kadronun kendi eğitim politikasını üretme ve icrâ etme hakkını medya ve diğer güçlerinizi kullanarak elinden almaya çalışıyorsunuz.

Asıl otoriterleşme budur.

Dershaneler dershane sahiplerinden zorla alınıp, yerine avuçlarını yalamaları söylenmiyor. Mesele para ise dershanelerin dönüşümünden söz ediliyor. Zorla elinden alınma durumu yok.

Kaldı ki son bakanlar kurulu toplantısı sonrası dershanelerin bu yıl da kayıt alabileceği, dönüşüm için 2 yıl sürelerinin olduğu söylendi.

Son noktada, problem nedir?

Hüseyin Gülerce cemaatin dershaneleri konusunda en tepedeki isimlerden biri ise, onun sözleri senin nezdinde "beğenilen yorumlar" ise, sen kimsin? Dershane sahibi misin?

_kemter_
Kapalı
03 Aralık 2013 14:23

Ben bu ülkenin eğitim sisteminin top yekûn düzeltilmesi gerektiğini, dershane ucubeliğinden bir ân önce sağlıklı bir eğitim sistemine geçerek düzelmesini gerektiğini, ülke menfaatine hizmet eden sağlıklı bir neslin yetişmesi gerektiğini;

düşünen sade bir vatandaşım. Forum için konuşursak serbest yorumcuyum.

Hizmet diye isimlendirdiğiniz "şey" benim görüşlerime uymuyor. Ama yapmak istiyorsanız elbette meşrû zeminde yapmalısınız, yapabilmelisiniz. Bu ayrı.

ottoman aga, 10 yıl önce

benim dersanem yok.ama yapılan hizmetlerin sekteye uğrayacak olmasına üzülen bir müslümanım sadece.

peki sen kimsin? sana dokunan ne ?

memursavarG
Yasaklı
03 Aralık 2013 14:30

konu dershane olunca bu kadar panikleyen şakırtları görmek düşündürücü

anlaşılıyorki konu eğitim değil

ottoman aga
Genel Müdür
04 Aralık 2013 10:33

iki sene önce aklın nerdeydi.ben de eğitimciyim akp kapatcaz demese hiçbir eğitimcinin dersaneden şikayet ettiği yoktu.

veli öğrenci eğitimci dersane sahibi kimsenin böyle bir isteği yoktu.

peki öyleyse kimin isteği bu?

_kemter_, 10 yıl önce

Ben bu ülkenin eğitim sisteminin top yekûn düzeltilmesi gerektiğini, dershane ucubeliğinden bir ân önce sağlıklı bir eğitim sistemine geçerek düzelmesini gerektiğini, ülke menfaatine hizmet eden sağlıklı bir neslin yetişmesi gerektiğini;

düşünen sade bir vatandaşım. Forum için konuşursak serbest yorumcuyum.

Hizmet diye isimlendirdiğiniz "şey" benim görüşlerime uymuyor. Ama yapmak istiyorsanız elbette meşrû zeminde yapmalısınız, yapabilmelisiniz. Bu ayrı.

ottoman aga
Genel Müdür
04 Aralık 2013 10:38

Selahattin Demirtaş: "evet eğitim talimatı verdik"

uyu ey türk milleti uyu.gençliğe kimler sahip çıkıyor sen uyu

kizilirmak
Müsteşar Yardımcısı
04 Aralık 2013 10:44

selahattin demirtaşın sahip çıkması ile cemaatin sahip çıkması arasında ne fark var. gençliğe sahip çıkma görevi önce aileye sonra devlete(hükümete)aittir. bu anayasal bir görevdir. selahattin demirtaş sahip çıkmasın, sol gruplar sahip çıkmasın, ateistler, partiler, dernekler sahip çıkmasın. hatta hiç kimse sahip çıkmasın. aman cemaat sahip çıksın.aman cemaat sahip çıksın:))))

ottoman aga
Genel Müdür
04 Aralık 2013 10:49

"selahattin demirtaşın sahip çıkması ile cemaatin sahip çıkması arasında ne fark var"

böyle düşünen birine söyleyecek hiçbir şeyim olmaz.ancak dürüstçe düşüncesini itiraf ettiğinden dolayı tebrik ederim.

kizilirmak
Müsteşar Yardımcısı
04 Aralık 2013 10:54

zaten söyleyecek hiç bir şeyiniz yokki. aman siz gençleri devşirmeye devam edin. yeterki sizden başkası kapmasın. aman siz kapın, aman sizden olsunlar.

mevlitt
Memur
04 Aralık 2013 11:03

ben anlayamıyorum dersaneleri garibanların kurtuluş yeri gibi gösteriyorlar yav zaten gerçek garibanlar çocuklarını dersaneye veremeyenler degilmi.dersanelen kapatılıp yerine açılacak olan halk egitim merkezlerindeki kurslar garibanlar için degilmi.ben oğlumu zor zar cemaat dersanesine verdim sen metem cisin dilye ayırmışlar bir kenara bakan tutan yok iki hafta sonra bıraktı.sadece derece yapacak çocüklara önem gösteriyorlar.

ottoman aga
Genel Müdür
04 Aralık 2013 11:05

keşke diğer ehli vicdan insanlar da gençliğe el atabilse.yarın bu insanlar yönetecek ülkeyi.allahın izniyle hizmetin el attığı gençler ana babaya-dine diyanete-vatana millete saygılı zararsız insanlar oluyor.

ha eksikler yok mu?illa ki var.keşke rahat yataklarından kalksa da diğer tüm gruplar fertler ülke gençliğini kazanmaya çalışsa.iftihar ederim alkışlarım.

mevlitt
Memur
04 Aralık 2013 11:08

sizin dersenelerinizde amerikancı israilci olacağına kürtcü olsun daha iyi hiç değilse bir arada yaşıyoruz.

ottoman aga, 10 yıl önce

Selahattin Demirtaş: "evet eğitim talimatı verdik"

uyu ey türk milleti uyu.gençliğe kimler sahip çıkıyor sen uyu

kizilirmak
Müsteşar Yardımcısı
04 Aralık 2013 11:13

yetişen insanlar anaya, babaya, dine, diyanete, vatana, millete bağlı ve sadık yetişmiyor. tek sadakatleri var o da cemaatlerine, liderlerine, ablalarına, abilerine. sen de bunun en yakın örneğisin.

ottoman aga, 10 yıl önce

keşke diğer ehli vicdan insanlar da gençliğe el atabilse.yarın bu insanlar yönetecek ülkeyi.allahın izniyle hizmetin el attığı gençler ana babaya-dine diyanete-vatana millete saygılı zararsız insanlar oluyor.

ha eksikler yok mu?illa ki var.keşke rahat yataklarından kalksa da diğer tüm gruplar fertler ülke gençliğini kazanmaya çalışsa.iftihar ederim alkışlarım.

ottoman aga
Genel Müdür
04 Aralık 2013 11:17

mevlütcüm türkiyede yaşıyorsun değil mi?

bir pkk üyesiyle cemaat üyesi arasında pkk lıyı tercih edebilme bahtiyarlığını neye borçluyuz merak ediyorum.

mevlitt, 10 yıl önce

sizin dersenelerinizde amerikancı israilci olacağına kürtcü olsun daha iyi hiç değilse bir arada yaşıyoruz.

Toplam 158 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi