Editörler : supporters.
«101112131415161718192021»

ExpertE
Genel Müdür
05 Mart 2014 09:19

Haklısınız umarız bu kez daha hızlı ve etkin bir raporlama olur.

"fırsat eşitliğini bozan ve ayrımcılığa neden olan düzenleme ve uygulamalar" bu nokta oldukça önemli, umarız üzerine düşerler.

Farklı 5 konu için talimatı olduğu söylendi Cumhurbaşkanımızın. Diğer araştırmalar da oldukça önemli ve dikkat çekici. Önemli 5 konu içerisinde kariyer mesleklere eğilinmesi artık mağduriyetlerin ses getirdiği anlamına geliyor.

DDK'nın tüm üst kurullar, kalkınma ajansları ve mağdur diğer kamu kurum/kuruluşlarını gerek bilgi belge bazında gerek yüzyüze toplantılar ile tetkik etmesi gerekir. Bu şekilde doğru her bilgiye ulaşabilirler, her kurumun şartları ve mağduriyetleri birbirinden çok farklı.

Yolumuz açık olsun...Ülkemizde bu kadar açık ve kesin bir hak arayışı mutlaka yerini bulacaktır.

envexpert, 10 yıl önce

DDK yaklasık 1 yıl once 26 kalkınma ajansında oldukça kapsamlı bir denetim gerçekleştirdiler. Ve daha çok yeni bir rapor yayımladılar.

Burada oyle kritik noktalarda vardı ki tamamen bizlerin mağduriyetini anlatıyor ve destekliyor..

Ama gelelim aynı tas aynı hamam, bunun uygulayıcısı kim olacak kim ne yapacak eylem planları çok daa önem taşıyor...

hoşgörü
Aday Memur
10 Mart 2014 13:52

expertE kardeşim.. memurlar.net te bu konuda haber hazırlanıyor diyordun.. bu konuda gelişme yok mu.

şans-olacak-aga
Aday Memur
10 Mart 2014 17:15

ExperE yi bilmiyorum ama ben editörlere defalarca msj attım durumu yazdım metin hazırladım. Bi cacık çıkmadı.
Artık bu maaşı kabullenme vakti geldi. üst kurulların artık bi genel müdürlükten farkıda yok arkadaşlar.5018 e dahil olduk maaşları düştü bitirdiler resmen.

iissttaannbbuull
Aday Memur
17 Mart 2014 09:35

başlığımızı yedirtmeyiz...

cemyth
Şef
26 Mart 2014 23:56

üst kurulda...bitmiş

andersen3458
Memur
27 Mart 2014 13:58

http://www.memurlar.net/haber/461915/

demonorama
Aday Memur
27 Mart 2014 14:28

dava dilekçelerinde yer alması gereken güzel bir malzeme...

andersen3458, 10 yıl önce

http://www.memurlar.net/haber/461915/

Danişmentli86
Aday Memur
02 Nisan 2014 14:07

Benzer şekilde müsteşarlıktan bakanlığa dönüştürülen kurumlarda da sıkıntı var. Benimle aynı pozisyondaki adam bana 500 tl fark atıyor ayrıca ikramiye alıyor. Millet maaşı için merkez bankası kovalıyor. Bu gidişle kurumlarda kaliteli adam kalmayacak. Bu adaletsizlik giderilmeli.

şans-olacak-aga
Aday Memur
02 Nisan 2014 14:17

anca stratejik plana yazılır işte ücret düşüklüğü zayıf yönümüz diye. Evet Bence 666 ile mücadele edeceğimize merkez bankasına çalışalım kazanma ihtimalimiz daha yüksek. Heç mi umut yok üst kurulda çalışanlar bilir hakkaten hiç umut yok.

cemyth
Şef
16 Nisan 2014 01:00

Bir ust kurul calisani olarak maaslarin duzelecegi konusunda hic umudum yok. Gosterilen gayret tabiki onemli ancak kisa periyotlarla gazimizi almaktan baska bir ise yaramayacak. Su anda moral bozmakla suclayabilirsiniz beni ama goreceksiniz 2 sene 3 sene 5 sene vs vs sonrasinda da aynen bu adaletsizlik devam ediyor olacak

16 Nisan 2014 08:58

AYM Sürekli̇ adalet, özgürlük, eşi̇tli̇k adi altinda kararlar aliyor. hatta twi̇tter'da i̇ç hukuk yollari tükenmeden karar bi̇le aldi. i̇çi̇mi̇zden bi̇r babayi̇ği̇t çiksa da anayasa mahkemesi̇ne bi̇reysel başvuru yapsa.emi̇ni̇m ki̇ aym ayni i̇şi̇ yapan ayni ünvanli memurlarin farkli ücret almalarini eşi̇tli̇k i̇lkesi̇ne aykiri görerek hakkimizda olumlu karar verecekti̇r.

ExpertE
Genel Müdür
08 Mayıs 2014 09:33

Bu kararı argüman olarak kullanıp son dönemlerde dava açan arkadaşlar oldu mu acaba? Teşekkürler demon.

Agah efendi adlı üyenin de dediği gibi AYM son dönemlerde ciddi anlamda eşitliğe vurgu yaparak birçok karar almakta. Umudumuz haklılığımızdan; aynı sorumluluk aynı unvan altında görevimizi icra edip yan masa arkadaşlarımızdan sadece tek konuda farklı konuma sahip olmak o da özlük haklarımız.

Dava açan bazı arkadaşlarımızın ilk derece mahkemesinden aldıkları red kararları şuan Danıştay'da görüşülmekte, sonuçlar oldukça önemli olacak hepimiz dua edelim AYM'ne kalmadan, Danıştayımız, bu mağduriyeti görüp bu açık eşitsizliğe son verebilecek uygun bir karar verecektir diye umuyoruz.

Selametle...

demonorama, 10 yıl önce

dava dilekçelerinde yer alması gereken güzel bir malzeme...

cemyth
Şef
09 Mayıs 2014 11:35

Bu tip somut ve basit bir iddiaya dayanan dava dosyasının danıştayca karara bağlanması hususunda hukukçu arkadaşların bir süre öngörüsü varmıdır? 1 ay, 6 ay, 1 sene gibi...

cemyth
Şef
09 Mayıs 2014 11:38

Sonuçta yargısal incelemede süre kısıtı olmaması sebebiyle dava dosyasının görüşülmesi istenildiği kadar ötelenebilir tabi eğer istenirse değil mi ?

ExpertE
Genel Müdür
09 Mayıs 2014 17:30

İlk derece mahkemelerinin cevap vermesi 1yılı biraz geçerek olduğuna göre en az 12-15 ay sürer diyebiliriz. Çünkü idari davalar incelendiğinde esas sayılarından da yola çıkarak Danıştay'da görülen uyuşmazlık sayısının yüksek olduğu görülüyor. Ayrıca daha ince eleyip sık dokuyorlar ve ilk derece mahkemesi sıfatıyla baktıkları durumlar vs de var. Hayırlısı umarım ellerinden gelenin en iyi ve en hızlısı olur. Ancak 1-1.5 yıl diye öngörüyorum ben.

cemyth, 10 yıl önce

Bu tip somut ve basit bir iddiaya dayanan dava dosyasının danıştayca karara bağlanması hususunda hukukçu arkadaşların bir süre öngörüsü varmıdır? 1 ay, 6 ay, 1 sene gibi...

yildiz9001
Aday Memur
09 Mayıs 2014 19:41

Bu konuda sanırım birçok kişi dava dilekçesi verdi ama tabi sonuç almak biraz zaman alıyor.

Umarım bir an önce olumlu sonuç alınabilir.

Gerçi ufakta olsa bir umut ışığı insanı diri tutabiliyor o yüzden sonuç olumsuz gelecekse geç gelmesinde sakınca yok.

merida80
Memur
23 Mayıs 2014 16:10

Arkadaşlar son zamanda aldığınız bir duyum veya bir çalışma var mı?

cemyth
Şef
26 Mayıs 2014 16:20

bundan sonra süreçle alakalı en yakın haber herhalde 1 sene sonra gelir bizlere

ExpertE
Genel Müdür
27 Mayıs 2014 09:50

Kimse dava açmaz olanları uzaktan izler, yöneticisine veya sendika & dernek üyelerine sorunun devam ettiğinden bahsetmezse evet duyum alamayız. Arkadaşlar içimizden mutlaka birilerinin meclis nezdinde bağlantısı olanlar vardır. Biz kendimizi ayıralım öne geçirelim demiyoruz bize yapılan bariz bir haksızlık...

Aynı meşakkatli sınav sürecinden geçen, aynı ünvana sahip bulunan, aynı sorumluluk ve iş yükünü taşıyan vb.. AYNI'ların her daim söylenebildiği bir kesimin bir KHK ile haklarının bu denli ellerinden alınması EŞİTLİĞE açık aykırılıktan başka hiçbir şey değildir. Haklı olan mücadelemizi duyurabilme gayretinde bulunan herkese teşekkür ederiz.

Gün gelecek düzeleceğine eminim ancak "geç gelen adalet adalet değildir!" demiş bir düşünür ne de doğru söylemiş...

O yüzden duyum var mı ne oldu diyeceğimize biz ne yaptık diye sormalıyız, en ufak bir umut ışığını zaten paylaşıyor edinen arkadaşımız.

Hepimize sabırlar diliyorum en kısa sürede mutlu sona ulaşmamız dileğiyle... Eşitlik ile iş barışının her geçen gün bozulduğu KHK'dan olumsuz etkilenen tüm kurum çalışanlarını gören ve ilgilenen bir devlet büyüğü olacaktır elbet.

FASTALİ
Aday Memur
28 Mayıs 2014 13:53

İnşallah herşey söylediğiniz gibi olur. Khk tamemen yürülükten kalktıktan sonra nasıl olur durum sizce arkadaşlar

ExpertE, 10 yıl önce

Kimse dava açmaz olanları uzaktan izler, yöneticisine veya sendika & dernek üyelerine sorunun devam ettiğinden bahsetmezse evet duyum alamayız. Arkadaşlar içimizden mutlaka birilerinin meclis nezdinde bağlantısı olanlar vardır. Biz kendimizi ayıralım öne geçirelim demiyoruz bize yapılan bariz bir haksızlık...

Aynı meşakkatli sınav sürecinden geçen, aynı ünvana sahip bulunan, aynı sorumluluk ve iş yükünü taşıyan vb.. AYNI'ların her daim söylenebildiği bir kesimin bir KHK ile haklarının bu denli ellerinden alınması EŞİTLİĞE açık aykırılıktan başka hiçbir şey değildir. Haklı olan mücadelemizi duyurabilme gayretinde bulunan herkese teşekkür ederiz.

Gün gelecek düzeleceğine eminim ancak "geç gelen adalet adalet değildir!" demiş bir düşünür ne de doğru söylemiş...

O yüzden duyum var mı ne oldu diyeceğimize biz ne yaptık diye sormalıyız, en ufak bir umut ışığını zaten paylaşıyor edinen arkadaşımız.

Hepimize sabırlar diliyorum en kısa sürede mutlu sona ulaşmamız dileğiyle... Eşitlik ile iş barışının her geçen gün bozulduğu KHK'dan olumsuz etkilenen tüm kurum çalışanlarını gören ve ilgilenen bir devlet büyüğü olacaktır elbet.

Toplam 1176 mesaj
«101112131415161718192021»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi