Editörler : supporters.

01 Aralık 2013 15:12

2014 İdari Hakimlik Sınavı Hazırlık Platformu..

Arkadaşlar 2 kasım 2013 sınavına girmiş umdugunu bulamamış ya da ilk kez 2014 için hazırlanan bizler burada sınav için çalışma yöntemlerimizi,tecrübelerimizi,sıkıntılarımızı ,sorularımızı,kaynaklarımızı paylaşalım..

Ben ilkkez bu yıl 2 kasıma girdim ve çok yoğunlaşmadığım için kazanamadım.Bu yıl kpss a ile birlikte iş dışındaki tüm vaktimi idari hakimlik için ayırıp çalışmayı planlıyorum.

Herkese başarılar..

Ozsezsu
Aday Memur
01 Aralık 2013 19:45

Evet bende buseneki sınava yoğunlaşmak istiyorum. Sınav tarihiyle ilgili bir duyumu olan var mı?

neindaaaavut
Yasaklı
01 Aralık 2013 21:23

idari hakimlikte hukuk kotası nasıl uygulanıyor? puanlar ayrı ayrı hesaplanıp mı alıyorlar?

Ozsezsu
Aday Memur
02 Aralık 2013 11:54

Yazılı sınavda kota uygulaması yok herkesin puanı eşit hesaplanıyor. Kotayı mülakatta uyguluyorlar

neindaaaavut
Yasaklı
02 Aralık 2013 12:05

teşekkür ederim Ozsezsu, yine de büyük avantaj, 2014'te inş açarlar

nesssliii
Aday Memur
02 Aralık 2013 16:10

Bende 2014 idari yargıya çalışmaya başlayacağım kpss ile eş zamanlı olarak. Bütün vaktimi bu 2 sınava ayırıcam bu sene..kaynaklarımı almaya başladım düzenli ve planlı bir çalışmayla başarılmayacak bir sınav değil.. Umarım sonucunda istediklerimiZi elde ederiz

özlemizmir
Kapalı
03 Aralık 2013 19:26

Yazılı sınavda kota yok herkesın puanı esıt hesaplanıyor.kota uygulaması mulakatta uygulanıyor.yuzde 20 iibf li alınıyor en cok.tabı ısterlerse bu kadar bıle almazlar..

neindaaaavut, 10 yıl önce

idari hakimlikte hukuk kotası nasıl uygulanıyor? puanlar ayrı ayrı hesaplanıp mı alıyorlar?

idarihakim-2014
Aday Memur
05 Aralık 2013 12:32

arkadaşlar merhabalar... bende 2014 sınavına girmeyi düşünüyorum. Çalışmaya başlayan varmı. Nasıl çalışıyosunuz. Dershaneye gitmeyi düşünen varmı, tavsiye edermisiniz?

broker81
Memur
05 Aralık 2013 12:44

bende hazırlanmayı düşünüyorum bölümüm iktisat

taurus33
Aday Memur
05 Aralık 2013 13:10

Arkadaslar oncelikle hepinize iyi calismalar.Gecen seneki sinavda duzensiz ve kisa suren bir calismayla 75 aldim sonuc elbette kotu oldu.Oncelikle size sunu tavsiye ederim eger calismiyorsaniz bu sinavin hakki en az 6-7 aydir.cunku hukukta konulara tam anlamiyla hakim olmak cok zor bir surectir surekli tekrar ancak bunu saglar.set kitaplarindan calismanizi onermem daha cok tek tek ders kitaplarini tavsiye ederim ve asla sadece tek kaynaga bagli kalmayin.Bu soylediklerim benim gibi iibf mezunlari icin gecerlidir elbette hukuk mezunlarinin calismasinin cok daha degisik olacagina eminim.Hepinize iyi calismalar.Saygilarimla

nesssliii
Aday Memur
06 Aralık 2013 11:26

Arkadaşlar bende bi kaç güne başlamayı düşünüyorum hukuk mezunuyum..alıp çalışcağm kitapları seçtim konular bttkten sonra 2-3 ay soru çözmeyi planlıyorum

taurus33
Aday Memur
06 Aralık 2013 13:36

Baslik ölmüs bitmis:) yok mu baslayan soyle anayasa idare yardiran:)kpss a ya calismaya baslayan maliye iktisat bitirmis baba yigitler:)

KAMYöncu
Şube Müdürü
06 Aralık 2013 16:46

merhaba arkadaşlar ben iibf 2007 mezunuyum 2 kasımda çalışmadan sınava girdim deneyim olsun diye 52 aldım gy ve gk ü hafife aldım çok basit soruyorlar diye 22d 18y yaptım http://forum.memurlar.net/images/topicIcon/116.gif çalışınca olur hiç bilmediğim medeni usul hukukum hepsinden iyiydi tabi mahkemelerde uğraşırken öğrendimhttp://forum.memurlar.net/images/topicIcon/102.gif

galatalordu
Aday Memur
06 Aralık 2013 17:08

Hocam artarak gitti idari hakimlik öksüz kaldı :)

taurus33, 10 yıl önce

Baslik ölmüs bitmis:) yok mu baslayan soyle anayasa idare yardiran:)kpss a ya calismaya baslayan maliye iktisat bitirmis baba yigitler:)

taurus33
Aday Memur
06 Aralık 2013 18:47

Artarak kazansa da elini cekmez biz comezlerden:)Sen ne yapiyorsun galata basladin mi ufaktan

galatalordu, 10 yıl önce

Hocam artarak gitti idari hakimlik öksüz kaldı :)

nesssliii
Aday Memur
06 Aralık 2013 23:51

Ben borçlar ve medeniye mehmet remziden başladım arkadaşlar

galatalordu
Aday Memur
07 Aralık 2013 11:39

yok hocam başlamadım. ancak ilanı görürsem başlayabilirim diye düşünüyorum. inşallah geçen seneki gibi erkenden şubat başında ilan verilirse başlıcam. alet ekipman hazır :)

taurus33, 10 yıl önce

Artarak kazansa da elini cekmez biz comezlerden:)Sen ne yapiyorsun galata basladin mi ufaktan

neindaaaavut
Yasaklı
07 Aralık 2013 15:53

arkadaşlar baharda alım yapar mı ne dersiniz?

özlemizmir
Kapalı
07 Aralık 2013 17:03

Arkadaşlar daha öncekı yıllardan tecrubesı olanlar yardımcı olabılır mı hem ıdarı hakımlık hem kpss ıcın ortak kaynaklar neler olmalı ?mutlaka olmalı dedıgınız kaynaklar neler?

bu arada ben ıdare hukuku kemal gözler ıle basladım.Daha once okulda ders kıtabımdı 3-4 kez bıtırmıslıgım var bu kıtabı sımdı bır tekrardan sonra murattan ıdareye bakıp sorulara baslayacagm.ardından anayasa dusunuyorum..sızler ne durumdasınız??

taurus33
Aday Memur
07 Aralık 2013 19:04

Kesinlikle olmasi gereken kaynaktan ziyade butun kaynaklarin alinmasi bir sekilde temin edilmesi ve okunmasi daha iyi olur.hani kesinlikle sunu okuyun diyemem size ama kesinlikle bir anayasayi hem nohutcu dan hem themis den hem yargi dan murattan bir cok yerden okunmasi cok daha faydali olur bence.umarim en iyi sekilde calismalarinizin karsilgini alirsiniz:)

özlemizmir, 10 yıl önce

Arkadaşlar daha öncekı yıllardan tecrubesı olanlar yardımcı olabılır mı hem ıdarı hakımlık hem kpss ıcın ortak kaynaklar neler olmalı ?mutlaka olmalı dedıgınız kaynaklar neler?

bu arada ben ıdare hukuku kemal gözler ıle basladım.Daha once okulda ders kıtabımdı 3-4 kez bıtırmıslıgım var bu kıtabı sımdı bır tekrardan sonra murattan ıdareye bakıp sorulara baslayacagm.ardından anayasa dusunuyorum..sızler ne durumdasınız??

hakimadayı2535
Aday Memur
07 Aralık 2013 19:50

Arkadaşlar ben bu sene hukuk 4.sınıfım sizce okuldan sonra 3 ayda bu iş kotarılabilir mi?tecrübelerinizle aydınlatırsanız sevinirim.

Toplam 240 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi