Editörler : uzmantarik
05 Aralık 2013 18:00   

Kapalı
Öğretmen Maaşları

Ne olacak bu güzel ülkemin öğretmeninin hali? Maaşlarımız komik düzeyde az bari bıraksınlar ek iş yapalım..

05 Aralık 2013 18:09

fenneferi
Kapalı

doktor en yüksek maaşı alır üstüne işiyle ilgili ek kazanç yapabilir ama öğretmene yasak...

05 Aralık 2013 18:22

Radiikal
Yasaklı
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
05 Aralık 2013 18:37

gülegüle
Şube Müdürü

yarıdan fazla branş öğretmeni ek ders alamıyor, çoguda 1900 tl ye calısıyor...radıkal sana fazla gelıyorsa maasın, okulundakı ek ders alamayan brans öğretmenılerıne dagıtabılırsın.

05 Aralık 2013 18:49

kamuran15
Müsteşar

Haklsınız adil bir kalkınma planı böyle olmaz olmamalı da..Kimimiz, birçok branşçı ekders bulamazken, kimileri oturduğu yerde elini sıcaktan soğuğa değirmeden maaş ve ekders alıyor. İşe başlamış 3 yıllık vaiz maaşının 2300 ü aştığını öğrendim Daha çok alsınlar çekemezlikten değil bu kıyas, lakin öğretmene reva görülen bu olmamalıydı. Not: Radikal boommm... Tabi bunlar çakma radikaller -Radikal ve sert yetiştirmiş :)

05 Aralık 2013 20:31

sonata32
Memur

4000 tl civarında olmalı maaşlar. yoksulluk sınırı 3300 tl olmuş. yoksuluz

05 Aralık 2013 20:36

mt_xyz
Genel Müdür

Haklsınız adil bir kalkınma planı böyle olmaz olmamalı da..Kimimiz, birçok branşçı ekders bulamazken, kimileri oturduğu yerde elini sıcaktan soğuğa değirmeden maaş ve ekders alıyor. İşe başlamış 3 yıllık vaiz maaşının 2300 ü aştığını öğrendim Daha çok alsınlar çekemezlikten değil bu kıyas, lakin öğretmene reva görülen bu olmamalıydı. Not: Radikal boommm... Tabi bunlar çakma radikaller -Radikal ve sert yetiştirmiş :)

kamuran15, 6 yıl önce - Alıntıya git

bu imamaların çoğu da nasıl biliyor musun?

1- çoğu lise mezunu, üniversite falan yok

2- bu işlerde torpil de var

3- çoğu köylere atandığı iin, kira, yakıt falan derdi yok. kafadan zaten 600-700 lira karı var. ayrıca köy halkı da genelde imamları beslerler, sesi daha gür olsun diye:)

4- mesela bizim köy, çoğu vakitte camiye cemaat bile gelmez. imam cami avlusuna gelir, merkezi ezanı dinler. biraz bekler, bakar gelen giden yok. yallahh, eve...

5- çoğu memleketine çok yakın yerlere atanırlar...

bende gider öss,ygs, kpss v.b. yıllarca cırmalarım, atanana kadar yaş 23-24 olur. doğuya atanırım, ordan 5-6 yıl, bazende 10-15 yıl çıkamam. sınıfa girerim, karşımda 45 tane canavar, haftada 2 gün nefes bile alamadan nöbet tutarım.

sonra çok yakın akrabam olan bu imam, sizin maaşlar ne kadar der? maaşı söylerim, pis pis sırıtır

... içten içe, enayi onca yıl boşa cırmaladın der...

ben birşey demiyorum,alsınlar, onların aldığında sorun yok, bizim aldığımızda sorun var agalar...

05 Aralık 2013 21:56

TAKSİM TAKSİM
Aday Memur

bu imamaların çoğu da nasıl biliyor musun?

1- çoğu lise mezunu, üniversite falan yok

2- bu işlerde torpil de var

3- çoğu köylere atandığı iin, kira, yakıt falan derdi yok. kafadan zaten 600-700 lira karı var. ayrıca köy halkı da genelde imamları beslerler, sesi daha gür olsun diye:)

4- mesela bizim köy, çoğu vakitte camiye cemaat bile gelmez. imam cami avlusuna gelir, merkezi ezanı dinler. biraz bekler, bakar gelen giden yok. yallahh, eve...

5- çoğu memleketine çok yakın yerlere atanırlar...

bende gider öss,ygs, kpss v.b. yıllarca cırmalarım, atanana kadar yaş 23-24 olur. doğuya atanırım, ordan 5-6 yıl, bazende 10-15 yıl çıkamam. sınıfa girerim, karşımda 45 tane canavar, haftada 2 gün nefes bile alamadan nöbet tutarım.

sonra çok yakın akrabam olan bu imam, sizin maaşlar ne kadar der? maaşı söylerim, pis pis sırıtır

... içten içe, enayi onca yıl boşa cırmaladın der...

ben birşey demiyorum,alsınlar, onların aldığında sorun yok, bizim aldığımızda sorun var agalar...

mt_xyz, 6 yıl önce - Alıntıya git

adam haklı dagılın beyler.

05 Aralık 2013 22:52

flz2807
Kapalı

Ek derslerden bahseden arkadaslar bu dahada komik bence dışarıda cocugumuza ders aldirsak 50 tl den başlıyor üstelik 1 kisi için alıyor biz kalabalık siniflarda yazık diyorum.... bakıcı olsak daha iyi kazanırız 1 çocuğu 700 tl den aşağı bakmıyor bakıcılar. Bir hesap yaparsak 20 çocuk 700 tl den kazançlı iş:((

05 Aralık 2013 23:15

EvladıOsmanlı34
Memur

Ek derslerden bahseden arkadaslar bu dahada komik bence dışarıda cocugumuza ders aldirsak 50 tl den başlıyor üstelik 1 kisi için alıyor biz kalabalık siniflarda yazık diyorum.... bakıcı olsak daha iyi kazanırız 1 çocuğu 700 tl den aşağı bakmıyor bakıcılar. Bir hesap yaparsak 20 çocuk 700 tl den kazançlı iş:((

flz2807, 6 yıl önce - Alıntıya git

bakıcılık yapın o zaman

05 Aralık 2013 23:27

yaprakyaz
Kapalı

Arkadaslar marketle pazara para yetmiyor gecinmek zor cidden sabir

05 Aralık 2013 23:34

kmkm_tr
Şube Müdürü

Bugün okulda kariyer günleri çerçevesinde çeşitli mühendisler davet edildi(jeoloji-elektrik-inşaat-doğalgaz)

Meslekleri hakkında bilgi verdikten sonra işlerinin getirisinde bahsederken en düşüğü 3500 tl den başladı 6000 tl ye kadar çıkıyor maaşımız dedi öbürü.Arkamdaki iki öğrencinin konuşmasına kulak misafiri oldum."Yazık bizim öğretmenlerin maaşı 2000 tl bile değil" dedi,halime acıdım.

06 Aralık 2013 07:07

flz2807
Kapalı

Bakicilik yapın diyen arkadaşım sen öğretmenlikle ilgili bir bilgin yok anladigim kadarıyla biz aynı zamanda bakicilikda yapiyoruz hemde seve seve sadece emegimizin karsiligini istiyoruz.

28 Nisan 2014 08:16

Kar ve Telaş
Yasaklı

Bakicilik yapın diyen arkadaşım sen öğretmenlikle ilgili bir bilgin yok anladigim kadarıyla biz aynı zamanda bakicilikda yapiyoruz hemde seve seve sadece emegimizin karsiligini istiyoruz.

flz2807, 6 yıl önce - Alıntıya git

zaten teknik ve kültürel bilginiz olmadığı için ancak bakıcılık yapabilirsiniz. "vasıfsız eleman" olmak böyle bir şey işte.

28 Nisan 2014 10:39

tebessum80
Aday Memur

Tamam belki maaşlar yeterli düzeyde değil ama biraz insanın haline şükretmesi lazım. genelde bakıyorum çift maaş olanlar daha çok ağlıyor. Önce kendinizden daha kötü durumda olanlara bakarak şükretmesini bilmek lazım.

28 Nisan 2014 13:02

BeyazAtliPrens
Daire Başkanı

maaşınız güzel diyen, çift maaş alanda ağlıyor diyen arkadaşlara:Ben mezun olalı 2 yıl oldu; ailemin maddi durumu iyi değil.Evleneceğim eşimde benle birlikte atandı onunda ailesinin maddi durumu iyi değil . Düğün masrafı bize her şeyi ile 30 bin tl borca soktu; eşiminde benimde öğrenim kredisi borcumuz var 20 bintl'de oradan, eşim ilk atandığında ev eşyası alabilmek için 10 bin tl kredi çekmiş, aylık toplam gelirimiz 4 bin küsür; borcumuz 60 bin ve hayata daha yeni başlıyoruz , evimiz kira. Sayın başbakanın ağzından 3 çocuk düşmüyor ama hiç sormuyor bu 3 çocuk ne yer ne içer. Şimdi ben bu borç nasıl biter diye mi düşüneyim öğretmenlik mi yapayım. Yoksa aldığım maaşın hesabını yapıp yüzüne gözüne dursun diyen tiplere mi güleyim:). Neyse Allah akıl fikir versin.. kalın sağlıcakla

28 Nisan 2014 14:16

varra008
Kapalı

yeni memur(lise) bekar 13/1 : maaş 1990tl

yeni öğretmen bekar 9/1 :maaş : 2090tl

yeni başlayan mühendis bekar : 8/1 :maaş net :3020tl

Öğretmene verilen değer ortada.

Diğer meslek grubundakiler çok alıyor almasınlar diye anlamayın.Neden öğretmenlik mesleğinin kazancı bu kadar az neden ?

29 Nisan 2014 10:27

tebessum80
Aday Memur

maaşınız güzel diyen, çift maaş alanda ağlıyor diyen arkadaşlara:Ben mezun olalı 2 yıl oldu; ailemin maddi durumu iyi değil.Evleneceğim eşimde benle birlikte atandı onunda ailesinin maddi durumu iyi değil . Düğün masrafı bize her şeyi ile 30 bin tl borca soktu; eşiminde benimde öğrenim kredisi borcumuz var 20 bintl'de oradan, eşim ilk atandığında ev eşyası alabilmek için 10 bin tl kredi çekmiş, aylık toplam gelirimiz 4 bin küsür; borcumuz 60 bin ve hayata daha yeni başlıyoruz , evimiz kira. Sayın başbakanın ağzından 3 çocuk düşmüyor ama hiç sormuyor bu 3 çocuk ne yer ne içer. Şimdi ben bu borç nasıl biter diye mi düşüneyim öğretmenlik mi yapayım. Yoksa aldığım maaşın hesabını yapıp yüzüne gözüne dursun diyen tiplere mi güleyim:). Neyse Allah akıl fikir versin.. kalın sağlıcakla

BeyazAtliPrens, 5 yıl önce - Alıntıya git

sende haklısın dostum. ama en azından 4bin küsür maaşın varda o kredileri çekmişsin. bi şekilde o krediler ödenir. olaya iyi tarafından bakacaksın. eşinde sende göreve başlamışsınız ya biriniz atansa diğeriniz atanmasaydınız. ozaman ne kredi çekebilirdin. ne de düğün yapabilirdin.

29 Nisan 2014 12:25

tarihcilik
Şube Müdürü

Başlık sahibi haklı. Resmi olarak izin vermeleri lazım ek iş yapmamıza.

01 Mayıs 2014 12:47

polo61
Yasaklı

Kar ve Telaş lütfen çocuklarını okula gönderme...

01 Mayıs 2014 15:04

Bulamadımki
Aday Memur

Başlıık sahibi güzel bir konuya değinmiş maaşımız az maaş verin vermiyorsanız ek iş yapmamıza izin verin demiş.

Birileri de kalkmış vaizlerden bahsetmiş. Ne yapacan başkasının aldığı maaşı sen kendi maaşını savun. Din görevlilerine saldırdığınız müddetçe size değil onlara zam yaparlar.

Dini konularla maaş işini karıştırmayın. Günah.

Toplam 38 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?