Editörler : E.Kayı Han
«353637383940414243444546»

Tanhu23
Aday Memur
16 Şubat 2014 19:51

ankarada gireceğini söyledin alım 70 idi yanlış hatırlamıyorsam mülakata 210 kişi çağıracaklar eh hal böyleyken metni zor tutsalar da o kadar kişi yazabilir yazamasa dahi 150 kişiden 70 i seçerler

öföf, 10 yıl önce

zaten alırken bir sürü sıralama var neden daha da zorlaştırsın bende öyle düşünüyorum zaten gerçektende öyle bu sınava hazırlanan çok az kişi var bende hazırlanmıyordum son çare girdim bu sınava atama olmadığı için ve dolayısiyle çok çalışmadım 3 ay felan ben gibi bir sürü insan böyle zor metin çıkarsa nasıl yazalım yazamayız

betul1.618
Aday Memur
16 Şubat 2014 19:51

her şehir de imlalı yazım olacak ki bu ilk kez oluyor bence çok zorlamayacaklar metinler katiplik metinleri arasından çıkacak yinede en zoruna hazırlanmak gerekir ama katiplik metinleri arasından kura daha mantıklı geliyor imlalı olunca onlarda zorlayıcı olabiliyor tabi bu benim fikrim .

Tanhu23, 10 yıl önce

Ben tersini düşünüyorum zaten zabıt katipliği gibi her 90+ yı çağırmayacakları için yeteri kadar yazan çıkacaktır içlerinden

Tanhu23
Aday Memur
16 Şubat 2014 19:53

Bizim gibi emek verenlerin yazabileceği şekilde olsun da isterse kril alfabesinde metin çıksın :)

betul1.618, 10 yıl önce

her şehir de imlalı yazım olacak ki bu ilk kez oluyor bence çok zorlamayacaklar metinler katiplik metinleri arasından çıkacak yinede en zoruna hazırlanmak gerekir ama katiplik metinleri arasından kura daha mantıklı geliyor imlalı olunca onlarda zorlayıcı olabiliyor tabi bu benim fikrim .

betul1.618
Aday Memur
16 Şubat 2014 19:58

Haklısın umarım emek veren herkes karşılığını alır zira bu gerçekten çok vakit ayırdığım ve hemen her gün üzerinde durduğum bir çalışma kiril iskit çin ne olursa olsun emek verenlerin olsun :)

Tanhu23, 10 yıl önce

Bizim gibi emek verenlerin yazabileceği şekilde olsun da isterse kril alfabesinde metin çıksın :)

öföf
Memur
16 Şubat 2014 19:58

bunlardan çıksın icranın metinleri çok zor onlarıda yazıyorum ben ama bunlar daha iyi ben ankara da giriyorum even insallah hayırlısı olsun kimse yazamasın diye bir şey diyemem sonra birileride bana söyler öyle :) emek veren gitsin

Tanhu23, 10 yıl önce

poppet
Yasaklı
16 Şubat 2014 22:05

poff katipler.net'te imlalı zar zor 101 yazdım karambole kurban gitmesek bari :(

öföf
Memur
16 Şubat 2014 22:27

Bırsey sorcam ben sımdı ankaraya gıderken sınava calısmak ıstıyorum nasıl ındırmem gerekıyo metınlerı orda beklerken felan bır fıkrı olan var mı

betul1.618
Aday Memur
17 Şubat 2014 00:22

http://katipler.net/katipler-daktilografi-kitabi-metinleri-ve-klavye-sesi-indir.html buna bir bak istersen

öföf, 10 yıl önce

Bırsey sorcam ben sımdı ankaraya gıderken sınava calısmak ıstıyorum nasıl ındırmem gerekıyo metınlerı orda beklerken felan bır fıkrı olan var mı

unabsolve
Aday Memur
17 Şubat 2014 10:31

Arkadaşlar merhabalar; Antalya'da gireceğim nasip olursa sınava size önerim Türk eğitim'den çalışmanız hem katipler.net bu konuda biraz duyarsız davranarak yanlış yazdığınız kelimeyi düzeltme olanağı tanımıyor size , ama sınavda öyle değil sil ve doğrusunu yaz elinden geliyorsa , katipler.net'e buradan çağrım ; o sitede çalışan insanlar zaten doğru yazmanın peşinde yanlışlarını düzeltmenin peşinde yanlış yazdım geç .. olmaz ki . Türk eğitim'e girin arkadaşlar sınav şekliyle ekranda metin , daha yararlı olacaktır. şimdiden yapacağınız dualar için teşekkürler , esen kalınız .

Lilarbia
Müsteşar Yardımcısı
17 Şubat 2014 11:06

bende dün türkeğitimden başladım sınav sistemine daha yakın gibi ,tavsiye ederim ..

unabsolve, 10 yıl önce

Arkadaşlar merhabalar; Antalya'da gireceğim nasip olursa sınava size önerim Türk eğitim'den çalışmanız hem katipler.net bu konuda biraz duyarsız davranarak yanlış yazdığınız kelimeyi düzeltme olanağı tanımıyor size , ama sınavda öyle değil sil ve doğrusunu yaz elinden geliyorsa , katipler.net'e buradan çağrım ; o sitede çalışan insanlar zaten doğru yazmanın peşinde yanlışlarını düzeltmenin peşinde yanlış yazdım geç .. olmaz ki . Türk eğitim'e girin arkadaşlar sınav şekliyle ekranda metin , daha yararlı olacaktır. şimdiden yapacağınız dualar için teşekkürler , esen kalınız .

öföf
Memur
17 Şubat 2014 11:59

Adalet bakanlıgının yayınlanacagı metınlerde bu sekılde program dahılınde mı yayınlanacak o zaman bız nasıl yapacagız bunu

Lilarbia, 10 yıl önce

bende dün türkeğitimden başladım sınav sistemine daha yakın gibi ,tavsiye ederim ..

lapatya203
Aday Memur
17 Şubat 2014 12:20

türkeğitimin tam adresini yazabilir misiniz?

Tanhu23
Aday Memur
17 Şubat 2014 12:29

http://turkegitim.net/FKlavye/KlavyeSuratTesti.aspx

lapatya203, 10 yıl önce

türkeğitimin tam adresini yazabilir misiniz?

öföf
Memur
17 Şubat 2014 12:53

burda tüm metinler var zaten arkadaşlar

lapatya203
Aday Memur
17 Şubat 2014 13:04

çok teşekkür ederim tanhu23

unabsolve
Aday Memur
17 Şubat 2014 13:13

Kimse dua etmedi herhalde, zira işlerim ters gidiyor ;)

öföf
Memur
17 Şubat 2014 13:22

ben çalışırken farkettim türkeğitimdeki metinler ile fklavyedeki metinler aynı fakat imla değişiyo aynı metinlerde fklavyedeki metinler roma rakamı kullanırken aynı metinde türkeğitim yazı olarak vermiş daya kolay yapmış

Tanhu23
Aday Memur
17 Şubat 2014 13:48

fklavyede doğru yazdığım şeyleri yanlış gösteriyor çoğu zaman sebebini kurcalamadım da o yüzden türkeğitim den devam ediyorum hep

öföf, 10 yıl önce

ben çalışırken farkettim türkeğitimdeki metinler ile fklavyedeki metinler aynı fakat imla değişiyo aynı metinlerde fklavyedeki metinler roma rakamı kullanırken aynı metinde türkeğitim yazı olarak vermiş daya kolay yapmış

öföf
Memur
17 Şubat 2014 14:01

hımm bende türkeğitimden çalışıyorum da ama orası imlaya daha ağırlık vermiş sanki

Tanhu23, 10 yıl önce

fklavyede doğru yazdığım şeyleri yanlış gösteriyor çoğu zaman sebebini kurcalamadım da o yüzden türkeğitim den devam ediyorum hep

öföf
Memur
17 Şubat 2014 14:51

türk dilini kaç yazıyorsunuz arkadaşlar

Toplam 1828 mesaj
«353637383940414243444546»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi