Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Ocak 2014 23:04

2014 Kurumlar Arası Geçiş

Arkadaşlar son sözleşmelilerin kadroya geçtiği yasa ile kadrolu olarak atandım. Naklen atama ile öğretmenliğe başvurabilir miyim?

25 Ocak 2014 01:00

1.'si naklen öğretmenliğe geçiş kaldırıldı.

2.'si kalkmasa dahi sözleşmeliden kadroya geçişte 5 yıl nakil yasağı var,kanuna bak görürsün,5 yıl hiç bir kuruma geçemezsin, ancak kpss puanı ile geçiş yapabilirsin, bunun dışında naklen atamalara başvuramazsın.

ceyhan.84
Kapalı
27 Ocak 2014 14:59

Çağrı hocam siz kurumlar arası geçiş yapacak mısınız?

branşınız motor değil mi? acil yardımınız lazım hocam!!

özgür_1903
Şube Müdürü
27 Ocak 2014 19:18

kurumlar arası geçiş yapıldıktan sonra tekrar başka bir kuruma geçiş yapılabilirmi.yani 2 defa kurumlar arası geçiş yapılanbilirmi?

28 Ocak 2014 00:07

kurumlar arası geçişin sınırı yoktur,karşılıklı tarafların muvafakatı ile istediğin kadar kurum değiştirebilirsin,sen yeterki adam bul.

28 Ocak 2014 00:08

ceyhan 84 seninle facebookta konuştuk galiba.

ceyhan.84
Kapalı
28 Ocak 2014 07:50

konuştuk hocam sağol

ysseven
Memur
28 Ocak 2014 22:35

bakan kanal24 de konuşuyor mesaj atalım arkadaşlar

özgür_1903
Şube Müdürü
28 Ocak 2014 23:36

bende otomotivciyim. memurum ama puanım çok çok düşük olduğu için başvuru yapmıyorum.

ceyhan.84, 10 yıl önce

Çağrı hocam siz kurumlar arası geçiş yapacak mısınız?

branşınız motor değil mi? acil yardımınız lazım hocam!!

ceyhan.84
Kapalı
29 Ocak 2014 17:02

çevrenizde yapacak başka motorcu varmı

gkcntzlr
Daire Başkanı
29 Ocak 2014 18:18

arkadaşlar üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam ediyorum. başvurur ekranın muvafakat belgesi ektedir ibaresi var. Kurumum muvafakat vermeze ne yapacağım? O seçeneği ya boş bırakıyoruz ya seçiyoruz başka bir işlem çıkmıyor. Muvafakatım onaylanmazsa, ve ben muvafakatı aldım diye seçersem ne olacak? Bizim rektöre iş kaldıysa 3 ayda verir çünkü belgeyi.

30 Ocak 2014 09:59

Hocam Muvafakat almadan başvuru yapamazsın, bilgisayardan başvuru evrağının bir çıktısı,diplomanın bir örneği ve muvafakat belgen ile başvuru yapılır,Milli Eğitim İl Müdürlüğünde memur bu belgeleri taratır ve sistem üzerinden MEB'e gönderir,meb onaylarsa başvurun kabul edilir,eğer eksiklik görürse başvuruyu onaylamaz tekrar başvuru ister. Bu sebeple muvafakat belgesi olmadan kesinlikle meb başvurunu onaylamaz, hattı başvuru dahi yapamazsın, sen en iyisiklavuzda yer alan muvafakat belgesini indir elden rektörün yanına çık elden imzalat,yoksa zamana bırakırsan başvuruyu kaçırırsın.

30 Ocak 2014 10:03

Siz yine iyisiniz, rektör yanıbaşınızda,ya diğer memurlar ne yapacak, mesela biz kurumlar arası ilk atamaya başvururken Sağlık Bakanlığına gönderiyoruz,Genel Müdür İmzaladıktan sonra bize gönderilir,yani anlayacağın süreç bayağı uzun, hatta bu sebeple başvuru yapamayan mağdur olan bir sürü kişi var,dava açarak hakkını alırsın ancak başvuruyuda kaçırıyorsun işte.

matcı
Aday Memur
31 Ocak 2014 13:46

merhaba çağrı hocam bende biyolog olarak unv te hastanesinde calısıyorum şimdi formasyon alacam ben öğretmeliğe gecmek için hangi yolu izleyecem kpss şartmı ? sınavsız geçiş kalktı sanırım geniş bir verirsen sevınırım.saygılar.

31 Ocak 2014 15:42

Kurumlar arası ilk atama kaldırıldı hocam, bu sebeple sadece kpss puanıyla atanabilirsiniz, tabiki kurumunuzun muvafakat vermesi dahilinde,yoksa kurumunuz muvafakat vermezse kpss puanınız hiçbir işe yaramaz., bu durumda tek çareniz istifa etmek kalır,ondada 6 ay bekleme süresi var,istifa ettikten sonra 6 ay hiçbir kurumda çalışamazsınız.6 ay sonra başvurunuzu yapabilirsiniz.

öz44
Kapalı
03 Şubat 2014 09:18

mrb çağrı hocam ben hastanede hemşirelik yapıyorm (sözleşmeliden kadroluya geçirildim) formasyon aldım puanım 67 bu şubat atamalarına başvurabilirmiyim puanımla ve mebbise giriyorm tercşh yapmak için giriş yapmıyo sistemde mi skntı var

03 Şubat 2014 12:39

Başvuru yapabilirsiniz hocam, bir sıkıntı yok ,muvafakat sorununu hallettiysen önünde hiçbir engel kalmıyor,

öz44
Kapalı
03 Şubat 2014 15:18

çok sağolun hocam. muvafakatı da belli olduktan snra almayı düşünüyorum idarenin sıkıntı çıkarmıyo

kaptan-25
Aday Memur
03 Şubat 2014 15:28

slm çagrı hocam saglık bakanlıgının hazırandakı alımına basvuru yapmam için önce muvafakat mı almam

kaptan-25
Aday Memur
03 Şubat 2014 15:31

gerkiyor yoksa muvafakatı yerleştıkten sonramı alacaz bilgilendirirseniz sevinirim tşk

KOZANLI0
Aday Memur
03 Şubat 2014 15:39

çağrı hocam kurumiçi kurumlararası ilk atamaların iptal davaları ile ilgi bir bilginiz varmı ?

Toplam 67 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi