Editörler :
10 Şubat 2014 16:37   

smart tv lerde facebook oyunları açılıyormu?

3D Smart tv almak istiyorum.Yeni televizyopnlar bir nevi bilgisayar gibi olmuşlar.Ancak merak ettiğim acaba bu televizyonlarda facebook bazı uygulamaları açılıyormu?en basiti bir okeyplus oynamak istediğimizde oynayabiliyormuyuz?oksa java desteklemiyormu bu televizyonnlar.Bilgisi olan paylaşabilirse çok sevinirim.teşekkürler.

25 Mart 2014 14:41

Reverse
Kapalı

Geçenlerde bende bir Tv almıştım. You tube facebook twitter ve skype özellikleriyle..

Bu tür tvlerde bu siteler tvnin anakart işletim sisteminde bulunmaktadır, Fabrika ve yazılımlar bunu bu tvlere özel dizayn etmişlerdir.Ancak sadece bu sitelerden giriş yaptıklarınızda bu sitelere özgü dilediğiniz adreslere gidersiniz.Normal bir Bilgisayardaki gibi erişimleri sağlayamassınız.

Örneğin benim Tv de Sonradan İnternet explorer yükledik ancak exporerden you tube girince Flash Player yüklenmesi gerekir diye bazı sitelerede jawa yüklemeniz gerekmektedir denildi. Bu durumda flash palayer jawa gibi eklentiler Tvlerde henüz hazır duruma gelmemiş iken ilgili bölümlerin açılması söz konusu sıkıntlı olmaktadır.

Ben ilgili firmaların yazılım mühendisleri ile görüştüm bir kullanıcı olarak ve tüm sorunları belirttim.

Umarız mühendislerimiz en kısa zamanda bu tür sorunlara da el atacaklardır.

Toplam 1 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?