Editörler :
16 Şubat 2014 16:14   

MÜJDE Yeterlik belgesi Ekim 15 ten itibaren kalkıyor YAZILI YOK

Arkadaşalar 15 ekim 2014 sonrası alımlarda YETERLİK yazılı şartı kalkıyor o tarihten itibaren önce kpss puanı ile alım olursa kişiler sözlü mülakata çağrılacaklar başarılı olanlara imamlık müezzinlik ve Kuran kursu hocalığı verilecektir

Kaynak: Memurlar net manşetlerinden bir başlığı tıklayın

16 Şubat 2014 17:45

Güzelyalı
Aday Memur

Süresi dolmamış yeterllkler iptal olmayacak dimi

16 Şubat 2014 19:50

Recep123
Aday Memur

Bunun neresi müjde ben anlayamadım anca kötü müjde olur :S

16 Şubat 2014 21:24

rayihaverde
Şef

Selamün aleyküm sn Yehya99 hocam kpss ile birl,ikte yeterlilik olmayacak mı bu durumda,sadece sözlü sınav mı olacak,yardımcı olursanz çok sevinirim,selametle...

17 Şubat 2014 09:09

Ebu.Huzeyfe
Aday Memur

desenize tekrar torpile dönüyoruz

17 Şubat 2014 11:52

gülbeşeker63
Şef

kpssde ayrı oturum olacak yeterlik yerine kpps ye devrolunud yani

17 Şubat 2014 12:27

eneskotan
Daire Başkanı

Evet arkadaşlar yeterlilik yazılı sınavı kalkıyor deniliyor net bir şey yok henüz ama yazılı sınavın kaldırılışı pek hayrı alamet değil neden mi yazılı sınav kalkarsa KPSS puanı 40-50-60 lar hayal olur KPSS puanları 70 in üzerine çıkar bence eski sistem zor olsa da çok daha iyi idi aldığınız yeterliliğin süresi 3-5 yıl kazanan aday sayısı az bu sebeple KPSS puanları 40'a kadar düşüyordu.Malesef bu yönetmelik yürürlüğe girerse KPSS taban puanı en az 75 puan olur

17 Şubat 2014 15:44

meryemberra
Şef

yav he he...

diyanet aklınca objektif oluyor. yarın bir gün görürsünüz yine bir ters köşe.

binlerce kişi ilan edilen şekilde hazırlanır. çok da yüksek puan alır. ardından da avucunu yalar.

değil sınavdan düşük alan hiç sınava girmeyenler bile atanır. yüksek puan alanlar da çok pahalı bir film izlemiş olur.

10 yıla yakındır bu kurumun kapısındayım.bundan başka bir şey görmedim.

17 Şubat 2014 19:10

Yehya99
Müsteşar Yardımcısı

Arkadaşlar az önce detaylı bilgi geldi Diyanet yeterlik yazılısını kaldırmakla beraber KPSS yi ( dini ağırlıklı soru olmakla beraber genel kültür,tarih,türkçe ve v.b. sorularla) soru soracak ondan sonra alıma çıkarsa alımın 3 katı kpss puanı ile mülakat yapacak kazanan yerleşecek

NOT. ÖĞRETMENLİK SINAV SORULARI GİBİ ALAN SORULARI V.B. SORULACAK

17 Şubat 2014 19:21

Yehya99
Müsteşar Yardımcısı

yeterlik yazılısı yok kpss ile mülakata çağrılma var

17 Şubat 2014 20:10

rayihaverde
Şef

Allah razı olsun Yehya 99 hocam,beni mazur görün bir sorum daha olacak yeterliliğn kalması sadece k

17 Şubat 2014 20:16

rayihaverde
Şef

Allah razı olsun Yehya 99 hocam,beni mazur görün bir sorum daha olacak yeterliliğn kalması sadece k

rayihaverde, 6 yıl önce - Alıntıya git

yeterliliğin kalkması durumnda sadece kpss puanı olacak degil mi yani sadece birtane puan olacak dini soruların puanı ayrı degerlendirilmeyecek kpss puanının içinde yer alacak öyle mi hocam, yanlış mı anladım yoksa tekrar Allah razı olsun ilgi ve bilgileriniz için

17 Şubat 2014 20:18

Yehya99
Müsteşar Yardımcısı

yeterlik eski yazılısını kpss ile birleştirmişler diye anlayın

17 Şubat 2014 20:35

rayihaverde
Şef

Allah razı olsun Yehya99 hocam anladım şimdi,selametle inşeAllah

18 Şubat 2014 18:52

nuruayn 28
Aday Memur

zaten canları isteyince yeterlilik aramaksızın kadroya geçiriyorlar bişeyi anlamadım fahri alımlarında yeterliliğe göre görev veriliyo şimdi neye bakacaklar

18 Şubat 2014 21:28

takssin
Aday Memur

hocam müezzinlikten imamlığa geçiş martta ve nisanda yazıyo sınav takviminde benim mbst yok bu sınav tekrar seneye olur mu

19 Şubat 2014 08:55

hacışeyh
Kapalı

biz istersek olur.çok uğraştık,sayın c.başkanımıza çok tşkr edetiz.kırmadı bizi.bu arada bizde yüksek lisansı başarılı şekilde tamamladık.inş.üniversite hocası olacağız...biz geliyoruz.

19 Şubat 2014 08:56

hacışeyh
Kapalı

evet.yazılı sınavı kaldırdık.çok uğraştırdı bizi.artık imam hatiplilerde rahatlamalı.

19 Şubat 2014 09:15

Yehya99
Müsteşar Yardımcısı

imamlıktan müezinliğe geçmek isteyenlere asalet şartı var mbsts yok, ama müezinlikten imamlığa geçişte mbsts şart taban 50 olması lazım

19 Şubat 2014 11:05

takssin
Aday Memur

hocam geçiş sınavı marta ymış mbst sınavıda eylülde deymiş imamlıktan müezzinliğe geçiş sınavı birdahaki seneyede olur mu

19 Şubat 2014 21:04

hacışeyh
Kapalı

yazılı yeterlilik olacak nisan ayı olacaktır.sonra kpss arkası olacak.

Toplam 35 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?