Editörler :
22 Nisan 2014 23:31   

TV alırken neye dikkat etmem lazım? DLN Smart HDIM ne demek?

bu arada Lc ile vestel arasında kaldıım kullanan arkadaşlar hangisini tavsiye eder?

29 Nisan 2014 16:09

mustafaizm
Memur

LG ile vestel arasında kalmana bile gerek yok direk LG al...

Bu zamanda en az Full HD(1920*1080) olmalı , artık 4K'lar(1920*1080x4) çıktı

Ekran parlaklığı ve kontrast miktarının yüksek olması önemlidir.

Tepki süresi de televizyonlar için çok önemlidir. 1mm den başlar 10mm gider, 5mm ortalamadır , 2mm iyidir.

özellik olarak kaç Hz olması önemli, en az 100 hz olsun 3d alacaksan bu daha da yukarıda olmalı.

smart tv bence işin hikaye kısmı çünkü bir tane android media alır takarsın olur smart tv.

3D olması sein tercihine kalmış ama aldıktan sonra bir kaç tane 3d film izlersin sonrada kenarda durur gözlükler :)

teknolijiyle aran iyiyse dlna iyi bir özelliktir cihazlarını bağlarsın sayesinde..

Özellikler ne kadar artarsa fiyatta o kadar yükseldiğinden önce bütçeni belirleyip sıonra özelliklere bak.

30 Nisan 2014 21:55

sercan_44
Memur

tskler... nette sipariş verdim bugun geldi..lc aldm..200 hz 107 ekran dlna 3d vvifi falan hersey iç

11 Mayıs 2014 02:41

compuman
Şube Müdürü

Digital Living Network Alliance DLNA dır

Yani bizim anlayacağımız dile Evde bulunan Akıllı Cep telefonu, Tv, Müzik seti, ses sistemi, bilgisayar, uydu cihazı, ....vb internete bağlanabilen bütün cihazları haberleştirme yöntemidir.

Tv de DLNA varsa, aynı ağ üzerinden internete bağlı ise bilgisayarındaki film, müzik, resimleri tv kumandan ile tv üzerinden izleyebilirsin. Aynı şekilde cep telefonundakileri yada cep telefonundan bilgisayarındaki medya görüntülerine ulaşabilirsin.

Veya dlna ses sistemin var ise bilgisayarındaki müziği ses sisteminin içindeymiş gibi dinleyebilirsin.

Başka bellek veya harddisk ile taşımana gerek kalmıyor bu sistem ile.

Herşeyden önce bu özelliği bilen ve kullanabilen çok kişi yok ama yinede biz Türk'üz alırken iki numara büyük alırız ama hiç kullanmayı bilmeyiz ve cari açığı arttırırız. Bu da bizim özelliğimiz.

15 Mayıs 2014 15:57

tnsrkn
Şube Müdürü

vestel tv konusunda oldukça mesafe aldı,kendini geliştirdi. özellikle 9 serisi çok kaliteli bir ürün. 9060 ve 9090 serisini gidin mağazalarda lg ve samsung ile kıyaslayın kesinlikle eksiği yok fazlası war. ben yaklaşık 6 aydır araştırdım kafayı sıyırma noktasına geldim :) 9060 ta karar kıldım. dediğim gibi 9060 yada 9090'ı mağazada samsung ve lg ile yan yana getirin ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Burda Lg ile vestel'i kıyaslamaya gerek görmeyen işkembeden sallayan arkadaşlar kulaktan dolma bilgilerle ürünleri birerbir incelemeden konuşanlardır, dikkate almayın.

Toplam 4 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?