Editörler :
07 Mayıs 2014 20:30   

kpss ve dhbt sınav ücreti kafa karıştırdı

Ben Ankara üniversitesi ilahiyat fakültesi mezunuyum.Bu sene genel kültür genel yetenek, eğitim bilimler ve kendi alanım olan ÖABT din kültürü ahlak bilgisi öğretmenliği sınavına gireceğim inşallah. Birde 18 ekimde yapılacak DHBTyani din hizmetleri alan bilgisi sınavına girceğim.Normalde DHBT hariç 120 lira ödeyeceğim ama DHBT sınavına girdecğim için 40 lira daha mı yatıracağım yok ösymnin kılavuzunda yazan şekilde en az 80 lira sınav ücreti yatırmaları gerekiyor dediği için 160 mı yatıracağim. sizden cevaplar bekliyorum kafam çok kartıştı

07 Mayıs 2014 21:17

meryemberra
Şef

hocam ben de aynı durumdayım. cts sabah zaten zorunlu. öabt girmek isteyen için de cts öğleden sonraki eğt bilimleri tesi de zorunlu. bir de DHBT için de başvuru yaparsak 4 otorum ediyor. yani 160 tl. ağırıma gitti ama ben yatırdım bile. ne çare......

bunları yazarken zahmetsiz ve sınavsız beleş atalar geldi yine bir an aklıma..........hayırlısı artık........................

07 Mayıs 2014 21:41

hatice8837
Aday Memur

bende diyorum yatırsam 160 lirayı dekontunu da alsam. eğer fazla paraysa zaten bankadan alırız böylede bi çözüm yolu var...

07 Mayıs 2014 22:34

cbsakarya
Aday Memur

siz gireceğiniz sınavları söyleyince ne kadar yatıracağınızı söylemedilermi?

07 Mayıs 2014 23:02

hatice8837
Aday Memur

banka bunu bilmez sadece para yatırır hem internetten de yatırılıyor ve oturum sayısına para alıyor

08 Mayıs 2014 00:05

vm38
Aday Memur

dhbt tek oturummu sayılıyor iki oturummu bilen var mı

08 Mayıs 2014 17:27

hatice8837
Aday Memur

evet bilen ve başvuru yapan varsa bize bilgi verebilir mi?

08 Mayıs 2014 19:08

nikelgozlu
Memur

Arkadaşlar ben başvurumu şöyle yaptım cumartesi sabah oturumu artı dhbt oturumu buda 40+40= 80 demektir. Ayrıca 3. sınıfta olduğum ilahiyat ı da eğitim bilgilerime sınav başvuru merkezinde sisteme aldırdım. herkese başarılar

14 Mayıs 2014 08:43

skorskypatapata
Kapalı

Arkadaşlar öğretmenim üç oturuma 120yatirdim alan dahil başvurdum dhbt için son gün Allah rızası için yardım edin ekstra 40 yatırıp başvuru mu gucelleyecegim veya bunu yapan birisi var mı ÖSYM teli kitli adeta hep meşgul acik yardım lütfen

Toplam 8 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?