Editörler : cihan27E.Kayı Han

mebdemekciledemek
Daire Başkanı
11 Temmuz 2014 15:16

Hocam size kiranızın yüksek olduğu konusunda hak veriyorum.

Peki kiralar çok yüksek olduğu için G.Doğu'ya tayin ister misiniz?

naz.öğrt, 10 yıl önce

beni metropol bir şehre atadılar.oturabileceğim en düşük kira 1500TL ama onlarda dolu. 1700TL ye oturuyorum. Bu şartlarda bizede doğudakinden fazla maaş verilmeli.

mebdemekciledemek
Daire Başkanı
11 Temmuz 2014 15:19

Bunun için de aynı ilde 4 yıl sınırlaması getirilecek

junior_l3oss, 10 yıl önce

ben doğuda mahrumiyet bölgesinin hasındayım... verilmesi şart ancak şu da gerçek buranın yerli öğretmenleri de bu durumdan ihya olacaklardır...

burda bir çıkmaz var.

adamın zaten memleketi almayı hakedecek ne yapıyor? memleketinden uzakta mı vsvs? bu sıkıntıları çekmeden kendi evinden gidecek belki okuluna vs...bu yüzden işin içinden çıkılmaz halde gibi durum.

d_laraa
Aday Memur
11 Temmuz 2014 23:21

iyi fikir hocam ancak bu sadece zorunlu hizmet süresi boyunca geçerli olursa ek bir z.h. ödeneği gbi daha mantıklı olablir. böylece z. h. memleketlernde yapanlar çok da ayrıcalklı olmaz

aniceman, 10 yıl önce

yürütme bu konuda irade gösterdikten sonra çözüm bulunur, yeter ki böyle bir bütçeyi ayırmaya niyet gösterilsin.

doğu diye ayırmazsınız da hizmet puanına bağlı bir katsayı ile fark ödemesi yapabilirsiniz. uzmanlıklara ödenenene göre daha çok kişi tarafından kabul edilir bulunacaktır.

misal (başlangıç için):

10 p 0 ₺

12 p 24 ₺

14 p 42 ₺

18 p 72 ₺

22 p 110 ₺ gibi,

çok mu oldu oranı değiştir, az mı oldu oranı değiştir. ama insanlara mağduriyet bölgelerinde hizmet puanının yanında da bi farklılık sun!

(4 yıldır 10 puanlık sehir merkezindeyim; öncesinde kısa bi süre 22 p olan bir doğu ilçesinde çalıştım. orayla burası arasında maddi bir fark olması fikrim değişmedi.)

ceausescu.TR
Daire Başkanı
11 Temmuz 2014 23:32

Marihuanamı çekiyorsunuz siz, bu ne kafa böyle.

adakızı
Genel Müdür
12 Temmuz 2014 10:47

bu cümle bize ne kattı? ne demek istediğini bile anlamadık. ben anlamadım en azından... insanlarla böyle mi diyalog kuruyorsun?

ceausescu.TR, 10 yıl önce

Marihuanamı çekiyorsunuz siz, bu ne kafa böyle.

d_laraa
Aday Memur
12 Temmuz 2014 12:00

ben doğuda görev yapmıyorum şu an ama orda yaşamanın zorluklarını çok iyi biliyorum kesinlikle hizmet puanı dediğimiz şey şattları eşitlemiyor batının en ücra köşesi ble doğuda herhangi bir yerle denk tutulmamalı zaten bu yüzden doğudan batıya kaçmak isteyenler en uzak köyleri bile yazıyorlar kaçabilmek için

kaçmak kelimesi kimseyi gücendirmesin gerçek bu

ne kadar idealist olursanız olun o şartlarda siz de eğer memleketniz değilse yaşamak için doğuyu terch etmezsiniz hocalarım sadece empati kurun biraz

mebdemekciledemek
Daire Başkanı
04 Ağustos 2014 16:19

Hocam hizmet puanı da çok farklı değil ki Güneydoğu'nun ücra köyünde 26 puan alan öğretmenle İstanbul merkezinde 22 puan almak aynı olabilir mi?

d_laraa, 10 yıl önce

ben doğuda görev yapmıyorum şu an ama orda yaşamanın zorluklarını çok iyi biliyorum kesinlikle hizmet puanı dediğimiz şey şattları eşitlemiyor batının en ücra köşesi ble doğuda herhangi bir yerle denk tutulmamalı zaten bu yüzden doğudan batıya kaçmak isteyenler en uzak köyleri bile yazıyorlar kaçabilmek için

kaçmak kelimesi kimseyi gücendirmesin gerçek bu

ne kadar idealist olursanız olun o şartlarda siz de eğer memleketniz değilse yaşamak için doğuyu terch etmezsiniz hocalarım sadece empati kurun biraz

mebdemekciledemek
Daire Başkanı
15 Ağustos 2014 01:00

Gncl

15 Ağustos 2014 02:02

Olayı doğu batıdan ziyade gelişmişlik düzeyinde düşünmek lazım şu ana kadar doğuda il ve ilçe merkezlerinde çalıştım.Şimdide gayet iyi bir yere geldim.Açıkcası batının saçma sapan bir dağ başında çalışmaktansa doğuda gelişkin bir yerde çalışmayı tercih ederim.Bugün bir van merkezin tatvanın ercişin diyarbakır merkezin yada urfa merkez birecik mardin merkez midyat kızıltepe v.s. gibi yerlerin batıdaki bir çok ilden ne farkı var gelişmişlik açısından.

vgulmez
Daire Başkanı
15 Ağustos 2014 02:11

Çok haklısınız. Batı denince herkes izmir Karşıyaka sanıyor.

inecekvar-şöfer-emmi, 10 yıl önce

Olayı doğu batıdan ziyade gelişmişlik düzeyinde düşünmek lazım şu ana kadar doğuda il ve ilçe merkezlerinde çalıştım.Şimdide gayet iyi bir yere geldim.Açıkcası batının saçma sapan bir dağ başında çalışmaktansa doğuda gelişkin bir yerde çalışmayı tercih ederim.Bugün bir van merkezin tatvanın ercişin diyarbakır merkezin yada urfa merkez birecik mardin merkez midyat kızıltepe v.s. gibi yerlerin batıdaki bir çok ilden ne farkı var gelişmişlik açısından.

mebdemekciledemek
Daire Başkanı
15 Ağustos 2014 10:24

hocam çok farkı var çalışmayan bilemez

mebdemekciledemek
Daire Başkanı
17 Ağustos 2014 17:02

Gncl

vgulmez
Daire Başkanı
17 Ağustos 2014 17:19

Bende çalıştım doğuda... Ama emin ol en az doğu kadar kötü olan yerlerde var batıda...

mebdemekciledemek, 10 yıl önce

Gncl

17 Ağustos 2014 22:50

güncel

07 Ekim 2014 12:56

Özellikle güneydoğu illerinin hali ortada Şırnak ,Mardin Diyarbakır,Batman yangın yeri ..

Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi