Editörler : Pangaea
26 Temmuz 2014 16:28

Bilgisayar Mühendisleri için Hangi Kamu Kurumları Tavsiye Edilir?

Başlıkta da belirttiğim gibi, bilgisayar mühendisinin kamudaki yerini bilen arkadaşlardan öneri alabilir miyiz? Sizce hangi kurumlar tercih edilebilir, hangileri edilmez? (Bakanlık mı KİT mi, yapılan iş, iş yoğunluğu, yükselme, maaş vs. gibi faktörler)

etah
Aday Memur
26 Temmuz 2014 16:39

Hocam kurumlar teker teker merkezi alimdan cikiyor yakinda kurum secilemiyecek.

iübm
Memur
27 Temmuz 2014 02:28

Devlette bilgisayar mühendisi diye birşey yok mühendis kavramı var.

Yazılımcıysan hiçbir kurumda muhtemelen işin yok, donanımcıysan bir nebze iş var sanırım.

andysmith
Aday Memur
27 Temmuz 2014 21:22

Muhtemelen öyle fakat mecbur bir yer tercih edilecek. En kolay adapte olunacak ve yükselme için de uygun yerleri merak ediyorum. Herkes KİT'ler daha iyi diyor maaştan dolayı fakat Bakanlık da prestijinden dolayı tavsiye edilemez mi? DHMİ harici en iyi olanaklara sahip nereler var?

Sorumu bu şekilde değiştireyim. Kısacası nereleri tercih etmem gerektiğini bilmiyorum. İyi bir puan var elimde ama tavsiyeye ihtiyacım var.

iübm, 10 yıl önce

Devlette bilgisayar mühendisi diye birşey yok mühendis kavramı var.

Yazılımcıysan hiçbir kurumda muhtemelen işin yok, donanımcıysan bir nebze iş var sanırım.

iübm
Memur
27 Temmuz 2014 23:38

KİT'leri sadece maaşları iyi olduğu için önermiyorlar ki eskisi gibi değilmiş durum çok az bir fark var. Bu kurumlar mühendis kurumları arkadaşların amirlerin mühendis olacak.

Ben KİT tercih ettim bana göre daha prestijli bakanlığa göre. Uzman kadrolar için tercih edilebilir bakanlık.

DHMI için de bize kadro verselerdi istanbul, ankara yazardım.

andysmith
Aday Memur
28 Temmuz 2014 00:45

Siz hangi kurumdasınız hocam bu arada? Bir bilgisayar mühendisi için tavsiye eder misiniz ayrıca.

iübm, 10 yıl önce

KİT'leri sadece maaşları iyi olduğu için önermiyorlar ki eskisi gibi değilmiş durum çok az bir fark var. Bu kurumlar mühendis kurumları arkadaşların amirlerin mühendis olacak.

Ben KİT tercih ettim bana göre daha prestijli bakanlığa göre. Uzman kadrolar için tercih edilebilir bakanlık.

DHMI için de bize kadro verselerdi istanbul, ankara yazardım.

iübm
Memur
29 Temmuz 2014 12:16

Ben henüz başlamadım TCDD ye atandım. Kurumda ilk görüşmemde herkes güleryüzlü yakın davrandılar ama sonrasını bilemem.

Devlet bilgisayar mühendisleri için son gidilecek yer olmalı bana göre. Çünkü benim görüştüğüm kişiler devlette başlayan diğer alanlardaki mühendislerin genelde özelden kaçtığını 1500 civarı maaşları bırakıp geldiğini benim de o sebepten mi geldiğimi sordular buna şaşırdım.

Bizim sektörde maaşlar herzaman için devletten iyidir ve büyük bir kriz olmadıkça 5+ yıl tecrübeli mühendisler 4 - 10 aralığında maaş alacaklar.

Benim hayat garantim olsun diye devleti seçtim çünkü babadan zengin değilim. Ailen sana maddi bir destek verebiliyorsa ve mesleğini yapmak istiyorsan kesinlikle özelde iş bulmanı öneririm. Büyük küçük farketmez hatta küçük bir yer batma durumu yoksa ileriye dönük avantajdır.

2 nota bir beste
Aday Memur
09 Temmuz 2019 00:03

Konuyu hortlatmaya geldim :)

mesahan
Aday Memur
14 Temmuz 2019 12:48

Arkadaşlar ben bir Kamu kurumunda bilgisayar mühendisi olarak çalışıyorum.

Ayrıca 2 yıldır da yöneticilik yapıyorum. 2013 girişliyim. Bilgi işlemi olan her kurumda Bilgisayar mühendisine ihtiyaç vardır, yok yazılımcıysan iş bulamazsın gibi yorumlara üzüldüm. Bizler elimizden geldiğince üst yönetime Bilgisayar Mühendisi alımı için ikna turları düzenliyoruz. Bu hafta bir yazı geldi Bilgisayar Mühendisleri odasından çok faydalı gördüm. Alımda Bilgisayar mühendislerine öncelik verilmesinin faydalarını anlatıyordu. Önümüzdeki ilk Devlet Personel Başkanlığı ihtiyaç listesi geldiğinde kendi adıma talepte bulunacağım.

Sizlere düşen şey devlete atanana kadar kendinizi yetiştirmeniz. Kpss den gelen de boş çıkıyor dedirtmemeniz. Mümkünse özel sektör tecrübesi burada çok işe yarıyor. Büyük projelerde çalışıp devlete gelen devlete çok fayda sağlıyor. Hepinizi selamlıyorum, sevgilerimle.

burdurspor
Memur
12 Mayıs 2022 12:06

güncel

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi