Editörler : Pangaea
27 Ağustos 2014 17:38

Geçmiş Olsun Kontenjanlar Budandı

Bakan Beyin ögretmen atmalarında açık oranında kontenjan belirlenmesi hayal oldu Yazar İkram Bağcı'nın açıklamalarına göre hiç bir branşa 6 bin verilmedi oysa 19 bin küsürde rahatlıkla 6 bin verilmeliydi. Yıllardır hakkı yenen kesim yine haksızlıga maruz bırakılıyor. Söylentilere göre 3 bine yakın kontenjan ancak ayrılmış. Siz baraj 50 olsun 60 olsun diye ugraşırken diğer branşlar yogun kulis yapıp din kültürünü budadılar. Okullarda din derslerine 2 yıllıklar imamlar bedenciler müzikçiler, müdürler müdür yardımcılarıyla devam. işi çantada keklik görenler nasıl olsa atandım hesabı yapanlar büyü şoka ugrayacaklar.geçmiş olsun

akkirman
Aday Memur
27 Ağustos 2014 18:21

3 bin söylentisinin kaynağı nedir hocam

b3rzah
Kapalı
27 Ağustos 2014 19:02

yahu kisisel fantazilerinizden ve komplo teorilerinizden biktik! su insanlarin basindan bir gidin artik ya ne olursunuz. kadrolar budanmismis. nereden biliyorsun yahu nereden? adamlar sir gibi sakliyor kontenjanlari. mustesar ve diger yetkililer ustune basa basa defalarca soyledi, kontenjan tahminlerinin hepsi uydurmadir, biz aciklayana kadar bekleyin diye. kimse baski yapti, turku hazirladi, mustesarla gorustu diye fazladan kontenjan a-la-maaazzz! kontenjanlar acik sayisina ve milli egitimin genel politikasina gore belirlenir. aglayarak sizlayarak kadro alinmaz. iki uc gun daha bekleyin goreceksiniz. allah rizasi icin siz bari susun su surecte.

adalet-2014
Aday Memur
27 Ağustos 2014 19:10

ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler

adalet-2014
Aday Memur
27 Ağustos 2014 19:21

hakkımızda hayırlısı olsun

adalet-2014
Aday Memur
27 Ağustos 2014 19:28

zaman yaklaştıkça insan heyecan , stres,kaygı yaşamaya başlıyor

hukukcu99
Aday Memur
27 Ağustos 2014 19:50

fantezimi gerçek mi göreceksin. az sabırlı ol

biraz da oku araştır

kontenjanlar belli

İkram bagcının her dediği çıktı bu zamana kadar

az takip edin ona buna laf atacagınıza

http://forum.memurlar.net/kategori/kpss/egitim-fakultesi-mezunlari-ve-oabt/1.sayfa

b3rzah, 10 yıl önce
yahu kisisel fantazilerinizden ve komplo teorilerinizden biktik! su insanlarin basindan bir gidin artik ya ne olursunuz. kadrolar budanmismis. nereden biliyorsun yahu nereden? adamlar sir gibi sakliyor kontenjanlari. mustesar ve diger yetkililer ustune basa basa defalarca soyledi, kontenjan tahminlerinin hepsi uydurmadir, biz aciklayana kadar bekleyin diye. kimse baski yapti, turku hazirladi, mustesarla gorustu diye fazladan kontenjan a-la-maaazzz! kontenjanlar acik sayisina ve milli egitimin genel politikasina gore belirlenir. aglayarak sizlayarak kadro alinmaz. iki uc gun daha bekleyin goreceksiniz. allah rizasi icin siz bari susun su surecte.

merrilyisme
Kapalı
27 Ağustos 2014 20:03

Hocam zaten 6000 kontenjan beklemiyorduk ki meb'in dikab'a bir kere de bu kadar çok kontenjan verdiği nerde görülmüş..geçen sene 3.900 lerdeydi bu sene de 4000 lerde olsa makuldur bence..

Twitterdan da hem bakanımıza hem de müsteşarımıza fazlasıyla twet attık zaten,boş durmadık merak etmeyin..Ayrıca İkram Bey'i de twitterdan takip ediyorum dikab'a yönelik bir tahmin yürütmesi olmadı..

hukukcu99, 10 yıl önce

fantezimi gerçek mi göreceksin. az sabırlı ol

biraz da oku araştır

kontenjanlar belli

İkram bagcının her dediği çıktı bu zamana kadar

az takip edin ona buna laf atacagınıza

http://forum.memurlar.net/kategori/kpss/egitim-fakultesi-mezunlari-ve-oabt/1.sayfa

hukukcu99
Aday Memur
27 Ağustos 2014 20:05

dikaba yöneliik olmadı başka yerden öğrendim kaynak söyleyemem

b3rzah
Kapalı
27 Ağustos 2014 20:22

tamam hocam. kaynagini da soyleme fikrini de. hepsi sende kalsin. kontenjan aciklaninca ilk bu basliga gel. adam yazmis zaten 6 bin beklemiyoruz diye. dkabin alacagi maksimum kontenjan 4000 dir.

hukukcu99
Aday Memur
27 Ağustos 2014 20:34

neden 4 bin olmalı 8-10 bin açıgı olan bölümlere 4 bin eriliyo 19 bin küsür açıkta neden 4 bin

hukukcu99
Aday Memur
27 Ağustos 2014 20:38

neden 4 bin olmalı 8-10 bin açıgı olan bölümlere 4 bin eriliyo 19 bin küsür açıkta neden 4 bin

merrilyisme
Kapalı
27 Ağustos 2014 20:45

Hocam nerden çıkarıyorsunuz hangi 8-10 bin açığı olan bölüme 4 bin verilmiş..İngilizce ve rehberlik var bizim gibi kontenjan verilen bir tek onların da 17-18 bin açığı var çok normal..

Evet açığımız çok haklısınız,derslere imamların,iki yıllık mezunların hatta sırf ders saatleri tamamlansın diye ingilizce öğretmenlerine temel dini bilgiler dersinin verildiğini gördüm ben,ne verebildiler hiç..bu en başta okul idarecisinin daha sonra da meb'in ayıbıdır bizim değil..o yüzden burda birbirimizi incitmeye hiç gerek yok..

Hem diğer branşlar istedikleri kadar sesimizi duyurduk,kontenjanları biz aldık desin,bizim rabbimize bir duamız herşeyi değiştirir..

hukukcu99, 10 yıl önce

hukukcu99
Aday Memur
27 Ağustos 2014 20:45

bir dkabci olarak soyluyorum. allah rizasi ici ol sen. yasama bu kafayla...

demişsin eğitim grubunda adam ol akıllı ol akşam akşam canımı sıkma .

asıl sizin sihniyetiniz ölsün 28 şubatta sizin gibi pısırıklar yüzünden kaybettik.

19 bin açıga 4 bine razı olan eyyamcı tipler işte...

tamam yüksek puan almıs olabilirsin atanman garanti olabilir ama anadoluda ilçelerde dahi dkab öğretmeni yok dersler hep geçici çözümlerle idare ediliyor.

Bakan bir açıklama yaptı açık oranlarıyla orantılı alım olacak diye aceba bu oranlar dkaba gelince mi sapıyo

b3rzah, 10 yıl önce
tamam hocam. kaynagini da soyleme fikrini de. hepsi sende kalsin. kontenjan aciklaninca ilk bu basliga gel. adam yazmis zaten 6 bin beklemiyoruz diye. dkabin alacagi maksimum kontenjan 4000 dir.

hukukcu99
Aday Memur
27 Ağustos 2014 22:08

ayrıca öğretmen adayı falan değilim. eğitim gönullüsüyüm. ne zorluklarla ilçeye imam-hatip açıldı lakin ilçede 1 tane kadrolu dkab hocası dahi yok . okul kapanma durumuna geldi kadrosuz geçici çözümler yüzünden veliler göndermek istemiyor

afala
Şef
28 Ağustos 2014 01:02

sanki 6000 kadro verilse dolduracak aday var.güldürmeyin kendinize 4000 bile zor dolar.o da taban puan iyi belirlenirse.biraz geçmiş yılları takip edin.havanda su dövmeyin.

hukukcu99
Aday Memur
28 Ağustos 2014 03:59

3500 ilahayat + 3000 dkab mezunu var hadi şimdi uza

afala, 10 yıl önce

sanki 6000 kadro verilse dolduracak aday var.güldürmeyin kendinize 4000 bile zor dolar.o da taban puan iyi belirlenirse.biraz geçmiş yılları takip edin.havanda su dövmeyin.

myılmaz42
Memur
28 Ağustos 2014 10:41

Hocam bu yıl 13000 adayın kpss ye girdigi açıklandı kadro verilsin merak etme dolduran olur

afala, 10 yıl önce

adalet-2014
Aday Memur
28 Ağustos 2014 10:46

bu yıl geçen yıllara benzemeyecek çok kişi sınava girdi ve formasyon alan çok kişi var

adalet-2014
Aday Memur
28 Ağustos 2014 10:51

50 yle atanma devri bitti zannedersem

akkirman
Aday Memur
28 Ağustos 2014 12:01

ikram bağcı twettirdan hiç bir bölümle ilgili tahminde bulunmadığını söyledi.hukukçu kardeş kaynağın

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi