Editörler : F16 Gökçen
05 Eylül 2014 03:47

Emeklilik, Ev Kadınlarının da Hakkı...

Emeklilik,hayatının belli bir döneminde çalışan-üreten her insanın en tabii hakkı..Ev kadınlarının çalışmadığı,üretmediği düşünülemiyeceğine göre emeklilik, onlar için de bir hak olması gerekmez mi?Ev kadınlarının sağladıkları katma değerin, TOPLUMSAL FAYDANIN ölçülebilir bir hale getirilmesine ve TSE tarafından iş ve meslek standartlarının belirlenmesine ihtiyaç var...Konuyu ikinci defa kamuoyu gündemine taşıyor ve tartışmaya açıyorum. :'(

durdurnikahımemurbey
Genel Müdür
05 Eylül 2014 08:00

oturun oturduğunuz yerde

daha çalışanın bile emekli olma hayali sallantıda

eskiler yiyip içip kendi dötlerini kurtarıp inzivaya çekildiler, çocuklarını başkalarını düşünmediler.

ülkenin bu hale gelmesinin sebebi eskilerdir

ortalıkta çalışacak iş yok sen emeklilikten bahsediyorsun

dün siyasal mezunu biri asgari ücretle iş arıyordu

şimdi tırmala cafer tırmala

candela
Yasaklı
05 Eylül 2014 08:37

ev kadınlarıda emekli olabiliyor böyle bir çalışma var pek bilinmesede seçim zamanı gün yüzüne çıkar tartışmaya değer bir konu değil:)

sabamakamı
Kapalı
05 Eylül 2014 09:02

dışarıdan primlerini ödeyerek emekli olabiliyor ev hanımları...(diye biliyorum ben)

TürkünTöresi
Kapalı
05 Eylül 2014 10:11

Konuyu ilk defa 2005 tarihinde kamuoyu gündemine taşıdım.Parti programına alan partiler oldu.Sonra, TSEK tarafından iş ve meslek standartları belirlendi.Şimdi sırada ev kadınlarının örgütlenerek oy potansiyeline dönüşmeleri ve bir baskı gücü olabilmelerinde..Ortada bir hizmet var.Üretim var.Katma değer var.Toplumsal fayda var.Karşılığı Yok.Yoksa, bu "karşılık" birilerinin cebine giriyor.Ev kadınlarının sırtından birileri sebebsiz olarak zenginleşiyorlar demektiir.

sabamakamı
Kapalı
05 Eylül 2014 10:12

Kim acaba o birileri? :)

TürkünTöresi
Kapalı
05 Eylül 2014 10:16

Malumun ilanına gerek var mı?

sabamakamı, 10 yıl önce

Kim acaba o birileri? :)

sabamakamı
Kapalı
05 Eylül 2014 10:24

O zaman açıkça yazın !!!

TürkünTöresi, 10 yıl önce

Malumun ilanına gerek var mı?

serpili
Başbakan Müsteşarı
05 Eylül 2014 10:25

ev kadının sırtından kocası geçiniyor kim olacak başka

TürkünTöresi
Kapalı
05 Eylül 2014 10:26

Emeksiz, ekmek yiyenlerdir.10 sene önce sıfır olup da şimdi dolar milyarderi olanlardır.

sabamakamı
Kapalı
05 Eylül 2014 10:29

Serpili mersi şekerim...:)

Töre, ondan önce kadını boğaz tokluğuna çalıştıran kocaları unuttun!!

serpili, 10 yıl önce

ev kadının sırtından kocası geçiniyor kim olacak başka

serpili
Başbakan Müsteşarı
05 Eylül 2014 10:30

ev kadınları siyasi değil toplumsal bir olaydır, her şeyi de şu siyasete katmayın

sanki çalışmayan bayanları akp icad etti hey Allahım

ha bu arada ev kadınlarının sömürüldüğüne inanmıyorum

ne güzel evde oturuyolar işte

şiddet görenler müstesna ev kadını olup pasta börek temizlikle geçen böyle ideal bi hayat olabilir mi

bence onlar bize para versin:p

sabamakamı
Kapalı
05 Eylül 2014 10:32

Serpili sen hiç evde işsiz oturmamışsın anlaşıldı. :)

serpili, 10 yıl önce

ev kadınları siyasi değil toplumsal bir olaydır, her şeyi de şu siyasete katmayın

şiddet görenler müstesna ev kadını olup pasta börek temizlikle geçen böyle ideal bi hayat olabilir mi

qwerty1000
Daire Başkanı
05 Eylül 2014 10:33

Aynen yani,

aksine evde oturmak yasaklanmalı. herkes çalışmalı. Akşama kadar evde otur makina doldur boşalt sonrada emeklilik. Git çalış, millete emek ver, eve katkı sağla.

serpili, 10 yıl önce

serpili
Başbakan Müsteşarı
05 Eylül 2014 10:36

yedi yıl işsiz kaldım

ama üniversite bitirmeseydim çok önemsemezdim sanırım

TürkünTöresi
Kapalı
05 Eylül 2014 10:38

Ev kadınlarının örgütlenmesi ile ilgili olarak Çanakkale ' de bazı girişimler olmuştu.Genele yayılamadılar.Cılız kaldılar.Bu sitede ki hanımefendilerin bunu başlatabilecek kapasitede olduklarını görüyorum.

sabamakamı
Kapalı
05 Eylül 2014 10:40

Ben de aynı sürelerde işsiz kaldım.

Ev işi kadar -halka gibi dönen- ve hiç bitmeyen bir iş yok, seni takdir eden de yok, sen ne yapıyorsun ki evde denir ama dışarıdan biri temizlik için tutulduğunda günlüğüne 100-150 tl verilir. Eşine, çocuğuna bakarak, onların hayatını kolaylaştıran kadın da bir emekçidir benim gözümde ve de emekli olmalıdır.

serpili, 10 yıl önce

yedi yıl işsiz kaldım

ama üniversite bitirmeseydim çok önemsemezdim sanırım

TürkünTöresi
Kapalı
05 Eylül 2014 10:45

Konuyu çok güzel özetlemişsiniz Hanımefendi.

sabamakamı, 10 yıl önce

Ben de aynı sürelerde işsiz kaldım.

Ev işi kadar -halka gibi dönen- ve hiç bitmeyen bir iş yok, seni takdir eden de yok, sen ne yapıyorsun ki evde denir ama dışarıdan biri temizlik için tutulduğunda günlüğüne 100-150 tl verilir. Eşine, çocuğuna bakarak, onların hayatını kolaylaştıran kadın da bir emekçidir benim gözümde ve de emekli olmalıdır.

sabamakamı
Kapalı
05 Eylül 2014 10:47

Teşekkür ederim bekar, lisans mezunu, sevgilisi olan ve aşık olan beyefendi :))))

TürkünTöresi, 10 yıl önce

Konuyu çok güzel özetlemişsiniz Hanımefendi.

TürkünTöresi
Kapalı
05 Eylül 2014 10:52

:) Özele girmeyelim lütfen !

sabamakamı, 10 yıl önce

Teşekkür ederim bekar, lisans mezunu, sevgilisi olan ve aşık olan beyefendi :))))

serpili
Başbakan Müsteşarı
05 Eylül 2014 10:53

söylediklerinin bi kısmına katılıyorum saba

işini yapmayan memurlar olduğu gibi çalışan bayandan daha pasaklı ev hanımları da var ama

sadece kendimizden bakmamalıyız olaya belki de

Toplam 122 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi