Editörler : Cüneyt Barışoglusmtvs
21 Ocak 2007 14:30   


Ziraat Teknisyenliği Atamaları Ne Zaman Olacak (duyum alanlar)
ZİRAAT TEKNİSYENLERİ PLATFORMU

    Son Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız...    

Ziraat Teknisyenleri Platformu


Sitene Ekle
21 Ocak 2007 14:30

vega25
Şef

YOKMU HİÇ ZİRAAT TEKNİSYENİ YAAAA

19 Kasım 2007 15:31

zir. tek.
Aday Memur

Valla arkadaşlar bizim bakanlık bizi almıcak gibi sen uğraş didin 4 sene oku . ziraat teknisyeni ol . ama iş yok

20 Kasım 2007 20:30

konya_lı
Müsteşar Yardımcısı

syn meslektaşlarım;

tarım ve köyişleri bakanımız syn mehdi eker bir hafta önce türkiye ziraatcılar derneğini ziyaret etmiştir.genel başkanımız syn ibrahim yetkin tarafından kendilerine teknisyen ve teknikerlerimizin sorunlarını içeren bir dosya sunulmuş,syn bakanımız bu konularla bizzat ilgilenceğini genel başkanımıza iletmiştir.

bakanımıza sunulan dosyada;

Türkiye Ziraatçılar Derneğinin Şube Başkanlarının da aralarında bulunduğu kalabalık bir heyetle karşılanan Sayın Bakan Mehdi EKER ,Tarım Camiasının bir parçası olan Teknisyen ve Teknikerlerle beraber olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim YETKİN tarafından, Tarım ve ev ekonomisi teknisyeni ve teknikerlerinin mesleki ve özlük sorunlarını içeren bir dosyayı Sayın Bakana sundu. sorunlara ilişkin kısa bilgi veren İbrahim Yetkine ,Sayın Bakan Cevaben; Bu sorunları bildiğini çözümü için gereken çabayı göstereceğini ifade etti.

Bakanımıza Sunulan Sorunlara İlişkin Başlıklar ;

1-Ek özel hizmet tazminatı, seyyar görev tazminatı, ek tazminat, fiili hizmet zammı süresi, giyecek yardımına ilişkin sorunların çözülmesi

2-Bilindiği üzere Tarım Meslek Liseleri Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir. Tarım Meslek Lisesinden mezun olanlara milli eğitim bakanlığı tarım teknisyeni ünvanı vermemeyi kararlaştırmıştır. bu tamamen yanlış bir anlayıştır. bu sorunun çözülmesini talep etmekteyiz.

3-Sertifikalı fidan üretimini önceden olduğu gibi tarım teknisyenleri ve tarım teknikerlerinin de yapabilmesi (şu anda bu hakkı teknisyen ve teknikerlerden geri alınmıştır)

4-Bakanlıkla beraber gıda güvenliği kursu düzenlenmesini talep etmekteyiz (korum ve kontrol genel müdürlüğü işbirliğiyle)

5-Bakanlığın ziraat mühendisi, veteriner hekim istihdamı ile birlikte tarım teknisyeni ve teknikerlerinin de bakanlıkta tarım danışmanı olarak istihdam edilmesini talep etmekteyiz

6-Teknikerlik sınavına giremeyenler veya girip de kazanamayanlar için tekrar teknikerlik sınavı açılarak tekniker kadrosunun verilmesi

7-Sağlık bakanlığı ile temasa geçilerek ?halk sağlığı alanında haşerelere karşı ilaçlama usul ve esaslar hakkındaki yönetmenliğinin? 3. bölümünün 8. maddesindeki mesul müdür olarak anılan meslek gruplarına aynı çevre sağlığı teknikerleri gibi tarım teknikerlerinin de eklenmesi

8-Ziraat teknisyeni, tarım teknikeri ve tarımla ilgili ön lisans düzeyinde eğitim görmüş meslektaşlarımızdan; gıda üreten işyerlerinde sorumlu yöneticilik yapması için diğer meslek gruplarından istenen belge meslektaşlarımızdan da istenmesi ve bu belgenin de derneğimiz tarafımızdan verilmesi

9-Bilindiği; üzere tarımsal kuraklıkla mücadele ile kuraklık yönetimi çalışmalarına ilişkin usul ve esaslar hakkındaki bakanlar kurulu kararı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. bu kanun 5 inci maddesinin (a) bendi gereğince oluşturulan merkez yönetimine kamu yararına sayılan dernekler statüsünde olan Türkiye Ziraatçılar Derneğinin de alınmasını talep etmekteyiz (bu talebimizi bakanlığa yazılı olarak da bildirmiş bulunmaktayız)

10-Bitki koruma ürünlerinin toptan ve perakende satılması ve depolanması hakkında yönetmeliğin değiştirilme taleplerimizi de bildirmiş bulunmaktayız.

21 Kasım 2007 14:08

ziraat_çi
Şef

konyalı arkadaşım bilgilendirdiğin için sana teşekkür ediyorum.ben burdan tüm ziraat teknisyeni ve teknikeri arkadaşlara sesleniyorum.arkadaşlar ziraatçiler derneği başkanı sayın İbrahim Yetkin bey bizler için çaba gösteriyor.

ben ziraatçiler derneği web sayfasından bir teşşekkür maili

gönderdim sayın başkana lütfen sizde bir teşekkür maili gönderin.herkese iyi günler....

21 Kasım 2007 18:25

konya_lı
Müsteşar Yardımcısı

gncl

21 Kasım 2007 18:47

konya_lı
Müsteşar Yardımcısı

1,218 kişi konuya bakıyor bunların içinde 4 kişiden başka teknisyen yokmu:)ne güzel bundan sonra demekki 5 kadro verseler 1 i boş kalacak.:)

ne olur biraz destek ne olur yazın ne olur.

ziraat mühendsileri odasının yaptıkları artık iyice haddini aştı.kurumsal kimliğine zarar vermemek için burada açıklamıyorum.ancak toplumun büyük bir kısmı olan çftçi kesimini temsil ettiği için biraz daha dikkat etmesi gerekir diye düşünüyorum.

TÜM TEKNSİYEN VE TEKNİKER ARKADŞLAR BİRAZ DAHA DUYARLILIĞA DAVET EDİYORUM..

22 Kasım 2007 19:30

konya_lı
Müsteşar Yardımcısı

gncl

23 Kasım 2007 18:39

ziraat_çi
Şef

ziraat meslek lisesi mezunu arkadaşlar lütfen puanlarımızı yazalım kaç tane atama bekleyen arkadaşımız var onu öğrenelim.lütfen bu konuya hassasiyet gösterin...

23 Kasım 2007 18:40

ziraat_çi
Şef

günceellllllllllllllllllllllll

24 Kasım 2007 18:42

konya_lı
Müsteşar Yardımcısı

gncl

25 Kasım 2007 17:27

ziraat_çi
Şef

güncelll

25 Kasım 2007 17:38

ziraat_çi
Şef

2004 VE 2006 KPSS YE GİRİPTE ATANAMAYAN ZİRAAT MESLEK LİSESİ

(GENEL ZİRAAT-TARIM TEKNOLOJİSİ-MAKİNA)BÖLÜMLERİNDEN MEZUN ARKADAŞLAR LÜTFEN PUANLARIMIZI BURAYA YAZALIM,YAZALIM Kİ KAÇ TANE ATAMA BEKLEYEN ARKADAŞIMIZ VAR ONU BİLELİM.LÜTFEN BU KONUYA DUYARLI OLALIM.BUNUN BİZE YARARI OLACAĞINA İNANIYORUM.

HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER...

26 Kasım 2007 12:23

konya_lı
Müsteşar Yardımcısı

güncelllllllllllll

26 Kasım 2007 12:26

konya_lı
Müsteşar Yardımcısı

duyarlı olalım herkes bilsin.

27 Kasım 2007 09:29

yasinkabadayı
Memur

ARKADAŞLAR PUANLARI YAZMAMIZI İSTEMİŞSİNİZ TEŞEKKÜR EDİYORUM İLGİLENENLERE TEFENNİ ZİRAAT MESLEK LİSESİ 72,2 PUAN DİĞER YARIŞMACI ARKADAŞLARA BAŞARILAR DİLERİM ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN SAĞLICAKLA KALIN....

28 Kasım 2007 11:48

konya_lı
Müsteşar Yardımcısı

gncl

28 Kasım 2007 14:03

ziraat_çi
Şef

bu platformu okuyan diğer arkadaşlardan da aynı hassasiyeti bekliyoruz.....

28 Kasım 2007 20:26

konya_lı
Müsteşar Yardımcısı

gnclllllllllll

29 Kasım 2007 11:50

konya_lı
Müsteşar Yardımcısı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı personel genel müdürlüğünün sayfasına girin.bilgi edinme başvuru sayfasını açın.oradaki bilgileri doldurup ziraat teknsiyenleri ile ilgili isteklerinizi yazın.size bişr takip dosyası numarası verilecektir.ordan takip ediniz.ne kadar çok gönderirsek bizim faydamıza olacaktır.hepinize saygı ile bildirir,kolaylıklar dilerim.

29 Kasım 2007 14:31

ziraat_çi
Şef

güncellll

Toplam 5119 mesaj
12345678910111213»
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;