Editörler : "eskiyara"Pangaea

aaadeniz
Aday Memur
11 Ekim 2014 19:52

bize üye olun, biz hükümete yakınız , rahat edersiniz diye üye toplayan bir sendikanın bunu yapması normal değilmi apocalypyse2011

mankurt
Şef
11 Ekim 2014 20:07

her eğitimsenliye pkklı derseniz bir gün birisi çıkar size de "hırsız" der...

UYKUSUZ_, 10 yıl önce

adam haklı beyler.

ibizammm
Müsteşar Yardımcısı
11 Ekim 2014 20:33

o 9 senede en azından adamlar dusman sendıka dıye vermıyorlsrdı(kı ona ragmen tek ıyılestırme o donemde olmustur gecen yılkı kandırmacayı saymazsak)

ebs ıse hem hukumetın kuyrugunda dolasıp yetkılı oldu hem de masada bakandan daha cok ogretmenı sattı. mıllete 400-500 tl dengeleme yapılırken ebs baskanı sarı cıvcıv sız ogretmenlerı bosverın bıze bırakın bız hallederız deyıp 3 sene o sekılde oyaladılar. ek odeme namusumuzdur deyıp 100 tl yı gerı cevırdık 400 den asagı kabul etmeyız dıyerek toplu gorusme masassına oturup cıkısta bakan koltuguna oturmus olarak cıktılar! yanı 400 tlnın yerınde yeller esıyordu. otekı sendıkalar en azından namusluca masayı terk ettıler. su anda sonuc ortada okuldakı memur bızden fazla hademe kardeslerımız ıse bızle aynı ayarda maas alıyor. ebs sendıkasına uye olanlara sevgı ve saygılarımı ıletıyorum. vıcdanınız rahat olsun dogru yerdesınız!

ama bı konuda hak verıyorum es nerdeyse pkk sendıkası oldu.

mahx, 10 yıl önce

9 yıl boyunca türk eğtim sen yetkili sendikaydı söylermisin bana o dokuz yılda memura ne faydası olmuş.adamlar ilksanı kaptırmayız diye yıllarca zarar ettiğini bile bile sahipleniyor.geçin bunları efendiler okuyun şimdi; türk eğitim seni biliriz dokuz yıl yetkili olmuş yaptığı icraat sıfır ,eğitim sen pkk yuvası olmuş onuda geçin aktif sen cemaatle kanka onuda geçin,eğitim senden ayrılanlar eğitim iş diye bir sendika kurmuşlar işleri güçleri ideoloji.siz seçin bunlardan birine üye olun olumusuz yorum yazanlar.

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı
11 Ekim 2014 22:32

onu bunu bilmem arkadaşlar şu son sendikal kıyıma ebsli arkadaşların vicdanı bişey demiyorsa ben artık bu konularda laf eidlmeyeceğine inanırım.yazıklar olsun.yeniden görevlendirilenlerin %82 ebsli.bu mu adalet.bunu görüp sesini çıkarmayan da vebal altındadır.

mahx
Genel Müdür
11 Ekim 2014 22:32

ben bu sendikaya hükümete yakın oldukları için mi üye oldum zannediyorsun,yanılıyorsun.bana en düzgün gelen sendika bu olduğu için tercih ettim,dini görüşlere saygılı,solculuk,sağcılık ,kürtçülük peşinde değil,ideoloji uğruna kendinden olmayanlara düşman değil,bu toplu sözleşmede mali haklarımız yeterince savunmadığı için ben bu sendikadan 2012 de istifa ettim siz bunu biliyormusunuz?sonuçta kendi sendikamı cezalandıracak kadar da dürüstüm.sonra baktım gerçekten bana hitab edecek başka sendika yok yine 8 senelik sendikama geri döndüm ve tekrar üye oldum.

aaadeniz, 10 yıl önce

bize üye olun, biz hükümete yakınız , rahat edersiniz diye üye toplayan bir sendikanın bunu yapması normal değilmi apocalypyse2011

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı
11 Ekim 2014 22:39

ideoloji uğruna kendinden olmayanlara düşman değil.hocam bunu vicdanın rahat olarak söyleyebiliyor musun.peki verdiğim oran hakkındaki yorumun nedir?

aşağıda kaynak verdim

http://www.kamudan.com/sendikalara-gore-atanan-okul-muduru-sayisi-16749.html

mahx, 10 yıl önce

ben bu sendikaya hükümete yakın oldukları için mi üye oldum zannediyorsun,yanılıyorsun.bana en düzgün gelen sendika bu olduğu için tercih ettim,dini görüşlere saygılı,solculuk,sağcılık ,kürtçülük peşinde değil,ideoloji uğruna kendinden olmayanlara düşman değil,bu toplu sözleşmede mali haklarımız yeterince savunmadığı için ben bu sendikadan 2012 de istifa ettim siz bunu biliyormusunuz?sonuçta kendi sendikamı cezalandıracak kadar da dürüstüm.sonra baktım gerçekten bana hitab edecek başka sendika yok yine 8 senelik sendikama geri döndüm ve tekrar üye oldum.

mahx
Genel Müdür
11 Ekim 2014 22:47

bakın bu sendiakaya üye olanların bazısı "paye" beklentisi ile üye olmuş olabilir,dediğiniz gibi bu müdürlük atamalarında sırf koltuğunu korumak için ebs ye geçen(özellikle türk eğitim sen li ve eğitim senli)çok kişi var onların yaptığına ne demeli?gerçek sendikalı onlar mı ,biz miyiz?ama büyük bir çoğunluk yalakalık veya koltuk sevdasına üye olmadı bu sendikaya.içinde olduğum için biliyorum birçok arkadaş gönülden bağlı ve koltuk derdinde değil,amaçları türkiye koşullarında yapılabildiği kadar sendikacılık yapmak.ayrıca hatırlatırım eğitim bir sende çoğu zaman hükümetle restleşmek pahasına birçok sendikal faaliyette bulunmuştur,birçok karara karşı çıkmıştır.

Zat nik tel, 10 yıl önce

ebslilerin çok önemli kısmı ya sistemle aram kötü olasın diye kamufle olmak için ya da bana da bir idarecilik düşer mi yalandıklarından üye.yalansa yalan diyin.deyin ki müdürü atamalrında millet yalakalık olsun diye diğerlerinden istifa edip ebsye geçmedi deyin.yüzünüz varsa tabi.

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı
11 Ekim 2014 22:52

ya hocam gördüm toplu sözleşmede restleşmeyi daha azına razı olarak sendikacılığı ahmet bey sağoılsun çok güzel gösterdi tüm millete.ben ne diyim cenab-ı Allahın adaleti büyük.elbet bu günlerin sonu gelecek.

mahx, 10 yıl önce

bakın bu sendiakaya üye olanların bazısı "paye" beklentisi ile üye olmuş olabilir,dediğiniz gibi bu müdürlük atamalarında sırf koltuğunu korumak için ebs ye geçen(özellikle türk eğitim sen li ve eğitim senli)çok kişi var onların yaptığına ne demeli?gerçek sendikalı onlar mı ,biz miyiz?ama büyük bir çoğunluk yalakalık veya koltuk sevdasına üye olmadı bu sendikaya.içinde olduğum için biliyorum birçok arkadaş gönülden bağlı ve koltuk derdinde değil,amaçları türkiye koşullarında yapılabildiği kadar sendikacılık yapmak.ayrıca hatırlatırım eğitim bir sende çoğu zaman hükümetle restleşmek pahasına birçok sendikal faaliyette bulunmuştur,birçok karara karşı çıkmıştır.

mahx
Genel Müdür
11 Ekim 2014 22:58

sayın zat nik tel kastım şudur:bir eğitim senli sendikasını bırakıpta sırf çıkar uğruna başka bir sendikaya geçer mi? geçmemeli.ideolojiden kastım şudur:bunu açık yüreklilikle söylüyorum,bakın eğitim iş ve eğitim sen bir ideoljinin yansıması değil mi?bu yansımadan dolayı insanlar bunu tercih ediyor mu?peki bu insanlar neden sadece kendilerine bir haksızlık yapıldığında kendi üyelerine destek olmaktadır.işte ben buna karşıyım.eğer sen sendikaysan bu benden diğerleri "tu kaka" dememeli.bizim sendikacılığımız ideolji temelli olmamalı.siyasi bir görüşü temsil etmemeli.biz herşeyde olduğu gibi bu işide siyaset temelli yapıyoruz.

Zat nik tel, 10 yıl önce

ideoloji uğruna kendinden olmayanlara düşman değil.hocam bunu vicdanın rahat olarak söyleyebiliyor musun.peki verdiğim oran hakkındaki yorumun nedir?

aşağıda kaynak verdim

http://www.kamudan.com/sendikalara-gore-atanan-okul-muduru-sayisi-16749.html

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı
11 Ekim 2014 23:03

ebs olarak evet yapıyorsunuz.çevremdeki hergün ebsye ve dayandığı siyasi anlayışa küfreden ama istifa etme olgunluğu gösteremeyen karaktersizlerden eiğreniyorum.ebsyi can-ı gönülden savunanlar bunlara göre dahamasum ama bana göre suçsuz değiller.

mahx, 10 yıl önce

sayın zat nik tel kastım şudur:bir eğitim senli sendikasını bırakıpta sırf çıkar uğruna başka bir sendikaya geçer mi? geçmemeli.ideolojiden kastım şudur:bunu açık yüreklilikle söylüyorum,bakın eğitim iş ve eğitim sen bir ideoljinin yansıması değil mi?bu yansımadan dolayı insanlar bunu tercih ediyor mu?peki bu insanlar neden sadece kendilerine bir haksızlık yapıldığında kendi üyelerine destek olmaktadır.işte ben buna karşıyım.eğer sen sendikaysan bu benden diğerleri "tu kaka" dememeli.bizim sendikacılığımız ideolji temelli olmamalı.siyasi bir görüşü temsil etmemeli.biz herşeyde olduğu gibi bu işide siyaset temelli yapıyoruz.

mahx
Genel Müdür
11 Ekim 2014 23:06

bakın bu konuda haklısınız ,ben yukarıda yazdığım gibi sendikamdan bu konuda daha dik bir duruş sergilemedikleri için istifa ettim.(2012 de istifa etmiştim yakın zamanda tekrar üye oldum)alınan mali haklar yetersizdi.2015 te beklentimiz daha iyi mali haklara sahip olmak.eğitim birsen bu sefer daha mukavemetli olacaktır diye düşünüyorum.

Zat nik tel, 10 yıl önce

ya hocam gördüm toplu sözleşmede restleşmeyi daha azına razı olarak sendikacılığı ahmet bey sağoılsun çok güzel gösterdi tüm millete.ben ne diyim cenab-ı Allahın adaleti büyük.elbet bu günlerin sonu gelecek.

impeesa
Şef
11 Ekim 2014 23:42

Şükür ki bende 2,5 yıl önce istifa ettim. Vicdanım şu an çok rahat böyle bir sendikada olmadığım için. Rabbim bu sendikada olamıyorum samimi arkadaşlara gerçekleri görüp ayrılmalarını nasip etsin. Yapman haksızlıkları gorupte hala o sendikada kalanlarla sırf menfaat için orda olanlarida ıslah etsin.

impeesa
Şef
11 Ekim 2014 23:46

Şükür ki bende 2,5 yıl önce istifa ettim. Vicdanım şu an çok rahat böyle bir sendikada olmadığım için. Rabbim bu sendikada olan samimi arkadaşlara gerçekleri görüp ayrılmalarını nasip etsin. Yapman haksızlıkları gorupte hala o sendikada kalanlarla sırf menfaat için orda olanlarida ıslah etsin.

mahx
Genel Müdür
11 Ekim 2014 23:59

arkadaşlar bu konu çok uzadı.sonuçta tercih sizin istifa bir haktır ama bunu çıkıp burada yazmak bana göre çok iyi niyetli bir davranış değil şimdi ben de gerçekten üyeymiş gibi çıkıp burada adını vermiyorum başka bir sendika için istifa ettim şöyle kötü,böyle hatalı desem muhakkak ki tepki alırım.özellikle hep kötülediğiniz bu sendikanın şu anda üye sayısı yetkili sendika olması için yeterde artar bile ama buna rağmen bazı şahıslar acaba nereden vururumda 3-5 kişinin aklını çelerim diye düşünüyor.bunlar ucuz numaralar .bundan sonra bu başlığa mesaj yazmayacağım çünkü zihniyetin masum olmadığını anladım.burada bir danışıklı bir durum var.

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı
12 Ekim 2014 00:03

ebsli oldum diye başlık açarlarsa sorun yok ama değil mi? asıl bunlar ucuz numara.isteyen ebsli olur isteyen istifa eder.

mahx, 10 yıl önce

arkadaşlar bu konu çok uzadı.sonuçta tercih sizin istifa bir haktır ama bunu çıkıp burada yazmak bana göre çok iyi niyetli bir davranış değil şimdi ben de gerçekten üyeymiş gibi çıkıp burada adını vermiyorum başka bir sendika için istifa ettim şöyle kötü,böyle hatalı desem muhakkak ki tepki alırım.özellikle hep kötülediğiniz bu sendikanın şu anda üye sayısı yetkili sendika olması için yeterde artar bile ama buna rağmen bazı şahıslar acaba nereden vururumda 3-5 kişinin aklını çelerim diye düşünüyor.bunlar ucuz numaralar .bundan sonra bu başlığa mesaj yazmayacağım çünkü zihniyetin masum olmadığını anladım.burada bir danışıklı bir durum var.

mahx
Genel Müdür
12 Ekim 2014 00:14

ben 2006 yılında buraya üye oldum bu forumu ve memurlar net sitesine. bu yıldan beri takip etmekteyim şimdiye kadar öyle bir başlık açana rastlamadım( eğitim bir sene üye oldum diye) ama rahat söyleyebilirim "ebs den istifa ettim" başlıklarının haddi hesabı yok.bundan sonra bana karşı yazılan bu başlıktaki hiçbir mesaja cevap vermeyeceğim.

Zat nik tel, 10 yıl önce

ebsli oldum diye başlık açarlarsa sorun yok ama değil mi? asıl bunlar ucuz numara.isteyen ebsli olur isteyen istifa eder.

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı
12 Ekim 2014 00:25

sana karşı bir başlık değil hocam burası arkadaş ebsden isitfa etmişbiz de kimseye hakaret etmeden (en azından şahsım)fikirlerimizi dile getirdik.sadece sen bir nefs-i müdafa durumu olarak algılayıp cevaplarınla durumu kişiselleştirmiş olabilirsin sanırım.dediğim gibi istifa etmek de üye olmak da haktır.

mahx, 10 yıl önce

ben 2006 yılında buraya üye oldum bu forumu ve memurlar net sitesine. bu yıldan beri takip etmekteyim şimdiye kadar öyle bir başlık açana rastlamadım( eğitim bir sene üye oldum diye) ama rahat söyleyebilirim "ebs den istifa ettim" başlıklarının haddi hesabı yok.bundan sonra bana karşı yazılan bu başlıktaki hiçbir mesaja cevap vermeyeceğim.

Dünyalım
Daire Başkanı
12 Ekim 2014 09:36

geçmişte ne türk eğitim senden nede şimdi eğitim birsenden fayda yok öğretmenlere...zaten eğitim sende kendi çalıp oynuyor kaale alan yok onlar kendi ceplerini düşündükçe olan öğretmenliğe oluyor..hepsinden ayrılacan bak neler oluyor..öğretmenin ne zamaz dikakte aılırlar siyaset yapmaktan vazgeçerler o zaman sendikalar görevini yapmış olur...hepsine yiyici gözüyle bakıyorum.hep eski yüzler hem siyastte hemde sendikada yeni bir şeyler yeni yüzler lazım...tabii yeni kafalar

ayintaplim
Daire Başkanı
12 Ekim 2014 15:49

doğru ben gerçek ebs li değilim.ona buna yandaşlarına müdürlük,idarecilik dağıtanlar,hükümetin şak şakcılığını yapanlar mı ebs li ha?

mahx, 10 yıl önce

senin haddine mi ebs lileri tehdit etmek klavye delikanlısı.evet ben de ebsliyim yukarıda istifa ettim diyen de istifa edeceğim diyende gerçek ebs li değildir.burada çıkıp şark kurnazlığı yapmanın alemi yok.fabre denilen şahıs azıcık efendi ol burada ahkam keseceğine delikanlı gibi çık ben falanca okuldayım adım şu de.de ki bizde dostumuzu düşmanımız bilelim.bu tehdit değil eğer bir fikrin varsa çıkıp açık açık ifade edersin.burada martaval atmak kolay değil mi?

kmts
Aday Memur
13 Ekim 2014 15:11

bende istifa ettim. çünkü mudur bu sendikadan ve hakkimi yedi. sendika bile rica etti adam dinlemedi

Toplam 109 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi