Editörler : "eskiyara"Pangaea

abbe
Yasaklı
14 Nisan 2017 23:58

Her yer iş bilmez, liyakat yerine torpille atanmış, noldumcu yöneticiler yüzünden kazan gibi kaynıyor. Aynen belirttiğiniz şekilde: Yapılan Mobingler, türlü suç uydurmalar, tehdit vari yaklaşımlar, açık aramalar, şantajlar ne ararsanız içinde...

Geçmiş Olsun Eğitim ve Eğitim Yönetimi diye bilinene.

ragnar44, 7 yıl önce

Hocam müdürlerin sadece birinin değil hepsinin yalaka olması milli eğitim müdürlerinin el pençe olması sendika başkanlarının karşısında midem bulandı artık.Liyakat istiyen herkes istifa etmeli sendikasız olurum daha iyi. Sendikanın getirisi değil götürüsü var bu zamanda bindiğimiz dalı kesioyuruz.Liyakat adına mebde hiç birşey kalmadı buna bir son vermek lazım.

selamdar
Yasaklı
15 Nisan 2017 00:47

Okul müdürleri dahil, tüm şube müdürleri ve daha üst yönetim kademesine sendikacılık kesinlikle yasaklanmalı NOKTA. Torpil pardon; Mülakatlı personel alım yolu ve rezilliği de son bulmalı.

Türkçesi, 15 Temmuzdan ibret alınmadı, Lakin alınmalı.

akatlıbey
Yasaklı
15 Nisan 2017 17:54

Şimdiye durduğunuz kabahat. Yapılan her torpilin kusuru, günahı ve vebaline ortaklık söz konusu..

selamdar
Yasaklı
15 Nisan 2017 17:58

%100

akatlıbey, 7 yıl önce

Şimdiye durduğunuz kabahat. Yapılan her torpilin kusuru, günahı ve vebaline ortaklık söz konusu..

selamdar
Yasaklı
16 Nisan 2017 12:55

AYNEN. Elçiye zeval olmazmış buyurun eğitim sistemi; sistem demesem de olur ona lakin, hang ounlara sahne olmuş bir inceleyelim

"Kamu basını ve medya nazarında, eğitim sistemi ve modelimiz fetöcü olabilir mi?

Bir takım maddeleri ve neden olduğu süreli açmazlar ile yaşanan kaosları sıralayacak olursak:

1- İyi biliyoruz ki bunların ilk yerleşkeleri Eğitim ve o sayede yuvalanarak teşkilatlandılar.

2- Yurt, yuva ve cemaat elinin hakim olduğu yapısal atılımlarını yine o sayede gerçekleştirdiler.

3- Askeri okulları daima el üstünde tuttular ve üst bürokratların eğitime bakışları asla değişmedi.

4- Mülakat ile Yönetici ve memur atama (kamunun her alanında) ya olan tepkilere aldırış edilmiyor.

5- Okullar adeta birer diploma ve veri fabrikası statüsüne alındı, 8/10 zayıfla sınıf geçiriliyor.

6- Ardından eğitim ve öğretmeni dejenere planı olan 147 şikayet hatları devreye konuldu.

7- Okullarda batak bir disipline yol açılarak, öğretmenler öğrenci karşısında köleleştirildi.

8- Performans sistemi adı altında kirli bir senaryo ile, öğrenci veli bakkal çakkal "Not Versin" denir

9- 1965'lerden kalma, oda endeksi ve statüsündeki rehberlikler daima disipline paravan edildi.

10- Bizden olmayanın canı çıksın diyen memnun-sen ve onun hiyerarşisi daima ön plana çekildi.

Sonuç: Allah hidayet eylesin =) Amin.

abbe, 7 yıl önce

Her yer iş bilmez, liyakat yerine torpille atanmış, noldumcu yöneticiler yüzünden kazan gibi kaynıyor. Aynen belirttiğiniz şekilde: Yapılan Mobingler, türlü suç uydurmalar, tehdit vari yaklaşımlar, açık aramalar, şantajlar ne ararsanız içinde...

Geçmiş Olsun Eğitim ve Eğitim Yönetimi diye bilinene.

fibermen
Yasaklı
16 Nisan 2017 14:33

Harama torpile ve eşdeğeri mülakat seviciliğine ortak olamam ben diyebilenin tercihi: Ayrılmak..!

fibermen
Yasaklı
18 Nisan 2017 01:32

Bu yazıları okuduktan sonra "İlahi Adalet" demeyene, şer örgütüne İstifasını basmayana Yazıktır.

selamdar, 7 yıl önce

AYNEN. Elçiye zeval olmazmış buyurun eğitim sistemi; sistem demesem de olur ona lakin, hang ounlara sahne olmuş bir inceleyelim

"Kamu basını ve medya nazarında, eğitim sistemi ve modelimiz fetöcü olabilir mi?

Bir takım maddeleri ve neden olduğu süreli açmazlar ile yaşanan kaosları sıralayacak olursak:

1- İyi biliyoruz ki bunların ilk yerleşkeleri Eğitim ve o sayede yuvalanarak teşkilatlandılar.

2- Yurt, yuva ve cemaat elinin hakim olduğu yapısal atılımlarını yine o sayede gerçekleştirdiler.

3- Askeri okulları daima el üstünde tuttular ve üst bürokratların eğitime bakışları asla değişmedi.

4- Mülakat ile Yönetici ve memur atama (kamunun her alanında) ya olan tepkilere aldırış edilmiyor.

5- Okullar adeta birer diploma ve veri fabrikası statüsüne alındı, 8/10 zayıfla sınıf geçiriliyor.

6- Ardından eğitim ve öğretmeni dejenere planı olan 147 şikayet hatları devreye konuldu.

7- Okullarda batak bir disipline yol açılarak, öğretmenler öğrenci karşısında köleleştirildi.

8- Performans sistemi adı altında kirli bir senaryo ile, öğrenci veli bakkal çakkal "Not Versin" denir

9- 1965'lerden kalma, oda endeksi ve statüsündeki rehberlikler daima disipline paravan edildi.

10- Bizden olmayanın canı çıksın diyen memnun-sen ve onun hiyerarşisi daima ön plana çekildi.

Sonuç: Allah hidayet eylesin =) Amin.

beyzadeee
Memur
18 Nisan 2017 13:17

bende bayadır düşünüyordum istifa etmeyi.

ne yapmamız lazım istifa için ve diğer sendikaya geçmek için

fibermen
Yasaklı
19 Nisan 2017 00:36

Sn Hocam: Net'inize " İstifa Formu - Memmun Sen" tarama ipucu girer ve çıkan ilk linke tıkladığınızda Pdf kendiliğinden açılır. Bunun ardından (siz yine de sorun) 3 Nüsha olarak dolduracak. Olası ki o linkten bulamazsanız "sendika terk formu" şeklinde aratınız. Doldurduktan sonra yine

1- Birisini kendinize ayıracaksınız

2- Diğer ikisini okul müdürlüğünüze vereceksiniz ki,

3- Biri okulda kalırken, 3. sü de ayrıldığınız sendikaya ibraz edilecek.

Hadi İnşallah.

beyzadeee, 7 yıl önce

bende bayadır düşünüyordum istifa etmeyi.

ne yapmamız lazım istifa için ve diğer sendikaya geçmek için

""M-_E-_R-_T-__"
Daire Başkanı
20 Nisan 2017 00:10

Arkadaşlar buradaki yazışmaların tamamını okudum hepsinde aynı üslup ve benzer kelimeler yazılmış. Burada yazışmaları yapan 2-3 belki 1 arkadaşımızdır. Eğitim birsenliyim ve bununla gurur duyuyorum. Eğitim birsene sarı sendika diyen arkadaşlar gönlünüzdeki sendika memurları hergün greve boykota ve eyleme götüren sendika mıdır sizin anlayışınız buysa zaten durmanız hatadır. Eğitim birsenden çekincesi olan zaten hiç girmesin. Kimse kimseyi zorlamıyor. Neymiş efendim ben uzun süredir çıkmayı düşünüyorum diyor arkadaşın birisi. Arkadaşım çıkmayı düşünüyorsan çık, kimse seni burada zorla tutmuyor, sendikaya girerken ne hayallerle girdin şimdi ne değişti... sormazlar mı adama...Demiş arkadaşımız burada foruma yazmış sendikadan çıkmak için hangi belgeler gerekiyor diye. Yani sendikadan çıkmanız için gerekli belgelerin ne olduğunu hiç kimse size söylemdi burada mı yazma ihtiyacı hissettiniz. Bunların hepsi eğitim birseni yıpratmak için yazılmıştır , istediğiniz kadar da yazabilirsiniz. Meraklanmayın eğitim birsen forumda çamur atmakla yıkılacak sendika değildir.

fibermen
Yasaklı
20 Nisan 2017 01:43

Mert efendi İnşallah bir gün tam manasıyla adalet Lakin;"İlahi Adalet" e muhtaç kalmayasın emi... Çünkü günümüzde lazım gelen ilk şey budur ama sen bunu da kavrayamazsın ve belki-kim bilir çarşaf çarşaf torpilli memur ve yönetici atamasını bile tasvipten yanasındır. Hidayet bulasın İnş.

fibermen
Yasaklı
20 Nisan 2017 11:03

Pazartesinin 'prime-time' yani tutulan diziler kuşağında, coşkun'un mert'e olan ifadesi akla gelir :)

"Dayak arsızı MeRrrrrT"

""M-_E-_R-_T-__"
Daire Başkanı
21 Nisan 2017 08:24

şimdi siz mevzuyu sendika hakkımızı yiyiyor, haksız yere insanları yönetici yapıyor mevzusuna bağlamışsınız. Onlar ayrıca tartışılır fakat benim demek istediğim sendikaya giren insan bunlardan dolayı çıkıyorsa hiç girmeseydi, eğitim birsen başlangıçta neyse şimdi de oydu. Her sendika kendi üyelerinin yönetici vb. konumlara yükselmesini ister. Yetkili sendikadır, üyelerinin ve fikirlerinin öne çıkarılması için mücadele eder. Bunu her sendika yapar. Türk Eğitim sen ve eğitim sen de kendi üyelerini mülakata hazırlamaktadırlar. Kısaca sorun bunlar değildir.

ragnar44
Kapalı
21 Eylül 2017 20:12

ebsliler devammı? toplu sözleşme,torpil istifa etmek için yeterli bence

akoglu6
Aday Memur
22 Eylül 2017 11:19

Bu aralar böyle bir furya var,neden utansın adam gardaş.

Piyasada ilk eğitim-sen li,sonra Türk eğitim-sen li en son da eğitim birsen li olmuş bir sürü tip var ne utanıyor ne sıkılıyor

Eğitim bir sen e üye olmuş adam neden uyanacak

Sınav görevlerine %250 zam alırken iyi,nöbet görevine ücret alırken iyi,2005 ten sonraki 1 derece sorununu çözerken iyi bu sene zam 3,5+4 gelince kötü

Bu kazanımları Eğitim Bir Sen neredeyse 1 milyonluk eğitim camiası için kazandı

Ne eğitim senli dedi,ne Türk Eğitim Senli

Sizlerin de zamanında yetkili sendika olduğu yılları biliyoruz

Öğretmen için ne kazanabildiniz

Rahmetli Erbakan Hoca memura yüzde elli vermişti de çoluk çocuğun yüzü gülmüştü

Türkiye ne gördüyse Milli Görüş ve Milli Görüşün içinde yetişmiş adamlardan gördü

Çok şükür Aziz Milletimiz kendine hizmet edenin kıymetini çok iyi biliyor

Size kalsa insanlara bir bardak su vermezsiniz

mankurt, 10 yıl önce

şimdi ebs'li arkadaşlar bana kızacaklar belki ama söyleyeceğim gene... öğretmenler odasında konuşurken utancınızdan "ebs'liyim" diyemeyeceğiniz günler çok yakın...

goksu_gzl
Daire Başkanı
22 Eylül 2017 11:43

Gerçek EBS li nasıl olunur acaba?Ya da nasıl anlaşılır.Kriterleri nedir ?

mahx, 10 yıl önce

senin haddine mi ebs lileri tehdit etmek klavye delikanlısı.evet ben de ebsliyim yukarıda istifa ettim diyen de istifa edeceğim diyende gerçek ebs li değildir.burada çıkıp şark kurnazlığı yapmanın alemi yok.fabre denilen şahıs azıcık efendi ol burada ahkam keseceğine delikanlı gibi çık ben falanca okuldayım adım şu de.de ki bizde dostumuzu düşmanımız bilelim.bu tehdit değil eğer bir fikrin varsa çıkıp açık açık ifade edersin.burada martaval atmak kolay değil mi?

halil9043
Aday Memur
07 Eylül 2020 15:34

bizde istifa etmek istiyoruz nasıl istifa edecez. nasıl yapacaz yardımcı olurmusunuz

lutt
Şube Müdürü
07 Eylül 2020 16:56

Ayrılmak..!

muallim_34
Genel Müdür
07 Eylül 2020 19:31

Madalya mı takalım..

Nefise34
Aday Memur
07 Eylül 2020 23:59

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY tarafından yapılan açıklamaya göre, memurların sendika üyelik ve istifa işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılabilmesi için çalışma başlatıldı.

5 Temmuz tarihli haber. Nihayet e-devlet üzerinden yapılabilecek işlemler. Umarım en kısa zamanda hayata geçer.

ragnar44, 7 yıl önce

müdürler bunu baskı(mobbing) aracı olarakta kullanıyorlar.okula yeni atanan sözleşmeliyse zaten kendini garantiye al üye ol.adaysa adaylığın yanar üye ol.bendenmisin gibi değilsen karşımdasın diyorlar.İŞÇİLER GİBİ MEMURLARDA E DEVLETTEN ÜYE OLUP AYRILABİLSİNLER GÖRÜN O ZAMAN KİM YETKİLİ SENDİKA.

Toplam 109 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi