Editörler : E.Kayı Han
11 Ekim 2014 17:49

islam'a hakaret edenleri bu başlık altında topla, sessiz kalma!

Allah Rasulu aleyhisselatu vessellam buyuruyor ki:

"Hakikatler karşısında sus pus kalan, dilsiz şeytandır!" hadisinden yola çıkarak;

Bu başlığı açmamdaki gaye nettir.

Maalesef, buradaki bazı kesim insanlar, hadlerini aşarak, ve de kendilerine verilen sınırı seviyesizce geçerek,

Bizlerin onların yapmadığı hakaretlere, iftiralarıyla karşı karşıya kaldığım(ız) bir gerçektir, bunu gözardı etmek ise vicdansızlıktır.

Tavsiyem ve yapılmasını istediğim şu dur ki:

1) Ehl-i sünnet anlayışının ötesine geçenler,

2) Allah'ın hüküm ve adaletiyle dalga geçtiğini zannedenler,

3) Rasulullah'ın o mübarek hayatını yorumlarıyla, kendini bilmez hal ve hareketleriyle iftira atanlar,

4) Sahabe efendilerimizin, bizler için, hakikatr ulaşmak için göstermiş olduklarını mücadeleleri yalanlayanlar ve de bizlere iletmiş olduğu hadislere "onlar uydurma hadislerdir" diyerek yalanlayanlara karşı,

Yapılmasını istediğimiz iki husus vardır.

İlki, memurlar.netin getirmiş olduğu "şikayet et butonu"nu kullanmak ve ikinci durumda, o hakareti yapanların, açtığı konular ve dile getirdikleri yorumları burada paylaşarak,

Kimin ne olduğu, hangi inanca sahip olduğu ve, yalanlarla, iftiralarla islamı karalamaya çalışanların saflarının neresini olduğunu göstermektir.

Çünkü;

Burası dini konular dediğimiz platformda, nice insanlar iftiralı sözlerle buradaki o yalan sözlerinin yayılmalarına müsade ediliyor.

Eğer sen bu duruma tepki göstermezsen, ben sessiz kalırsam, bu tür insanların bu gibi yerlerde bu zihniyetlerini, saf ve de bilgisi olmayan kardeşlerimizin beyinlerinde bir şeyler oluşturmasına sebep olacaktır.

O yüzdendir ki;

Her ne olursa olsun, bizlerin burada yapması gereken şey, ayet, hadis ve sahabe efendilerimizin hakikatlerini anlatarak attıkları iddialarını asılsız olduğunu ispatlamaktır.

İnanmamak ve de kendi zihniyetsiz düşüncelerini hala daha savunmaya devam ederlerse, ki yaptıkları durum bundan ibarettir, o zaman da bu anlamsız yorumların burada yazılmasını müsade ederek, o tür insanları deşifre etmeliyiz tartışmaya girmeden.

İslam garib geldi, garib son bulacaktır ama, asla ve de katiyyen, mü'minler tarafından sessiz de kalınmayacaktır.

11 Ekim 2014 18:01

Savaş mı ilan ediyorsun?

Hadis kitaplarında uydurma sözler var diyorum.Bana ne yapacaksın?

yaşama-umudu
Yasaklı
11 Ekim 2014 18:17

sünniler islama zarar veriyor diyen birinin sözleri makbul değildir.

hakan karagöz 01, 10 yıl önce

Savaş mı ilan ediyorsun?

EqEhAn
Genel Müdür
11 Ekim 2014 18:25

Orada zikretmeye çalıştığım, saflarının ne olduğu belli olanları burada ifade etmek, yazmış oldukları asılsız ve de iftiraları öncelikle;

şikayet et butonu ile sisteme bilgilendirilmesi, akabinde de, bu şahısların açtığı konular ve yorumlarıyla beraber niyetlerinin ve zihniyetlerinin ne kadar da bozuk olduğunu kendi söz ve yorumlarıyla buraya aktararak,

Kimin hangi safta olduğunu göstermek, ve buradaki arkadaşların, burada yazılıp çizilenleri okurken, bilgileri olmasa dahi, düşüncelerinin ne kadar anlamsız olduklarını göstermektir gayem.

Sen kendini deşifre ettiğin için sağol.

Ne seninle, ne de senin gibi düşünen şahıslarla beraber tartışmaya girecek değilim.

Neden?

Niyet belli!

Düşünce belli!

Neyi savunduğun belli!

Savaş mı ilan ediyorsun?

az-çok
Müsteşar
11 Ekim 2014 18:26

Selam.

Allah fırkaları yasaklamıştır.Fırka haline gelen herşey olumluluğunu yitirmiştir.

EqEhAn
Genel Müdür
11 Ekim 2014 18:29

Hassasiyet için teşekkür ederim.

yaşama-umudu, 10 yıl önce

yaşama-umudu
Yasaklı
11 Ekim 2014 18:31

rica ederim

EqEhAn
Genel Müdür
11 Ekim 2014 18:32

Mesela sen,

Hiç buraya sokulma.

Sen ki sadece kur'an diyen,

Sen ki kur'an-ın mealiyle beraber, kur'an-ı anladığını ve de yaşanadığını zanneden,

Sen ki, hadislerin işine gelip işine gelmeyenleri kabul etmeyen biri olarak, sen bu başlıktan uzak dur.

Rica.

az-çok, 10 yıl önce

Selam.

Allah fırkaları yasaklamıştır.Fırka haline gelen herşey olumluluğunu yitirmiştir.

11 Ekim 2014 18:37

Ben sünniyim diyenler topluma zarar veriyor.Yalan mı söylüyorum?

Ben müslümanım.Siz de müslümansınız.Sünnilik diye bir şey var mı islamda?

11 Ekim 2014 18:39

Ben safımı belli ettim.Başka nick kullanmıyorum.

Farklı nick kullananlar dürüstçe buraya yazsın.Biz de bilelim.

EqEhAn, 10 yıl önce

Orada zikretmeye çalıştığım, saflarının ne olduğu belli olanları burada ifade etmek, yazmış oldukları asılsız ve de iftiraları öncelikle;

şikayet et butonu ile sisteme bilgilendirilmesi, akabinde de, bu şahısların açtığı konular ve yorumlarıyla beraber niyetlerinin ve zihniyetlerinin ne kadar da bozuk olduğunu kendi söz ve yorumlarıyla buraya aktararak,

Kimin hangi safta olduğunu göstermek, ve buradaki arkadaşların, burada yazılıp çizilenleri okurken, bilgileri olmasa dahi, düşüncelerinin ne kadar anlamsız olduklarını göstermektir gayem.

Sen kendini deşifre ettiğin için sağol.

Ne seninle, ne de senin gibi düşünen şahıslarla beraber tartışmaya girecek değilim.

Neden?

Niyet belli!

Düşünce belli!

Neyi savunduğun belli!

az-çok
Müsteşar
11 Ekim 2014 18:40

Durumunu millet bilsin.Allah kuran'da fırkalardan uzak durıun diyor.Hala sen neyin savunmasını yapıyorsun.

EqEhAn, 10 yıl önce

Mesela sen,

Hiç buraya sokulma.

Sen ki sadece kur'an diyen,

Sen ki kur'an-ın mealiyle beraber, kur'an-ı anladığını ve de yaşanadığını zanneden,

Sen ki, hadislerin işine gelip işine gelmeyenleri kabul etmeyen biri olarak, sen bu başlıktan uzak dur.

Rica.

11 Ekim 2014 18:42

Az-çok kardeşimle aynı safta olmak beni mutlu eder.

Hiç hakaret etmeden görüşlerini açıklıyor.İnsanları aşağılamıyor.

yaşama-umudu
Yasaklı
11 Ekim 2014 18:42

tüm müslümanlar kardeştir. ama sen bu sözünle insanların günahını alıyorsun. islamda fitne çıkarmak da günahtır. var ise sünnilerin islama aykırı yönleri buyur bunu tartış ama sünni bazı kişilerin karakterlerinden ileri gelen davranış bozukluklarını genelleyip insanlara mal etmen yanlış yapıyorlar demen iftiradır. tövbe et olur mu.

Ben sünniyim diyenler topluma zarar veriyor.Yalan mı söylüyorum?

Ben müslümanım.Siz de müslümansınız.Sünnilik diye bir şey var mı islamda?

11 Ekim 2014 18:49

Bireylerin davranışından bahsetmedim.

Sünni inanışta din yanlış öğretiliyor.Topluma hakim inanış bu.Çocuklar,gençler dini yanlış öğreniyor.Bu da davranışlarına yansıyor.

Şii inanış da yanlış.

Ben kendi içinde bulunduğum toplumu uyarmayı görev biliyorum.

tüm müslümanlar kardeştir. ama sen bu sözünle insanların günahını alıyorsun. islamda fitne çıkarmak da günahtır. var ise sünnilerin islama aykırı yönleri buyur bunu tartış ama sünni bazı kişilerin karakterlerinden ileri gelen davranış bozukluklarını genelleyip insanlara mal etmen yanlış yapıyorlar demen iftiradır. tövbe et olur mu.

yaşama-umudu
Yasaklı
11 Ekim 2014 18:52

yav he he

11 Ekim 2014 18:54

Senin başka nickin var mı?Dürüstçe söyle.Bilelim.

yav he he

EqEhAn
Genel Müdür
11 Ekim 2014 18:56

Biz zaten bunu biliyorduk, senin ifade edişinle her şey daha da net oldu.

Ve az-çok denilen zat,

Durumumu Allah bilsin kafi'dir. Milletin beni nasıl bildiği ya da nasıl yorumladığı önemli değildir. Hakikatler karşısında ne kadar sadık kaldığımdır önemli olan.

İşte siz bunu algılamıyorsunuz. Daha doğrusu algılamak istemiyorsunuz.

Neden?

Çünkü nefsinin zoruna gidiyor.

az-çok, 10 yıl önce

Durumunu millet bilsin.Allah kuran'da fırkalardan uzak durıun diyor.Hala sen neyin savunmasını yapıyorsun.

11 Ekim 2014 18:58

Senin başka nickin var mı?

EqEhAn, 10 yıl önce

Biz zaten bunu biliyorduk, senin ifade edişinle her şey daha da net oldu.

Ve az-çok denilen zat,

Durumumu Allah bilsin kafi'dir. Milletin beni nasıl bildiği ya da nasıl yorumladığı önemli değildir. Hakikatler karşısında ne kadar sadık kaldığımdır önemli olan.

İşte siz bunu algılamıyorsunuz. Daha doğrusu algılamak istemiyorsunuz.

Neden?

Çünkü nefsinin zoruna gidiyor.

EqEhAn
Genel Müdür
11 Ekim 2014 19:01

Çocuk musun sen?

Biz burada neyi anlatmaya gayret ediyoruz, senin neyin derdine düşmüşsün.

11 Ekim 2014 19:04

Müslüman başkalarını kandırmaz.

Konuştuğun kişileri tanımak istiyorum.

Bu sorunun yanıtı zor değil.Dürüstçe var ya da yok diyeceksin.

EqEhAn, 10 yıl önce

Çocuk musun sen?

Biz burada neyi anlatmaya gayret ediyoruz, senin neyin derdine düşmüşsün.

EqEhAn
Genel Müdür
11 Ekim 2014 19:08

Müslüman yalan konuşmaz, doğrudur!

Ama o müslüman iftira da atmaz!

Ama o müslüman hakarette etmez!

Ama o müslüman, işine gelenleri kabul edip işine gelmeyenleri kabul etmeyen bir zihniyette taşımaz.

Sırf şu muhabbeti daha fazla sürdürme diye cevap veriyorum. Lakin "cocuk musun?" diye sordum, bunu dahi algılamayacak durumdasın ki, bu soruyu sorma gereği hissediyorsun hala daha.

HAYIR.

Toplam 295 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi