Editörler :
15 Ekim 2014 16:31   


Belediyede ilk soruşturma

Merhabalar uzatmadan kısaca bişey sormak istiyorum.

Belediyede kadrolu teknikerim ve belediye başkanı benim için soruşturma yazılmasını söylemiş ilk defa böyle oluyor alabileceğim ceza nedir. benden savunmamı bekliyor bu durum ne kadar ciddi bir durum bunu beni göndermek içinmi yapıyor yoksa gözümü korkutmak için mi ? bilgisi olan arkadaşlarım acil cvp verirseniz çok memnun olurum. saygılarımla...

17 Ekim 2014 10:13

cantas-55
Aday Memur

Talat hocam, amirin yani Belediye Başkanı verdiğin savunmadan sonra dilerse uyarma,kınama ve aylıktan kesme cezalarından birini işlediğini söylediği suçun durumuna göre verebilir. Tabi buna itiraz edebilirsin ama elinde aksini kanıtlayan bilgiler ve şahitler varsa sonuç alırsın. Aday memursan dikkat etmen gerek, aldığın ceza sonucunda çok düşük olasılıkta olsa memuriyetten çıkarıllmanı isteyebilir.Göz korkutmak amaçlı da yapılmış olabilir. Boyun eğ demiyorum ama sonuçta disiplin amirim Belediye Başkanı.Bu nedenle dikkatli ol derim.

26 Ekim 2014 12:18

Asksehri
Memur

talat saka bey neden böle birşey yaptı saygısızlıkmı yaptınız yoksa işinizdemi hayat yaptınız önce onu açıklarsanız daha çok yardımcı oluruz

19 Aralık 2018 16:08

talat saka
Aday Memur
2014 yılının 10. Ayında kurumum bana uyarı cezası verdi bunu belediye başkanım isterse iptal edebilir mi yada iptal olması için ne yapmalıyım ? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
20 Aralık 2018 16:14

Memur4835
Aday Memur
2014 yılının 10. Ayında kurumum bana uyarı cezası verdi bunu belediye başkanım isterse iptal edebilir mi yada iptal olması için ne yapmalıyım ? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
talat saka, 12 ay önce - Alıntıya git
Disiplin cezalarının talep üzerine özlük dosyasından silinmesi: Bazı hallerde, özlük dosyalarına işlenmiş disiplin cezasının özlük dosyasından silinmesi için, ilgili memur tarafından atamaya yetkili amire yazılı başvuruda bulunulması mümkündür. Özlük dosyasına işlenmiş bir disiplin cezasının bu dosyadan silinebilmesi, bazı şartlar halinde mümkün olabilmektedir. Buna göre; a-Disiplin cezasının özlük dosyasından silinmesi talebinde bulunabilmek için, söz konusu disiplin cezasının uygulanmasından itibaren belli bir sürenin geçmiş olması gerekir. -Uyarma cezalarında, cezanın uygulanmasından itibaren 5 yıl geçmiş olması gerekir. -Kınama cezalarında, cezanın uygulanmasından itibaren 5 yıl geçmiş olması gerekir. -Aylıktan kesme cezalarında, cezanın uygulanmasından itibaren 10 yıl geçmiş olması gerekir. -Kademe ilerlemesinin durdurulması cezalarında, cezanın uygulanmasından itibaren 10 yıl geçmiş olması gerekir. -Devlet memurluğundan çıkarma cezasının bu şekilde özlük dosyasından silinmesi imkanı bulunmamaktadır. b-Süre şartının gerçekleşmiş olması, disiplin cezasının özlük dosyasından mutlaka silineceği anlamına gelmemektedir. Disiplin cezasının özlük dosyasından silinmesine ilişkin talep, atamaya yetkili amir tarafından değerlendirilir ve disiplin cezasının verilmesinden itibaren geçen süre içerisindeki davranışlarının memurun talebini haklı kılacak nitelikte olduğuna kanaat getirilmesi durumunda, disiplin cezasının özlük dosyasından silinmesine karar verilir. Kademe ilerlemesinin durdurulması cezasının özlük dosyasından çıkarılmasında, atamaya yetkili amir disiplin kurulunun görüşünü de alır. Disiplin cezasının özlük dosyasından çıkarılması yönünde verilen kararlar özlük dosyasına kaydedilir. Disiplin cezalarının af sebebiyle özlük dosyasından silinmesi Verilmiş olan disiplin cezasının yasal bir düzenlemeyle affedilmesi halinde, af kapsamında olan disiplin cezasına ilişkin kayıtlar, ilgili memurun özlük dosyasından silinir. Af düzenlemesinde aksine bir hükmün yer almaması durumunda, ilgili memurun müracaat şartı aranmadan, af kanununun yürürlük tarihinden itibaren söz konusu disiplin cezası hükümsüz kalır ve özlük dosyasından çıkarılır. Disiplin cezalarının dava sebebiyle özlük dosyasından silinmesi Memur hakkında verilmiş olan bir disiplin cezasına karşı açılan davada cezanın iptali yönünde karar verilmesi ve bu kararın kesinleşmesi hallinde, ilgili memurun müracaat şartı aranmadan en geç 30 gün içerisinde, iptal edilmiş olan disiplin cezası özlük dosyasından silinir.
Toplam 4 mesaj
 
ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?