Editörler :
25 Ekim 2014 01:07   

TV almak istiyorum, ne önerirsiniz (42 inç) ?

2000 tl civarında bir tv almak istiyorum... lg-sony-samsung marka ve model tavsiyelerinizi bekliyorum...

04 Kasım 2014 15:14

muhendistanbul
Aday Memur

smart ? 3d? bunlar önemlimi.

04 Kasım 2014 17:20

kemalex1907
Aday Memur

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-42lb652v-3d-fhd-webos-smart-ledtv-2-gozluk-133720729

04 Kasım 2014 18:04

narin081
Memur

smart ? 3d? bunlar önemlimi.

muhendistanbul, 5 yıl önce - Alıntıya git

smart ve 3d hakkında bilgi verirmisiniz

04 Kasım 2014 20:17

Odysseus88
Aday Memur

Vestel al yerli sermaye kazansın. Ben PlayStation cafe işlettim 42" ledler sorunsuz.

05 Kasım 2014 01:16

sweeteners
Aday Memur

Tv de En iyisi LG dir

05 Kasım 2014 10:53

zamanlardan sekoli
Aday Memur

lg 42la640s var bende makineden memnunum, tavsiye ederim koruyucu panel sayesinde ekranı darbeye dayanıklı.benim sevmediğim tek sorun internetten film izlemek istediğimde sitelerde yanda çıkan reklamların önbelleği doldurup filmi oynatmamasıdır.

05 Kasım 2014 15:02

muhendistanbul
Aday Memur

smart ve 3d hakkında bilgi verirmisiniz

narin081, 5 yıl önce - Alıntıya git

Teknik olarak Smart TV denilen televizyonlar LCD ve LED TV'ler ile tamamen aynıdır. Televizyonun internet üzerinden çeşitli uygulamalar ile erişmesi ile televizyon smart ünvanını alıyor.

YouTube, Facebook, Twitter, Flickr gibi popüler web sitelerinin uygulamalarını kullanarak televizyonda internet keyfi yaşayabiliyorsunuz.

3D ise 3 boyutlu izlemek için gerekli teknoloji tabii her kanal 3D yayın yapmıyor ama d-smart ve digiturk aboneliğiniz varsa bu platformlarda 3D yayın yapan kanallar var veya 3D film satın alıp/indirip izleyedebilirsiniz.

05 Kasım 2014 15:52

adaletvehakkaniyet
Genel Müdür

Led tv teknolojisinin mimarı ve üstadı aslında SHARP tır. Sharp, her ne kadar lg, sony, samsung, philips kadar ön plana çıkmamış olsa da, ürün tam anlamıyla parasının hakkını veren bir ürün. Diğerlerine oranla biraz pahalı.

Lg, Samsung, Sony markaları güzel markalar. Led tv alırken teknik özellikler beni sıkar ya da anlamam diyorsanız iki şeyi gözlemlemenizi öneririm.

1- Bilirsiniz, ekranda alt yazı geçer. Bu alt yazıya odaklanın ve geçişini kontrol edin. Takılma olmadan akıcı bir şekilde geçiyorsa bu iyiye işarettir.

2- Kanal geçişlerindeki süreleri kontrol edin. bir kanaldan diğer kanala geçerken çok fazla bekletmemesini kontrol edin.

3- 3d almayı düşünüyorsanız, lg ve philipsin gözlükleri uygun fiyatlarda ancak samsung gözlükleri pahalı.

aradaki fark, görüntü kalitesine de yansımakta. evet samsung pahalı ama görüntü kalitesi lg ve philipsinkine göre daha başarılı.

4- 3d görüntüde izleme açısı da önemli. her açıdan 3d izleyebilme önemli bir özellik.

5- tv nin, smart özelliğinin yanında browser(tarayıcı) özelliğinin olması önemli. iyi bir internet kullanıcısıysanız, browser size internetin özgür dünyasında özgürce dolaşma imkanı sağlayacaktır. Alırken mutlaka browser özelliğini sorun.

Arayacağınız teknik özellikler şöyle olabilir;

1- Tepkime süreleri. Bu süre ne kadar düşük olursa o kadar net görüntü elde edersiniz. Bu süre 2ms(mili saniye) ve altı olursa ne alaa

2- Yineleme hızı (Hz) : yineleme hızında alt değer 50Hz olarak kabul edilir.

peki nedir bu yineleme hızı ?

yineleme hızı, görüntünün deforme olmadan görüntülenmesini sağlar. Led tvlerde 100 hz yinelme hızının altında almamaya çalışın.

Özetle,

bu özelliklerde bir tv bulabilirseniz başarılı bir satın alma gerçekleştirmiş olursunuz.

şimdiden güzel günlerde kullanın...

06 Kasım 2014 10:40

Chatin07
Aday Memur

Lafı fazla uzatmadan söyleyim. Parasına göre en kaliteli TV şu anda LG 42UB820.(Ultra Hd-4K) İstersen araştırabilirsin. Saygılar...

06 Kasım 2014 11:09

*Assuva*
Genel Müdür

philips al

06 Kasım 2014 12:16

donomar
Memur

4k teknolojiler çıkıyor ledler ve smartlardan üstün teknoloji biraz para biriktirin 4 k alın

06 Kasım 2014 17:01

AkÖgretmen34
Yasaklı

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-42lb652v-3d-fhd-webos-smart-ledtv-2-gozluk-133720729

kemalex1907, 5 yıl önce - Alıntıya git

bu tvyi n11den 1480 liraya mal ettim çeklerle falan :)

n11de şu anda 2000 lirada 200 lira indirim yapan çek var elimde isteyene yardımcı olurum tv alımında çok uyguna gelir.

06 Kasım 2014 17:05

AkÖgretmen34
Yasaklı

n11den 2000 civarı ürünü beğenin mesaj atın konuşalım ayrıntıları

07 Kasım 2014 10:25

MURAT22255
Aday Memur

lg

07 Kasım 2014 15:27

ÇiçekAbbas12
Yasaklı

Vestel 9 serisi aldım, süper bir tv.

07 Kasım 2014 15:31

Mutebssim
Şef

Plazma kullananlar bilir, LCD yada LED tvler yanından bile geçemez.

Gerçek renk ve görüntü kalitesi istiyorsan, akıcılık istiyorsan plazma.

Oyun oynamak maç izlemek istiyorsan plazma.

Çok elektrik yakar diyenlere aldanma. Ayda belki 2-3 tl fark eder.

07 Kasım 2014 15:34

oz-i
Aday Memur

dostum lg den şaşma

07 Kasım 2014 22:07

savaşçıtürk
Aday Memur

philips

08 Kasım 2014 19:41

narin081
Memur

Led tv teknolojisinin mimarı ve üstadı aslında SHARP tır. Sharp, her ne kadar lg, sony, samsung, philips kadar ön plana çıkmamış olsa da, ürün tam anlamıyla parasının hakkını veren bir ürün. Diğerlerine oranla biraz pahalı.

Lg, Samsung, Sony markaları güzel markalar. Led tv alırken teknik özellikler beni sıkar ya da anlamam diyorsanız iki şeyi gözlemlemenizi öneririm.

1- Bilirsiniz, ekranda alt yazı geçer. Bu alt yazıya odaklanın ve geçişini kontrol edin. Takılma olmadan akıcı bir şekilde geçiyorsa bu iyiye işarettir.

2- Kanal geçişlerindeki süreleri kontrol edin. bir kanaldan diğer kanala geçerken çok fazla bekletmemesini kontrol edin.

3- 3d almayı düşünüyorsanız, lg ve philipsin gözlükleri uygun fiyatlarda ancak samsung gözlükleri pahalı.

aradaki fark, görüntü kalitesine de yansımakta. evet samsung pahalı ama görüntü kalitesi lg ve philipsinkine göre daha başarılı.

4- 3d görüntüde izleme açısı da önemli. her açıdan 3d izleyebilme önemli bir özellik.

5- tv nin, smart özelliğinin yanında browser(tarayıcı) özelliğinin olması önemli. iyi bir internet kullanıcısıysanız, browser size internetin özgür dünyasında özgürce dolaşma imkanı sağlayacaktır. Alırken mutlaka browser özelliğini sorun.

Arayacağınız teknik özellikler şöyle olabilir;

1- Tepkime süreleri. Bu süre ne kadar düşük olursa o kadar net görüntü elde edersiniz. Bu süre 2ms(mili saniye) ve altı olursa ne alaa

2- Yineleme hızı (Hz) : yineleme hızında alt değer 50Hz olarak kabul edilir.

peki nedir bu yineleme hızı ?

yineleme hızı, görüntünün deforme olmadan görüntülenmesini sağlar. Led tvlerde 100 hz yinelme hızının altında almamaya çalışın.

Özetle,

bu özelliklerde bir tv bulabilirseniz başarılı bir satın alma gerçekleştirmiş olursunuz.

şimdiden güzel günlerde kullanın...

adaletvehakkaniyet, 5 yıl önce - Alıntıya git

bir de model adı söyleseniz saydığınız özelliklerde

08 Kasım 2014 19:43

narin081
Memur

Plazma kullananlar bilir, LCD yada LED tvler yanından bile geçemez.

Gerçek renk ve görüntü kalitesi istiyorsan, akıcılık istiyorsan plazma.

Oyun oynamak maç izlemek istiyorsan plazma.

Çok elektrik yakar diyenlere aldanma. Ayda belki 2-3 tl fark eder.

Mutebssim, 5 yıl önce - Alıntıya git

plazma önce çıkan modeller mi

Toplam 21 mesaj

ANKET
İşçilere yönelik toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı. Nasıl buldunuz?