Editörler : crops35
10 Kasım 2014 17:05

Akp oy kaygısı olmadan kadroları açıkladı.
Akp oylarından çok emin. Oy kaybetme kaygısı olmadan kadroları açıkladı. Sonuçta 4 milyon adayın beklentisi vardı. Sizin oyunu yinede akp ye mi?

Bu ankete 30 günde, 246 kişi oy kullandı ve 10/12/2014 17:05 tarihinde sona erdi.

skylolz43
Aday Memur
10 Kasım 2014 17:26

bizim millet koyun belli olmaz grrci

ADABAZARR
Aday Memur
10 Kasım 2014 17:33

Eskiden oy korkusuna seçim zamanlarına denk gelen yerleştirmelerde kadrolar bol olurdu. Kadroları gördüm şaka gibi geldi bana :)

bisusunda
Aday Memur
10 Kasım 2014 17:50

Bence seçim yatırımı için kadroları Hazirana bekletiyorlar.

ozgures22
Memur
10 Kasım 2014 17:51

haziranda seçim var . çok saçma o dediğin

olay şu akp mülakatlı atama yapıyor

mülakat = torpil

var mı itirazı olan

bisusunda, 9 yıl önce

ADABAZARR
Aday Memur
10 Kasım 2014 17:56

Seçimler 14 haziranda. Fakat yerleştirmeler 26 Haziranda sanırım. Yani seçimler yerleştirmeden önce. Yani yerleştirmelerin seçimlere etkisi olmayacak.

bisusunda, 9 yıl önce

bisusunda
Aday Memur
10 Kasım 2014 17:57

Sende haklısın dostum. Genelde Haziran da daha fazla alınıyor Kasım a göre diyorlar, gerçeklik payı var mı.

ozgures22, 9 yıl önce

haziranda seçim var . çok saçma o dediğin

olay şu akp mülakatlı atama yapıyor

mülakat = torpil

var mı itirazı olan

ozgures22
Memur
10 Kasım 2014 17:58

3319 lar arasında 10 bininci olsam 10 bin haritacı alsa da oyum akp ye değil biz 2002 den beri bu tehlikeden bahsettik herkese

ama geç de olsa arkadaşları uyanmaya davet ediyorum

bizim oyumuz şehit sayısına,atama sayısına göre değildir.

bisusunda
Aday Memur
10 Kasım 2014 17:58

Benimki fikirdi sadece. Umut fakirin ekmeği misali :)

ADABAZARR, 9 yıl önce

Seçimler 14 haziranda. Fakat yerleştirmeler 26 Haziranda sanırım. Yani seçimler yerleştirmeden önce. Yani yerleştirmelerin seçimlere etkisi olmayacak.

accrep
Aday Memur
10 Kasım 2014 19:35

seçim merkeziye etki etmez onlar sözleşmelilere kadro verirler

seyda127
Şef
10 Kasım 2014 19:45

bak şimdi her seçimde büyük çoğunluk "akp ye oy vermek mi asla" der ama sandıkta 2 kişiden biri akp ye oy verir güvenmem ben bu anketlere :I

Fedadır Uğruna
Müsteşar Yardımcısı
10 Kasım 2014 19:46

Saray yaptırtsınlar memur almasınlar devlet zarar eder

gariban_dilenci
Kapalı
10 Kasım 2014 19:56

sarayla uçak 1.4 katrilyon filan ediyo bütçe başbakanlıktan karşılandı diyolar.ben hesapladım yeni kimlikler çıkıyo ha 80.000.000 carpı 18 lira herhalde 1.4 katrilyon civarı çıkıyo benim eski tlf hesaplayamadı kağıtla hesapladım.masraf etmemiş adamlar yani ............kimse bizi test etmesin sınamasın:) tek kelime bu....

ortaçağ
Kapalı
10 Kasım 2014 19:57

Simdi bu parti tu kakaya. 1 2 ay sonra cikip bakanin biri haziranda bol bol kadro vericez diycek bizim millet esegini kaybedip bulan koylu misali oylari artirmazsa bende bisey bilmiyorum.

seyda127
Şef
10 Kasım 2014 20:02

aynen öyle. milletin ağzına bir parmak bal tamam

ortaçağ, 9 yıl önce

Simdi bu parti tu kakaya. 1 2 ay sonra cikip bakanin biri haziranda bol bol kadro vericez diycek bizim millet esegini kaybedip bulan koylu misali oylari artirmazsa bende bisey bilmiyorum.

ortaçağ
Kapalı
10 Kasım 2014 20:16

Stalin bir gün Komünist Parti ileri gelenleri ile içki masasındadır. Peş peşe içilen Votka ile kafalar iyice dumanlanmıştır. Stalin bir ara elindeki çatalı önündeki Votka şişesine vurur ve herkesi dikkatle kendisini dinlemeye davet eder. Der ki;

? ? Bana şu sorunun cevabını kim verecek, Halkın yönetime kayıtsız şartsız itaat etmesi ve liderin her dediğini onaylaması nasıl sağlanabilir??

Tamamı çakırkeyif olmuş parti yöneticilerinin her biri kendince cevaplar verirler. Kimisi disiplin ve sertlikten, kimisi adalet ve eşitlikten, kimisi sürgün ve hak mahrumiyetlerinden, kurşuna dizmenin caydırıcılığından, toplu katliamlardan söz ederler.

Ancak Stalin verilen cevapların hiçbirini beğenmemiştir.

Masanın karşısında hazrolda bekleyen Kızıl Ordu muhafızına emir verir.

?- Çabuk bana bir tavuk getir.??

Emir derhal yerine getirilir ve tavuk Stalin?in eline verilir. Stalin adamlarının gözünün içine baka baka başlar tavuğun tüylerini canlı canlı yolmaya. Feryadına aldırmadan tüm tüylerini yolduğu ve cascavlak bıraktığı tavuğu odanın ortasına salıverir .

? ? Şimdi dikkatle izleyin tavuğu ?? der. Bakalım nereye gidecek?

Zavallı tavuk bu azaptan kaçıp kurtulayım diye can havliyle dışarı kaçar,

Soğuktan tir tir titrer. Masaların altına girer, duvar diplerine koşar teleksiz, tüysüz vücudu kanatları yara bere içinde kalır... Şömineye yaklaşır tüysüz derisi kavrulur... Tavuk çar naçar biraz önce tüylerini yolan Stalin?in bacakları arasına girip sığınır. Stalin cebinden bir avuç yem çıkarıp birer birer tavuğun önüne atar. Stalin?in elinden yemlenen tavuk artık o nereye yönelse ardından gider. Manzarayı hayretler içinde izleyen Komünist Parti Politbüro üyelerine dönen Stalin gevrek gevrek güler ve şöyle der;

?- Gördünüz mü? Halk dediğiniz topluluk bu tavuk gibidir. Tüylerini yolup al ve serbest bırak. O zaman onları bir avuç yemle yönetmek mümkün olur.?

10 Kasım 2014 21:02

asla vermem 4 milyon insanı resmen sömürdüler bu hükümet gitmezse ülkenin haline acırım vay halimize

ADABAZARR
Aday Memur
10 Kasım 2014 22:16

Zaten merkezi atamada kadro vermeye ne gerek var. Kurumlar istediği gibi kadro acip alacağını alıyor... Bizde sazan gibi bekleyelim.

accrep, 9 yıl önce

seçim merkeziye etki etmez onlar sözleşmelilere kadro verirler

ADABAZARR
Aday Memur
11 Kasım 2014 07:56

gncl

muratcandas1
Aday Memur
11 Kasım 2014 09:04

Arkadaşlar biraz olaya gerçeklik açısından bakmakta fayda var. Ülke kpss giren bu forumdakilerden ibaret değil. Kırsala gittiğinizde, arsa parası, mazot parası vs. adı altında 3 kuruş bile alsa mevcut hükümetten bilip otomatik olarak rey verenler var. Memur kesiminde "aman tadımız kaçmasın ali rıza bey" modunda mevcut hükümet ile yerleşmiş, halinden memnun-ancak daha çok verirsen alırım havasında bir memur kesimi var. Kemikleşmiş rey-oy sayılır. Türbandan dolayı mecbur olanı, kadroya geçirse geçirse bu hükümet geçirir diyen taşeronu, vs. vs. o kadar çok farklı halk kesimini kendilerine mecbur etmişler ki, senin "ııh ııh vermicem, benim değil mi reyimi vermicem" :) demen ile hiç bir şey olmuyor malesef. (Alıntı yaptığım kişi için yazılmadı bunlar). Yani kısaca seçim olsa da mevcut hükümete rey versek diye sabırsızlanan bir kitle de var :(.

seyda127, 9 yıl önce

bak şimdi her seçimde büyük çoğunluk "akp ye oy vermek mi asla" der ama sandıkta 2 kişiden biri akp ye oy verir güvenmem ben bu anketlere :I

ilaydakn
Aday Memur
11 Kasım 2014 09:58

kafamızı yormayalım mutlaka bi çaresini düşünmüşlerdir sonucta zarar görecek olan bizleriz

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi