Editörler : Lanet
11 Kasım 2014 13:06

Üniversiteler idari personel özlük hakları

Arkadaslar üniversitelerde idari personel özlük hakları için başlığı güncel tutalım.

En basitinden lojmanlardan yararlanma veya bizle aynı işi yapan ismi uzman olan aslında memur olan kişiyle son değişiklikle 2530 a 850 daha eklersek 3380 ile nerde 1920 liralık memur maaşı nerde ?

gaiptensesler
Kapalı
14 Kasım 2014 14:10

özlük hakkı mı. :)

hüseyin_deniz
Genel Müdür
12 Aralık 2014 20:05

garipten sesler cıkarma birader

ayberk33
Daire Başkanı
15 Aralık 2014 12:11

yeni kurulan ünilerde geliştirme ödeneğide alıyorar 3700 lirayı buluyor maaşları birde ek ders ekle bir öğretim görevlisinin maaşı 5000 lirayı geçti

allah daha fazla versinde ünideki idari personel unutuldu

Nicko
Şube Müdürü
15 Ocak 2015 20:17

Özlük hakkımı yazan arkadaşa kızmış konuyu açan arkadaşımız, o cümleyi yazan arkadaşımız ironi yapmış doğruda demiş, idari personelin özlük hakkı sadece kağıt üzerindedir, eğri oturup doğru konuşacaksak özlük hakkı işlemez herşey amirin iki dudağı arasında biter.

burdurspor
Memur
14 Nisan 2021 09:56

takipteyim

UŞAKLİKABUS
Aday Memur
19 Nisan 2021 18:26

Biz üvey evlatız zaten bu ülkede
18 Mayıs 2021 13:42

üniversite idari personeli olarak tayin konusunda çok mağdurum, tayin sistemi getirilmesi gerekiyor üniversitelere. yök ün bir çalışmasından bahsediliyor ne zaman biter sonuçta ne çıkar duyumu olan var mı acaba?

cevherdudayev1
Daire Başkanı
18 Mayıs 2021 14:17

birazdan söylerim akşama bitirir gece 12 de açıklama yaparlar tercih yaparken ne olacağını biliyordunuz mağdurum da mağdurum ne mağdurusun arkadaş biliyordun tercih yaparken senin için söylemiyorum mağdurum diyen herkes için söylüyorum

cyrano de bergarac, 3 yıl önce

üniversite idari personeli olarak tayin konusunda çok mağdurum, tayin sistemi getirilmesi gerekiyor üniversitelere. yök ün bir çalışmasından bahsediliyor ne zaman biter sonuçta ne çıkar duyumu olan var mı acaba?

musafa.3
Yasaklı
18 Mayıs 2021 19:19

Bu konu ile ilgili olarak YÖK'ün bir çalışması olacak mı gerçekten de?

18 Mayıs 2021 20:27

UNI PER SEN Denilen sendika bir çalışma var diye bir görüşme yapmıştı arkasını aramadi sirf üye toplamak adina yarida bıraktı çalışmasını ben 10 yıldır üniversite de çalışıyorum asla ne tayin ne nakil yönetmeliği değişmez bu sıkıntıdan dolayı hem sendikalar reklam.yapip ekmek yiyor uni de hocalar ust kademe insanlar ekmek yiyor yani bu hic bir zaman olmayacak . Biz uğraşıyoruz yapacaz destek verin üye olun diyen sendika veya dernek adi altinda kimseye prim vermeyin . Su siralar uni per sen denilen umut tacirleri bu sıkıntıyı kullanarak prim yapıyor üye topluyor uzaklasin bu tarz olusumlardan . Ve imkansiz gibi bisiy bir yonetmeligin çıkması bi alttaki yorumdaki gibi biliyordunuz atandiniz istemiyordunuz niye atandiniz o zaman yerine calisacak bir sürü adam var begenmiyorsan istifa et deyip geciyorlar yoneticiler bizzat bunlari yasadigim icin söylüyorum illa hükümet duyacak bu sıkıntıları dedigimde ben sıkıntı oldugunu iletmedigim surece haberleri olmaz bu durumdan dediler neler yasadim neler bu tayin nakil olayi yüzünden o sebeple birseyler beklemeyin olmaz

musafa.3
Yasaklı
18 Mayıs 2021 22:38

Ya aslında üniversiteler arasındaki naklen atamalar, atama izini sayılarından düşürülmezse, bu sorun büyük oranda çözüme kavuşur. Ya da yök tarafından bütün devlet üniversitelerini bağlayıcı bir yönetmelik çıkarılabilir. Buna karşılık üniversite idari personeli olarak sadece üniversiteler arasındaki naklen atamalarda, atanılan kurumlar tarafından ödenen harcıhah ve yolluk hakkından feragat etsek de olur. Bence bu çok iyi bir fikir. Çünkü üniversiteler arasındaki naklen atamalarda özellikle de harcıhahlar kamu maliyesine çok aşırı bir maliyet oluşturduğu için bu bu konu pek fazla ele alınmıyor. Özellikle de maliyet konusu nedeniyle bu konu konu üzerinde pek fazla durulamıyor. Yeter ki Üniversiteler arasında belirli bir tayin yönetmeliği çıkarılsın da bizler harcıhah alma hakkımızdan da vazgeçmeye ve feragat etmeye hazırız. Aynı zamanda engelli personeller bile tayin olamıyor. Engelli personeller ne yazık ki, maalesef yıllarca ailelerinden uzakta, başka bir şehirde tek başlarına gerçekten de çok aşırı bir şekilde zorlanarak hayatlarını idare ettirmeye çalışıyorlar.

24 Mayıs 2021 10:39

bir bilgin varsa yaz yoksa ne maydanoz oluyorsun. hem sanane benim mağduriyetimden elalemin derdi bir tarafına mı?? bir de ukalalık ediyor bak sen; 12 de dermiş, ne komiksin ilkokul forumları senin yerin. sözüm sana değil tüm maydanoz ergenlere.

evet biliyordum tayin durumunu ama bu haksızlık olmadığı anlamına gelmez.

cevherdudayev1, 3 yıl önce

birazdan söylerim akşama bitirir gece 12 de açıklama yaparlar tercih yaparken ne olacağını biliyordunuz mağdurum da mağdurum ne mağdurusun arkadaş biliyordun tercih yaparken senin için söylemiyorum mağdurum diyen herkes için söylüyorum

cevherdudayev1
Daire Başkanı
24 Mayıs 2021 11:53

madem biliyodun tayin durumunu niye yazdın gurban

bir bilgin varsa yaz yoksa ne maydanoz oluyorsun. hem sanane benim mağduriyetimden elalemin derdi bir tarafına mı?? bir de ukalalık ediyor bak sen; 12 de dermiş, ne komiksin ilkokul forumları senin yerin. sözüm sana değil tüm maydanoz ergenlere.

evet biliyordum tayin durumunu ama bu haksızlık olmadığı anlamına gelmez.

burdurspor
Memur
08 Haziran 2021 11:47

GÜNCEL

firatkaran
Memur
07 Eylül 2021 15:05

Şu nakil çalışması bir an önce yapılsa da başka mağduriyet ve kayıplar olmasa keşke

burdurspor
Memur
29 Eylül 2021 10:13

takipteyim

probis82
Aday Memur
29 Eylül 2021 15:00

en az maaş üniversiteler hak vs hakgetire .ama bence tain hakı kesınlıkle olmalı

gardereli
Şef
13 Ekim 2021 10:09

Üstadım bi öğretim görevlisinin maaşı 5000 lirayı geçti yazmışsınız, eksik yazmışsınız 10 bini buldu yazmanız lazımdı. Adamlar Maaş+Geliştirme Ödeneği+Ek Ders alıyorlar, yetmiyor sınav görevi alıyorlar, yetmiyor bedava yurt dışına gidiyorlar, yetmiyor lojmana direk giriyorlar. Allah daha çok versin gözümüz yokta keşke bizede verseler.

ayberk33, 9 yıl önce

yeni kurulan ünilerde geliştirme ödeneğide alıyorar 3700 lirayı buluyor maaşları birde ek ders ekle bir öğretim görevlisinin maaşı 5000 lirayı geçti

allah daha fazla versinde ünideki idari personel unutuldu

r.diyojen
Genel Müdür
13 Ekim 2021 23:48

Onu 7 yıl önce yazmış.

gardereli, 3 yıl önce

Üstadım bi öğretim görevlisinin maaşı 5000 lirayı geçti yazmışsınız, eksik yazmışsınız 10 bini buldu yazmanız lazımdı. Adamlar Maaş+Geliştirme Ödeneği+Ek Ders alıyorlar, yetmiyor sınav görevi alıyorlar, yetmiyor bedava yurt dışına gidiyorlar, yetmiyor lojmana direk giriyorlar. Allah daha çok versin gözümüz yokta keşke bizede verseler.

gardereli
Şef
14 Ekim 2021 10:25

Ya evet şimdi farkettim özür :)

r.diyojen, 3 yıl önce

Onu 7 yıl önce yazmış.

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi