Editörler : **sude**
22 Kasım 2014 21:40   


Yasaklı
SMMM ve YMM bilgisi olan arkadaşlar

SMM ya da YMM olan herkesin kayıtlı olduğu bi birim varmıdır ? Isimle aramaya kalksam bu kişinin ymm oldugunu bana teyid edebilecek bi büro ya da kayıtlı bir liste var mı acaba ?

Yardım istiyorum.

24 Kasım 2014 08:18

**sude**
Editor

Yaşadığı ilin Smmm Odasına sorabilirsiniz.

03 Aralık 2014 18:01

enjoyment77
Aday Memur

şuan halijazırda bir şirketin muhasebe departamnında çalışıyor ve smm stajyer sınavını geçip stajerliğe başladığımızı varsayalım, bu 3 sene içinde sözkonusu işyerinden ayrıldığımızda stajyerlik süresi ve durumu nasıl işler bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımın yardımını rica ediyorum.

03 Aralık 2014 18:04

enjoyment77
Aday Memur

yani stajyer olarak gösteridğimiz şirketten ayrılarak 1 ay sonra başka işe başladığımızda smm staj durumu nasıl etkilenir?

04 Aralık 2014 07:37

**sude**
Editor

Staj sırasında işyeri değişikliği yapmak isterseniz;İşyeri değişikliğinizi Odaya 15 gün içinde bildirmeniz gereklidir. 15 gün içerisinde işyeri değişikliğinizi odaya bildirmemeniz halinde staj dosyanızla ilgili problem oluşabilir. Staj sırasında stajınıza en fazla 3 ay ara verebilirsiniz. Bu süre sonunda staj yeri bulunamaz ise stajınızın iptali söz konusu olabilir. İşyeri kapanması durumlarında (meslek mensubunun ölümü, işi bırakma, disiplin veya ceza nedeniyle meslekten ayrılma vb.), yeni staj yeri bulabilmeniz için Oda veya Tesmer şubeleri tarafından gerekli görülmesi halinde ek süre tanınabilir.
Serbest Muhasebecilik ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik stajının kesintisiz yapılması esastır. Mücbir nedenlerden dolayı stajınıza ara vermek zorunda kaldığınızda, mücbir nedeni belgelemek koşulu ile stajınıza ara verebilirsiniz.

En geç 3 ay içinde, yeni işyerine girip evraklarınızı odaya teslim etmeniz gerekmektedir.

Toplam 4 mesaj
 
ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?