Editörler : F16 Gökçen

03 Aralık 2014 17:48

AŞK ı En Güzel O Anlattı

Belki, O'ndan daha güzel anlatanlar da vardı.Ancak, hiçbiri bende "Delikurt" ve "Ruh Adam" romanlarında ki gibi bir iz bırakmadı.

Kimden mi bahsediyorum? ..HÜSEYİN NİHAL ATSIZ' dan elbette.................Portreler Galerisi-TRT Belgeseli

http://www.youtube.com/watch?v=w9bFXMVflSA

deep p
Yasaklı
03 Aralık 2014 17:49

nihal mi:S

TanrıKutMete
Kapalı
03 Aralık 2014 17:57

Hüseyin Nihal..veya sadece,

Atsız.

deep p, 9 yıl önce

nihal mi:S

deep p
Yasaklı
03 Aralık 2014 17:58

kim ki o

TanrıKutMete
Kapalı
03 Aralık 2014 18:02

Romancı, edebiyatçı, tarihçi, fikir adamı..Türkçülüğün, Ziya Gökalp'ten sonra ki en önemli halkası.

deep p, 9 yıl önce

kim ki o

TanrıKutMete
Kapalı
03 Aralık 2014 18:13

11 Aralık , uçmağa varışının yıl dönümü.Rahmetle anıyoruz.

TanrıKutMete
Kapalı
03 Aralık 2014 18:15

Döneminde "atlıyı atından indirebilecek kadar güçlü bir yazar" olarak tanındı.

TanrıKutMete
Kapalı
03 Aralık 2014 18:16

Türklük Bilimi?nin ilgilendiği konular da kaynak sayılabilecek derece de önemli eserler veren bir Türkolog.

TanrıKutMete
Kapalı
03 Aralık 2014 18:29

Türk Milliyetçiliği'nin siyasi bir hareket olarak vücud bulmasında en önemli kilometre taşlarından biri olan 3 Mayıs 1944 Türkçülük Hareketi'nin önderi.

TanrıKutMete
Kapalı
03 Aralık 2014 19:00

"....Gökçen Kız gözlerini sadece evleneceği erkeğe göstereceğini söylemiş, evleneceği erkeği tarif ederken de: benden daha hızlı at süren, güreşte beni yenen demiş. Böyle bir erkekle hem evleneceğini hem de gözlerini ona göstereceğini söylemiş, Deli Kurt gözlerinin ona zarar verip vermeyeceğini sorduğunda. Hayır zarar vermez onu alıştırırım diye cevap vermiş. ..."

Deli Kurt Romanının Özeti:

http://www.asilbeyan.com/deli-kurt-huseyin-nihal-atsizkitap-ozeti-degerlendirme/

TanrıKutMete
Kapalı
03 Aralık 2014 19:46

"...Ayşe üç yıl önce ayrılmış olduğu görevine geri döner. Kız lisesine edebiyat öğretmeni olarak tekrar gelir. Orada Ayşe?ye ilgi gösteren eski cebir hocası ve üç kız öğrenciden başkası olmaz. Bu üç kız Güntülü, Aydolu, Nurhan?dır. Özellikle Güntülü edebiyattaki bilgisi ile Ayşe öğretmeni etkiler. Güntülü roman boyunca etkili olan birisidir..."

Ruh Adam Romanı'nın Özeti:

http://kitap.antoloji.com/ruh-adam-kitabi/

TanrıKutMete
Kapalı
03 Aralık 2014 19:50

Diğer Eserleri:

http://www.nihal-atsiz.com/h-nihal-atsizin-tum-kitaplari

YokiYamka
Kapalı
03 Aralık 2014 19:52

güzel bi başlık...

gırgır şamata muhabbet kadar bi de böyle bilgi başlıkları da lazım...

düşünce olarak zıt fikirler ya da ayni doğrultuda olduğumuz fikirler de lazım...

teşekkürler arkadaş...

bişiy sorsam sana başlık dışı biraz ama merakımı hoşgör...

yörük müsün sen de...

TanrıKutMete
Kapalı
03 Aralık 2014 19:56

:)) Evet.

YokiYamka, 9 yıl önce

güzel bi başlık...

gırgır şamata muhabbet kadar bi de böyle bilgi başlıkları da lazım...

düşünce olarak zıt fikirler ya da ayni doğrultuda olduğumuz fikirler de lazım...

teşekkürler arkadaş...

bişiy sorsam sana başlık dışı biraz ama merakımı hoşgör...

yörük müsün sen de...

YokiYamka
Kapalı
03 Aralık 2014 20:05

ben de :)))

TanrıKutMete, 9 yıl önce

:)) Evet.

TanrıKutMete
Kapalı
03 Aralık 2014 20:48

:)) konuşurken kullandığınız ifadelerden anlamıştım. Editörü, üyesi derken devlet bile kurabiliriz..:)) Şirket kurmaya alışık olmadığımıza göre..:D

YokiYamka, 9 yıl önce

ben de :)))

YokiYamka
Kapalı
03 Aralık 2014 20:54

beni anlayanlardansın...

teşekkür ederim...

şivesel yazarım çoklukla...

nasıl konuşuyosam öyle de yazıyom...

ama bazı anlayış yoksunları bunu çarpıtıyo...

zeki olan anlar zaten yazı tarzımı...

:)))

TanrıKutMete, 9 yıl önce

:)) konuşurken kullandığınız ifadelerden anlamıştım. Editörü, üyesi derken devlet bile kurabiliriz..:)) Şirket kurmaya alışık olmadığımıza göre..:D

TanrıKutMete
Kapalı
03 Aralık 2014 21:17

Tarzınız çok hoş."tarz" olduğu için hoş.

Çoğunlukla takip ediyorum yazılarınızı.Yöre ağızları çeşni katıyor, yorumlara.İlişkilerde ki yaklaşımlarınız için ben size teşekkür ederim.Dengeleyici, düzenleyici, yönlendirici bir rol üstleniyorunuz..:))

YokiYamka, 9 yıl önce

beni anlayanlardansın...

teşekkür ederim...

şivesel yazarım çoklukla...

nasıl konuşuyosam öyle de yazıyom...

ama bazı anlayış yoksunları bunu çarpıtıyo...

zeki olan anlar zaten yazı tarzımı...

:)))

TanrıKutMete
Kapalı
04 Aralık 2014 12:09

Otuzlu yaşlarda olduğu halde, Atsız Beğ'in bırakın farkında olmayı adını bile duymadığını söyleyen insanlarla karşılaşıyorum zaman, zaman.

YokiYamka
Kapalı
04 Aralık 2014 12:32

onlar edebiyatı ya aşk şiirlerinden ya da laga lugadan ibaret saydıklarından bihaberdirler...

tarihçi vasfıyla ise...

tarihi ise kpss sınavlarından ötürü gitgide uzaklaştıklarından ya da türk-kürt alevi - sünni müslüman - yahudi çatışmasında olduklarından tarihin gerçek mirasından bihaberdirler...

siyaset olarak ise...

sağ-sol , pkk ,komünist , işaret ülkücülüğünden ötürü siyasetin şuurlaşma amacından yoksundurlar...

TanrıKutMete, 9 yıl önce

Otuzlu yaşlarda olduğu halde, Atsız Beğ'in bırakın farkında olmayı adını bile duymadığını söyleyen insanlarla karşılaşıyorum zaman, zaman.

TanrıKutMete
Kapalı
04 Aralık 2014 12:38

100 Temel Eser, listesini kimlerin hazırladığını öğrenebilirsem onlara bir çift lafım olacak.

http://www.youtube.com/watch?v=cbatKDlPhrQ

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi