Editörler :
15 Aralık 2014 17:26   

Askerde istemeden yaşadığım sıkıntı polisliğe engel olur mu

Arkadaşlar öncelikle allah hepimizin yardımcısı olsun.Benim bir sıkıntım var askere gitmeme 2 hafta kala sıkıntıya girdim evliydim ve bir tane oğlum vardı onları geride bırakmak beni cok mutsuz ediyordu bu sebepten dolayı paranoyak düşünmeye başlamıstım.Sonra pisikiyatriye gittim ve bana beni kötü düşünceleri aklımdan silmeye yardımcı bir hap verdi ama bu hapı sadec bir kutu kullanmamı söyledi bende hapı askere götürdüm orda komutanlar üzerimde ilaç vb şeyleri isdediler o ilacı gördüklerinde benim rahatsız olduğumu düşünüp askeriyede bulunan pisikoloğa gönderdiler ve ben nekadar anlatmama rağmen beni rdm yaptılar ve silahımı elimden aldılar.O kadar zoruma gittiki anlatamam ben sonra sırasıyla takım komutanı ve diğer komutanlara cıkıp halımı arz ettim ve yaklaşık 2 ay sonra çağrıma cvp alabildim ve rdm olarak gezdim sonunda istediğime ulaşıp askeri hastenede albaydan silah kullanabilir herhangi bi sıkıntısı yoktur raporu alıp nöbetlere başladım.

KUSURA BAKMAYIN KAFANIZI AĞRITTIM AMA BANA YARDIM EDİN BURDAKİ HERKES GİBİ POLİSLİĞİ ÇOK İSTİYORUM BU YAŞADIĞIM OLAYIN BANA Bİ SIKINTISI OLURMU.?

15 Aralık 2014 17:31

Carlos68
Aday Memur

birde aldığın teskere belgesinde de bu durum belli olur mu?

16 Aralık 2014 02:43

arkeomania
Şube Müdürü

Sen söylemezsen sıkıntı olmaz :) Ne kafadan kırıklar var askerde kısa dönemlere ayrı bir muamele yapıyorlar hafif bir sıkıntıda hemen rdm yapıyorlar. Uzun dönem sara hastası olan adamı biksici yapıyorlar ama böyle olaylar da var :) Sen askerde misin ? terhis oldun mu ? Terhis belgesinde yazıyorlar ... kişi ... rahatsızlığından dolayı ... hastanesinde ayaktan veya yatarak ilaç tedavisi görmüştür diye.

16 Aralık 2014 02:45

sss t i l
Kapalı

terhis belgesinde ilaç psikolojik rahatsızlık falan yazmıyorsa sorun olmaz

18 Aralık 2014 08:26

Carlos68
Aday Memur

evet arkadaşlar geçen sene terhis oldum terhis belgesinde sadece branşı hizmet eri yazıyor

18 Aralık 2014 08:44

sss t i l
Kapalı

evet arkadaşlar geçen sene terhis oldum terhis belgesinde sadece branşı hizmet eri yazıyor

Carlos68, 5 yıl önce - Alıntıya git

sıkıntı olmaz

hava değişimi falanda almadıysan hiç birsey olmaz

06 Ocak 2015 10:07

Carlos68
Aday Memur

arkadaşlar konu benim kafamı karıştırıyor tam bilen veya böyle bir konuyla karşılaşan biri varmı?

06 Ocak 2015 10:09

Carlos68
Aday Memur

ekfo kardeşim nerdesin yardımcı ol lütfen

06 Ocak 2015 10:19

ekfo
Başbakan Müsteşarı

ekfo kardeşim nerdesin yardımcı ol lütfen

Terhis belgeni resimleyerek gönder, yorumlayalım. Facebook'tan ulaşırsın bana bu isimdeki sayfamla.

06 Ocak 2015 10:24

h1d4y3t
Aday Memur

lustral,prozac,paxil gibi hafif yatıştırıcılarsa bunlar canım sıkkın diye psikiyatriye giden herkese verilen ilaçlar, sorun çıkmaz

ama xanax gibi ağır depresyon ilaçları sorun çıkarabilir

06 Ocak 2015 10:31

h1d4y3t
Aday Memur

bende anti depresan kullanıyordum askerdeyken, girişte üzerimde çıkınca el koydular eczaneden alacaksın hergün dediler,sonra da rdm ile görüşmeye yolladılar, her rdm ye yollanan ruh sağlığı bozuk diye damgalanmaz merak etme

hem zaten o ilaçları ilk başta devlet hastahanesinden aldıysan, psikiyatriye gidip ilaç aldığın sağlık dosyanda gözükür zaten, askerde rdmlik olmanın bi etkisi olmaz

06 Ocak 2015 10:43

omrceylan
Kapalı

Kardeş terhis belgesinde bölük komutanının senin hakkında olumlu görüş bildirmiş olması ve bu açıklama bölümünde rdm olduğunu belirten bir ibarenin olmaması gerekiyor.

06 Ocak 2015 10:55

Carlos68
Aday Memur

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler terhis belgesinde herhangi bir olumsuz bir durum yazmıyor sadece hizmet eri diyor.ayrıca hizmet belgesi de verdiler ordada olumsuz bir durum yazmıyor.zaten pomem başvurusunda terhis belgesini verdim bi sıkıntı cıkmadı mülakatlardan da sıkıntısız geçtim o ilacı ben bir kere aldım başkada almadım kullanmadım da.askerlik şubesine gittim herhangi bir sıkıntı olmaz dediler bizden sadece askerliğini ne zaman yaptı nerde yaptı gibi soru sorarlar başkada bişey sormazlar dediler.ama ben korkuyorum işte.

06 Ocak 2015 10:56

Carlos68
Aday Memur

ayrıca sağlık sigortasında o ilaç görükse sıkıntı olurmu 1 kutu aldım sadece

06 Ocak 2015 13:46

sss t i l
Kapalı

bilader terhis belgende hava değişimi falan aldığın yazmıyorsa bişey olmaz

10 Kasım 2016 20:36

selim5505
Aday Memur

birde aldığın teskere belgesinde de bu durum belli olur mu?

kardesım baya uzerınden gecmış lakin durumun hakkında bilgi verirmisin polis olabildin mi senin gibiler bilgi arıyor inşallah görürsün mesajı

16 Haziran 2019 15:17

oetker
Aday Memur

Merak ettim ben de

Toplam 16 mesaj

ANKET
Okullarda cep telefonu yasaklanmalı mı?