Editörler : **sude**
08 Ocak 2015 22:29   

Smmm hakkında sorular

Smmm ile ilgili kafama takılan bazı şeyler var

1- staj başlatma sınavı ve yeterlilik sınavı çok mu zor oluyor

2- bu sınavlarda her ilde girebiliyormuyuz yoksa belli bir merkez şehirde mi yapılıyor

3- staj süresi kaç yıl oluyor ve bu süreyi herhangi bir sınavlarla falan kısaltma şansımız varmı kurslar,sınavlar vs.

4-mali müşavir olan bir kişi ikinci bir iş olarak esnaflık falan yapabiliyormu. Mesela memurların başka bir işte çalışma şansı yok. Mali müşavir bürosu açanlara da böyle bir engel varmı

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler 😃

09 Ocak 2015 08:55

**sude**
Editor

http://forum.memurlar.net/konu/1791308/

Linkini verdiğim konuyu incelemenizi tavsiye ederim.

09 Ocak 2015 10:50

tHeBLack1193
Aday Memur

Ben bu konuyu açmadan önce tüm smmm ile ilgili konuları okudu. Ve staj süresi ve sorular haricinde diğer sorduklarıma yanıt bulamadım. Başka yardımcı olacak kimse yokmu ?

12 Ocak 2015 09:35

**sude**
Editor

Staj başlatma sınavına ;

Ankara ya da İstanbul?da girebiliyorsunuz. Sadece iki seçenek var.

12 Ocak 2015 09:36

**sude**
Editor

Meslek mensupları, Türk Ticaret Kanununa göre (Tacir) veya (esnaf) sayılmalarını gerektirecek bir faaliyette bulunamazlar. Meslek mensupları kendi mesleki faaliyetleri dışında serbest meslek faaliyetinde bulunamazlar.

16 Ocak 2015 11:32

tHeBLack1193
Aday Memur
Smmm oldum. Sonra bana miras yoluyla taksi duragi kaldi diyelim. O duragi mecburen uzerime almam gerekecek. Bu durumda uygulanacak baska bisi yokmu. Ya smmm ya taksi duragi arasinda secimmi yapicam yoksa mirasa ozel ayri bir madde varmi
11 Şubat 2015 10:31

töremen
Aday Memur

tabiki taksi durağı :)

Toplam 6 mesaj

ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?