İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : crops35
26 Ocak 2015 10:26

Türkiye taşkömürü kurumu ttk özelleşiyor mu?

Arkadaşlar geçenlerde bakan yeni meden kanunu hakkında açıklama yaparken şöyle bir değerlendirmede bulundu... Özelleşme yakınmıdır acaba siz ne dersiniz ?

Zarar eden kamu işletmelerine değinen ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) örneğini veren Yıldız, TTK'nın yılda ortalama 500 milyon lira zarar ettiğini söyledi. Yıldız, konuşmasında, "Biz artık kamuda zarar eden bütün kuruluşlardaki işleri, istihdamda sıkıntıya sebep vermeden özel sektör eliyle yapmak istiyoruz" ifadelerine yer verdi.

Taner Yıldız, TTK ile ilgili de planlarının bu şekilde olduğunu ancak bunu istihdamda herhangi bir sıkıntıya yol açmadan yapacaklarını kaydetti. AK Parti hükümeti döneminde TTK'nın en büyük zarar eden kalem olduğunu belirten Yıldız, "Bu dönem içinde 6 milyar lira zarar ettik. TTK'nın yıllık üretimi 1,6 milyon ton. Biz bu parayla 3 milyon ton kömürü, sıfır riskle satın alabiliriz. İstihdamı devam ettirelim, kömürü çıkaralım ama gelin bunu özel sektör eliyle yapalım" değerlendirmesinde bulundu.

kartal.21
Aday Memur
04 Şubat 2015 13:19

Özelleşecek. en geç 2017 de Memleketteyiz hepimiz.

husey_inn
Memur
05 Şubat 2015 16:02

Temenni mi acaba? Yoksa konuyla ilgili bir bilginiz var mı?

mrt721
Kapalı
06 Şubat 2015 09:54

Özellşse nile her türlü hakkınız saklı yani kötü bşey olmaz . Htta sizn içn daha iyi i

ttkmuh
Aday Memur
07 Şubat 2015 17:56

soma ve ermenek facialarına ragmen bakan o malum açıklamayı yaptıysa kalem kırılmıştır.

husey_inn
Memur
21 Şubat 2015 12:55

güncel...

husey_inn
Memur
02 Mart 2015 16:09

Bugün bir ihale haberi vardı TTK Amasra 2-A panosu 35 Yıllığına Rödevans usulü ihaleye çıkacak diye acaba özelleşmenin ilk adımı bu ihale olabilir mi ne dersiniz?

husey_inn
Memur
19 Nisan 2015 13:07

Armutçuk Karadon ve Gelikte üretim durdurulmuş iş güvenliği eksikleri nedeniyle bu işin sonu nereye varacak bakalım ?

husey_inn
Memur
17 Haziran 2016 12:08

Tam 1 sene önce yazmıştık buraya bu günlerde iyice TTK özelleşecek mi diye . Bugünlerde sıkca dile getirilir oldu. her kesim tarafından . düşünceleriniz nedir?

husey_inn
Memur
25 Haziran 2016 10:43

güncel...

makinamüh1
Aday Memur
27 Haziran 2016 11:56

en iyi ihtimalle 4 yıl öngörüyorum.

hatice b
Aday Memur
28 Haziran 2016 08:39

4 yıl çokk yaa :(

makinamüh1, 8 yıl önce

en iyi ihtimalle 4 yıl öngörüyorum.

personelci67
Aday Memur
28 Haziran 2016 09:03

haklısınız hatice b :(

hatice b
Aday Memur
28 Haziran 2016 09:13

personel daire de bi söylem yok mu özelleştirme hakkın da

personelci67, 8 yıl önce

haklısınız hatice b :(

husey_inn
Memur
28 Haziran 2016 13:02

Karadon belirleyici olacak bu süreçte karadon dan sonra 2 sene içinde bu iş tamam gibi geliyor bana. Karadon ne kadar çabuk neticelenir ise süreç okadar kısalır diye düşünüyorum...

hatice b
Aday Memur
29 Haziran 2016 13:37

genel müdürlük ne olur peki ?

husey_inn, 8 yıl önce

Karadon belirleyici olacak bu süreçte karadon dan sonra 2 sene içinde bu iş tamam gibi geliyor bana. Karadon ne kadar çabuk neticelenir ise süreç okadar kısalır diye düşünüyorum...

asef66
Aday Memur
29 Haziran 2016 14:21

şuan karadonun satışı bile muallakta açıkcası karadonda olmama rağmen sizin kadar ümitli değilim sizse tutmuş genel müdürlüğü düşünüyorsunuz, yapmayın buranın satışı dahi yıllar alacak

hatice b, 8 yıl önce

genel müdürlük ne olur peki ?

husey_inn
Memur
29 Haziran 2016 18:01

Zaten Karadon bu işte belirleici olacak dememin sebebi bu karadon özelleşir ise diğerlerinin ve genelmüdürlüğün önü açılır karadon ne kadar geçikir ise süreç o kadar uzar...

Thedar0
Daire Başkanı
29 Haziran 2016 18:12

Arkadaşlar size şöyle bir şey söyleyebilirim belki yol gösterebilir.Yatağan yeniköy ve kemerköy termik santrallerini bilirisiniz ben bunlardan yeniköy termik santralinde 2013 yılında staj yapmıştım o dönemde 2 ünite ile faaliyet gören bu yer devlet ediyle 3 üniteye çıkarılıp üretimi arttırmayı planlıyorlardı. Sonra ne olduysa oldu 2014 başında özelleştirme haberleri çıktı 2014 yaz sonunda ihale yapıldı ve 2014 sonunda içtaş a devredildi bunların hepsi 2013-2014 yılları içinde gerçekleşti ve bir yıl öncesine kadar ünite genişletmeyi düşünen bir kurumdu ve herşey 2 yıl bile demeden oldu bitti. Eğer özelleştirme haberi bide ihale ile ilgili duyumlar ve planlar varsa o kurumlar yakındır elden çıkar 2017 sonu bile demez belki.

fthalt1
Aday Memur
30 Haziran 2016 08:26

Her ne kadar özelleştirme yok gibi açıklamalar olsa da özelleştirme süreci hala devam ediyor. Bugün genel müdürlükte özelleştirme idaresine gönderilecek dosya ile ilgili toplantı yapılacak. Zaten bakanın çalışma yapıyoruz dediği tarihten bir hafta sonra bakanlık özelleştirme idaresine ilgili yazıyı yazmış bu yüzden niyet belli. Burada süreci geciktirecek tek şey halkın ve sendikanın tepkisi. O da ne kadar etkili olur bilinmez. Ayrıca karadon demek kurumun yüzde 40ı demek o yüzde orası özelleştiğinde kurum bitti demek gibi bir şey gerisi hemen hallolur ya da tki ye falan bağlayıp genel müdürlüğü müdürlük yaparlar...

hatice b
Aday Memur
30 Haziran 2016 08:38

bi de şöyle bişey var karadonda ki eylemden sonra gmis başkanını ankaraya çağırıyorlar bakanlıktan olayın akşamına özelleşme yok gibisinden konuşma olmuş ama gmis yine yürüyüş eylemi planlıyor bence özelleştirme durmadı devam ediyor...halkı da çook dinleyeceklerini sanmıyorum bakanlığın

fthalt1, 8 yıl önce

Her ne kadar özelleştirme yok gibi açıklamalar olsa da özelleştirme süreci hala devam ediyor. Bugün genel müdürlükte özelleştirme idaresine gönderilecek dosya ile ilgili toplantı yapılacak. Zaten bakanın çalışma yapıyoruz dediği tarihten bir hafta sonra bakanlık özelleştirme idaresine ilgili yazıyı yazmış bu yüzden niyet belli. Burada süreci geciktirecek tek şey halkın ve sendikanın tepkisi. O da ne kadar etkili olur bilinmez. Ayrıca karadon demek kurumun yüzde 40ı demek o yüzde orası özelleştiğinde kurum bitti demek gibi bir şey gerisi hemen hallolur ya da tki ye falan bağlayıp genel müdürlüğü müdürlük yaparlar...

Toplam 206 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi