Editörler :
11 Şubat 2015 17:31

kullanıcıadı21
Aday Memur

öbür dünyaya bırakma arkadaşım.

11 Şubat 2015 19:32

player_x82
Şef

öbür dünyaya bırakma arkadaşım.

kullanıcıadı21, 4 yıl önce - Alıntıya git

Haklısın hocam. Avukat arkadaşa danıştım. İcra takibi başlat dedi, icra masrafları da ona yükleniyormuş böyle olunca....

15 Şubat 2015 13:29

player_x82
Şef

İyi günler arkadaşlar,

Nihayet depozitomu alabildim. İcra takibi için avukatımla görüştüğümü belirttim ev sahibine. Böyle deyince korkup hesabıma yatırdı depozitoyu. Ondan da 45 tl asansör bakım parası kesmiş. aslında böyle yasal bir hakkı da yok ama alışmış nereden ne koparırsam kar diye...

15 Şubat 2015 13:32

player_x82
Şef

Kiracı arkadaşlara tavsiyem depozitomu verdim diye evsahibinden bir senet alsınlar. Çıkarken de depozito verilsin karşılığında senet alınsın. En sağlıklı yol bu bence. Ben 1 ay çektim almak için, siz çekmeyin...

05 Ekim 2015 23:07

yaban mersini
Aday Memur

mahkemeye verin hocam insanlarda hiç Allah korkusu kalmamış

20 Ekim 2015 23:40

Asfarcan
Aday Memur

Geçmiş olsun. yeni yerinizde nasıl yaptınız hocam ?

05 Mart 2017 23:52

senturkes
Şef

eğer 1 yıllık sözleşme imzalandığında atıyorum 3. 4. ayda evden çıktığımızda depozitoyu alabilir miyiz? 1 yıllık kira sözleşme yaptığımızda illa 1 yıl boyunca kalmak zorunda mıyız? iş sebebiyle erken çıkmak zorunda kaldım. sözleşmede kesin ve net olarak erken çıkış olursa 1 senelik kira tahsil edilir diye bir madde de yok??

23 Mayıs 2019 02:23

Hakkanet
Kapalı

Ev sahibi evi eksiksiz boşaltmama ragmen mutfak tezgahında cizik var bahanesiyle depozitoyu vermiyor. Ne yapmaliyim?

24 Mayıs 2019 07:14

bi sen biliyon
Aday Memur

camlarini kir para ile denklesinceye kadar da devam et kirmaya

25 Mayıs 2019 22:29

Hakkanet
Kapalı

Mahkemeye vericem deyince kendi elleriyle getirdi.

27 Mayıs 2019 12:06

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
27 Mayıs 2019 12:16

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı

Yapacağınız iş çok basit, ilamsız icra takibi başlatacaksınız, takip talebinizde ev sahibinin adresini kira sözleşmesinde yazılı olan adres yazarsınız, borçluya, takipte yazılı olan miktarı ödemesi için tebligat çıkartılır. Takibe borçunun 7 gün içinde itiraz hakkı vardır. Şayet borçlu borca itiraz ederse takip durur, bu durumda alacaklı itirazın iptali davası açmalıdır. İtirazın iptali davaları, kira sözleşmesinden kaynaklanıyorsa görevli mahkeme Sulh Hukuk Mahkemesidir.İtirazın iptali talepli dava açarsanız icra inkar tazminatı talep ederseniz mahkeme davanızı haklı bulduğunda (oranını tam olarak hatırlamıyorum) icra inkar tazminatı+asıl alacak+gecikme faizi ile birlikte takibin devamına karar verir. Kısaca usuli bilgiden sonra, bu işleri verin bir avukata takiple uğraşmayın. Avukatın da işine gelir vekalet ücreti alır. Avukat astarı yüzünü geçecek şekilde ücret isterse, yukarıda kısaca anlattığım hususları yapmanız gerekecek.

27 Mayıs 2019 16:16

dusukbutcelimemur1

Ev sahibi evi eksiksiz boşaltmama ragmen mutfak tezgahında cizik var bahanesiyle depozitoyu vermiyor. Ne yapmaliyim?

Hakkanet, 1 ay önce - Alıntıya git

son ayın kirasını ödemeden çık.

Toplam 33 mesaj

ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?