Editörler : E.Kayı Han
«34567891011121314»

gerçekleracıdır
Müsteşar
28 Şubat 2015 23:36

Konuyla ilgili bütün paylaşımları okumadım o yüzden yazıldı mı bilmiyorum.Ben yine de yazıyorum.

İlk canlılar muhtemelen Arkea adlı tek hücrelilerdir.

Büyük ihtimalle bu bilgi doğru. Ama kesin değil.

Kesinleşmesi için deneysel olarak gözlenmesi şart

İlk canlılar yaklaşık 4 milyar yıl önce okyanusun derinliklerinde volkanik sızıntı olan bölgelerde oluşmuştur. Hertürlü kimyasalın ve ısının bol bulunduğu bu yerlerde yüzlerce milyon yıllık bir süreçte bu tek hücreli arkealar oluşabilmiştir.

Şu anda bu iddiaların ispatı için benzer laboratuvar ortamlarında canlılığın oluşumunun bir kaç basamağı oluşturulabiliyor. Bakalım gelecek ne gösterecek. Belki de ilk sunni tek hücrelileri görecek kadar yaşarız.

OĞUZ KAĞAN 06
Yasaklı
28 Şubat 2015 23:40

o kadar yüksek ısıda var olan canlı bile ölür kaldı ki cansız bir varlıktan cansız bir varlık oluşmaz zaten bu teoriyi(abiyogonez) teorisini pasteur çürütmüştür

gerçekleracıdır, 9 yıl önce

Konuyla ilgili bütün paylaşımları okumadım o yüzden yazıldı mı bilmiyorum.Ben yine de yazıyorum.

İlk canlılar muhtemelen Arkea adlı tek hücrelilerdir.

Büyük ihtimalle bu bilgi doğru. Ama kesin değil.

Kesinleşmesi için deneysel olarak gözlenmesi şart

İlk canlılar yaklaşık 4 milyar yıl önce okyanusun derinliklerinde volkanik sızıntı olan bölgelerde oluşmuştur. Hertürlü kimyasalın ve ısının bol bulunduğu bu yerlerde yüzlerce milyon yıllık bir süreçte bu tek hücreli arkealar oluşabilmiştir.

Şu anda bu iddiaların ispatı için benzer laboratuvar ortamlarında canlılığın oluşumunun bir kaç basamağı oluşturulabiliyor. Bakalım gelecek ne gösterecek. Belki de ilk sunni tek hücrelileri görecek kadar yaşarız.

gerçekleracıdır
Müsteşar
28 Şubat 2015 23:45

Okyanusun dibinde, volkanik sızıntı olan bir yerin sıcaklığı kaç derecedir kardeş.

Bi deyiver bakalım.

Pastuer abiyogenezi çürütmüş mü?

Dalga mı geçiyon. Nasıl çürütmüş çok merak ettim doğrusu. Onu da anlatıver.

OĞUZ KAĞAN 06, 9 yıl önce

o kadar yüksek ısıda var olan canlı bile ölür kaldı ki cansız bir varlıktan cansız bir varlık oluşmaz zaten bu teoriyi(abiyogonez) teorisini pasteur çürütmüştür

OĞUZ KAĞAN 06
Yasaklı
28 Şubat 2015 23:49

araştırda görürsün nasıl çürüttüğünü okyanusun dibindede olsa volkanik hareketler değil canlı oluşumunu var olan canlıyıda yok eder cansızdan canlı oluşmaz bugünde volkanik hareketler var ama daha birtek yeni canlı türü bulunmuyor

Okyanusun dibinde, volkanik sızıntı olan bir yerin sıcaklığı kaç derecedir kardeş.

Bi deyiver bakalım.

Pastuer abiyogenezi çürütmüş mü?

Dalga mı geçiyon. Nasıl çürütmüş çok merak ettim doğrusu. Onu da anlatıver.

gerçekleracıdır
Müsteşar
28 Şubat 2015 23:58

Senin mantığını sevsinler.

Pasteur'un yaptığı deney 1800 lerde. Adamların yaptığı deneyin amacı tamamen farklı. GÜNÜMÜZDE YAŞAYAN CANLILARIN cansız maddelerden üretilemeyeceğini ispat etmeye çalışıyor.

Evrimin neresinde var böyle bir iddia.

Pasteurdan 100 yıl sonra zaten miller abiyogenezin olabileceğini ispat ediyor.

Günümüzde yeni bir tek canlı türü bulunmuyor dedin yaa.

İşte orada beni kalbimden vurdun.

araştırda görürsün nasıl çürüttüğünü okyanusun dibindede olsa volkanik hareketler değil canlı oluşumunu var olan canlıyıda yok eder cansızdan canlı oluşmaz bugünde volkanik hareketler var ama daha birtek yeni canlı türü bulunmuyor

OĞUZ KAĞAN 06
Yasaklı
01 Mart 2015 00:02

miller nasıl ispat ediyor anlat bakim

Senin mantığını sevsinler.

Pasteur'un yaptığı deney 1800 lerde. Adamların yaptığı deneyin amacı tamamen farklı. GÜNÜMÜZDE YAŞAYAN CANLILARIN cansız maddelerden üretilemeyeceğini ispat etmeye çalışıyor.

Evrimin neresinde var böyle bir iddia.

Pasteurdan 100 yıl sonra zaten miller abiyogenezin olabileceğini ispat ediyor.

Günümüzde yeni bir tek canlı türü bulunmuyor dedin yaa.

İşte orada beni kalbimden vurdun.

gerçekleracıdır
Müsteşar
01 Mart 2015 00:03

Yahu cahile laf anlatmak zor arkadaş.

Günümüzde bir tek yeni canlı türü bulunmuyor diyor adam yaa.

Heralde sen saniyede bir cansız maddelerin yeni canlı yaptığını sanıyorsun.

Eleştirdiğiniz bir şeyi önce okuyun arkadaş. Evrim nedir bi bakın yaa.

Cehaletinizi illa saçma sapan sorularla ortaya mı dökmeniz gerekiyor.

OĞUZ KAĞAN 06
Yasaklı
01 Mart 2015 00:04

cehalet yüzünden akıyor demagoji yama miller nasıl ispat etmiş sen ne kadar biyoloji okudun önce onu söyle

Yahu cahile laf anlatmak zor arkadaş.

Günümüzde bir tek yeni canlı türü bulunmuyor diyor adam yaa.

Heralde sen saniyede bir cansız maddelerin yeni canlı yaptığını sanıyorsun.

Eleştirdiğiniz bir şeyi önce okuyun arkadaş. Evrim nedir bi bakın yaa.

Cehaletinizi illa saçma sapan sorularla ortaya mı dökmeniz gerekiyor.

gerçekleracıdır
Müsteşar
01 Mart 2015 00:07

Al bak burada hazır anlatılmışı var.

İnorganik tepkimelerin organik molekülleri sentezleyebilmesi.

Yani cansız maddelerin, canlı madde gibi davranması da diyebiliriz buna.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Miller-Urey_Deneyi

miller nasıl ispat ediyor anlat bakim

OĞUZ KAĞAN 06
Yasaklı
01 Mart 2015 00:10

cansız maddeler cansız gibi davranır onlarında enerjileri vardır ancak canlı oluşmaz eğer oluşmuş olsa idi bilimde bir defaya masus olmak üzere yoktur enazından bir formunu bir aşamasını yakalardık

Al bak burada hazır anlatılmışı var.

İnorganik tepkimelerin organik molekülleri sentezleyebilmesi.

Yani cansız maddelerin, canlı madde gibi davranması da diyebiliriz buna.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Miller-Urey_Deneyi

gerçekleracıdır
Müsteşar
01 Mart 2015 00:10

Biyoloji okumaya gerek yok.

"Günümüzde yeni canlı bulunmuyor" diyerek, evrimi çürüttüğünü sanan bir adamın karşısında sadece okuma yazma bilmek bile yeter.

cehalet yüzünden akıyor demagoji yama miller nasıl ispat etmiş sen ne kadar biyoloji okudun önce onu söyle

OĞUZ KAĞAN 06
Yasaklı
01 Mart 2015 00:11

kaldı ki ispatlanmış birşey yok varsayımdan ibaret

cansız maddeler cansız gibi davranır onlarında enerjileri vardır ancak canlı oluşmaz eğer oluşmuş olsa idi bilimde bir defaya masus olmak üzere yoktur enazından bir formunu bir aşamasını yakalardık

gerçekleracıdır
Müsteşar
01 Mart 2015 00:12

Adam aminoasit üretmiş cansız maddeden. Canlılığın yapıtaşını yani. Hala bir aşama görmedik diyorsunuz arkadaş.

OĞUZ KAĞAN 06
Yasaklı
01 Mart 2015 00:14

yahu ben biyoloğum hacettepe biyoloji mezunuyum sen kiminle konuştuğunu sanıyorsun evrim aşama aşama gerçekleşir bu devamlı olmuş olsa bir aşamasında yeni canlıya rastlanır cahil insanlar ile konuşmak çok zor bilmediği bir konu hakkında kopyala yapıştır

Biyoloji okumaya gerek yok.

"Günümüzde yeni canlı bulunmuyor" diyerek, evrimi çürüttüğünü sanan bir adamın karşısında sadece okuma yazma bilmek bile yeter.

gerçekleracıdır
Müsteşar
01 Mart 2015 00:16

Bak seninle daha önce de tartışmıştık. Gen ben biyoloğum tafraları yapmıştın. O yüzden senin nasıl bir biyolog(!) olduğunu çok iyi biliyorum.

Cansız maddelerden Sadece Tek hücreli akreaların oluşumu 700 milyon yıl sürüyor.

700 MİLYON YIL

Anladın sen onu...

yahu ben biyoloğum hacettepe biyoloji mezunuyum sen kiminle konuştuğunu sanıyorsun evrim aşama aşama gerçekleşir bu devamlı olmuş olsa bir aşamasında yeni canlıya rastlanır cahil insanlar ile konuşmak çok zor bilmediği bir konu hakkında kopyala yapıştır

OĞUZ KAĞAN 06
Yasaklı
01 Mart 2015 00:16

zaten evrim hakkında bu ara formlardan hiçbiri bulunmamıştır bu yüzden varsayımlar topluluğudur inaçsız insanların kendi inancına kılıf aramasından başka birşey değildir

gerçekleracıdır
Müsteşar
01 Mart 2015 00:18

Ayırca diyelim ki yeni bulunan bir tek hücrelinin, cansız maddelerden mi evrildiği yoksa canılardan mı evrildiğini şu anda bilmenin yöntemi var mı?

Varsa sen mi biliyon bu yöntemi sadece.

OĞUZ KAĞAN 06
Yasaklı
01 Mart 2015 00:20

tamamö 700 milyon sürüyor kabul bugün o 700 milyonuncu yıl içinde birtek ara form görürüz yok ama bu şuna benziyor dere sürekli akıyorsa aşağı akan suyu kaçırdığımıza üzülmeyiz yukarıdan zincirleme yeni su geliyor ilimde var olan şeyler sürekli tekrarlanır suyun herzaman kaldırma kuvveti vardır herzaman yerçekimi vardır yani olaylar sürekli tekrarlanır tekrarlanmıyorsa ilim olmaz

Bak seninle daha önce de tartışmıştık. Gen ben biyoloğum tafraları yapmıştın. O yüzden senin nasıl bir biyolog(!) olduğunu çok iyi biliyorum.

Cansız maddelerden Sadece Tek hücreli akreaların oluşumu 700 milyon yıl sürüyor.

700 MİLYON YIL

Anladın sen onu...

gerçekleracıdır
Müsteşar
01 Mart 2015 00:24

zaten evrim hakkında bu ara formlardan hiçbiri bulunmamıştır bu yüzden varsayımlar topluluğudur inaçsız insanların kendi inancına kılıf aramasından başka birşey değildir

gerçekleracıdır
Müsteşar
01 Mart 2015 00:26

+++++++++++

Var mı bir yolu???????

Ayırca diyelim ki yeni bulunan bir tek hücrelinin, cansız maddelerden mi evrildiği yoksa canılardan mı evrildiğini şu anda bilmenin yöntemi var mı?

Varsa sen mi biliyon bu yöntemi sadece.

Toplam 478 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi