Editörler : oto-danisman-expert
17 Ocak 2016 19:00

izbarco2005
Memur

Eğer ki aracın kazada aldığı hasar ciddi seviyede ise mutlaka dava açılmalı. Ancak açılacak dava Zarar-Ziyan tesbit davası olursa daha hızlı sonuç alınıyor.. Mahkeme zaten dosyayı bilirkişiye veriyor ve bilirkişinin raporu doğrultusunda karar çıkıyor.

18 Ocak 2016 16:09

lukka
Aday Memur

Merhaba,

Araç değer kaybı, hasar gören aracın durumunu niteleyen bir kavramdır. Araç değer kaybı, hasar alarak onarım gören aracın ikinci el piyasa değerindeki düşüşü ifade eder. Kaza geçirip hasar gören araç, en iyi şekilde tamir edilmiş olsa bile değerinde bir düşüş olacaktır. Ancak daha önce boyanmış ya da değişmiş bir parça için tekrar değer kaybı hesaplanmaz. Fakat daha önce boyanmış parça sonraki kaza da değişirse bu sefer değer kaybı hesabına dahil edilir.

Kusurlu aracın trafik sigortasından, kusur oranında bu zararın karşılanmasını talep edebilirsiniz.

http://www.tazminatdanismanligi.com/#!soru-sor-aracdegerkaybi/cce3

13 Nisan 2021 11:25

Papagai22
Aday Memur

Anayasa Mahkemesi kararı sonrasında tampon hasarına 165.000km üzerindeki araçlara da değer kaybı tazminatı ödemesi artık yapılıyor. Tabi sigorta şirketleri halen ödeme yapmaya yanaşmıyor ancak [URL="https://www.tahanci.av.tr/arac-deger-kaybi-davasi-ankara-avukat-sigorta/"][B]Araç değer kaybı davası[/B][/URL] açıldığı vakit mahkeme kararı sonucunda bu tazminatı almak mümkün hale geliyor. En son 2013 model BMW 520İ aracım 178.000km de olmasınarağmen tampon ve stop lamba hasarı nedeniyle değer kaybı parası aldık.

https://www.tahanci.av.tr/arac-deger-kaybi-davasi-ankara-avukat-sigorta/

Toplam 23 mesaj