Editörler : uzmantarik
«287288289290291292293294295296297298299
12 Mayıs 2019 22:07

Sesssiz35
Aday Memur

Tsk jandarma komando doguda gorev 10.135tl oyak ek bes yok. 2 cocuk var. Kavga etmyın arkadaşlar

12 Mayıs 2019 22:37

yer6adresi
Memur

Boşuna tartışıyorsunuz adam işlek bir yere 1 metrekare büfe açıyor aylık 30.000₺ kazanıyor! Adam att liseden çıkmış ama kaçak saç ekimi yapıyor aylık 30.000₺ kazanıyor. Allah parayı istediğine veriyor hepsi imtihan. Bugün yoktur ama yarın olacaktır belkide. Doktor olursun ilçe hastanesinin döneri olmaz cahil hemşireyle aynı maaşı alırsın bu işler nasip.

aab112, 2 hafta önce - Alıntıya git
Cahil hemşire derken? Çalışma arkadaşınız hakkında sosyal platformlardaki söylemleriniz sağlık camiasına zarar veriyor.
12 Mayıs 2019 23:18

arrov
Aday Memur

Özel idare Mühendis 6/2 3600+Sodexo

yilmaz_1287, 4 yıl önce - Alıntıya git
Suan da nasil acaba özel idarelerinde yeni baslayacak mühendis icin biliyormusunuz
13 Mayıs 2019 13:57

Ast.subay adayı
kardeşim dogudayim alıyorum yalan mi söylüyorum şu mübarek günlerde alla alla
MELİH RAMİ, 3 hafta önce - Alıntıya git

doğu da hangi il ve ilçedesiniz

13 Mayıs 2019 14:13

Vassili2031
Aday Memur

tcdd mühendis 6100 tl .

13 Mayıs 2019 15:19

BenAfk
Memur

hocam , dhmi eğitim sisteminin bug'ıdır . sen git o kadar derece yap , tıp oku , hayatın okumakla geçsin sonra dhmi'deki eleman senle aynı maaşı alsın.

sebep ne ? ee kpss'den yüksek alıyor. ee sen de doktor olmazdın o zaman ? yani bu kadar basitse bu maaşı almak , neden doktor olmaya çalışsın ki insanlar ?

net söylüyorum , dhmi eğitim sisteminin bug'ıdır. git bir 2 yıllık bölüm oku ya da 4 yıllık bir şey oku , gir kpssye 95 al dhmidesin. +8 +9 binler cepte.

zeitgot, 2 hafta önce - Alıntıya git

Doktorluk okuyacak kabiliyeti Kpss'de neden sergileyemiyorsunuz sayın Doktor bey. Bu kininiz hakkıyla çalışıp Kpss den yüksek puan alanlaraysa,siz de zamanında Üniversite sınavında yüksek alıp doktorluk okumuşsunuz. Biz de size mi nefret kusalım

13 Mayıs 2019 15:28

BenAfk
Memur

of! şu basit yorumları şuraya yazıp durmayın ya.adaletten bahsedin bi kerede.şunu yapıyoz çok para alıyoz deyin diyebiliyosanız.cevap kpssden çok puan istiyo sürekli hay sevsinler uyduruk kpssnizi.anca boş laf ebeliği.ilkokul seviyesinde yorum yapıyosunuz anca.yok cimere yazıp ağlıyacakmışımda bilmem ne .sen git ilköğretimi tekrar oku da sonra gel buraya yaz.

crespo2002, 3 hafta önce - Alıntıya git

Da yı ayırmayı öğrenmekle başla, Kpss yi sevmeye çalış seni de alırlar :)

13 Mayıs 2019 15:41

MELİH RAMİ
Memur

doğu da hangi il ve ilçedesiniz

Ast.subay adayı, 2 hafta önce - Alıntıya git
Tam adresimi vereyim mi . doğuda polisin en fazla terör parası aldığı illerden herhangi birinde.teror parası da 1034 tl
13 Mayıs 2019 15:44

BenAfk
Memur

O değil de Yıldız Tilbe bir konserden nasıl 350 bin alabiliyor

13 Mayıs 2019 15:46

zeitgot
Aday Memur

tcdd mühendis 6100 tl .

Vassili2031, 2 hafta önce - Alıntıya git

tcdd daha az veriyor diye biliyorum. dil tazminatınız mı var ?

13 Mayıs 2019 15:48

zeitgot
Aday Memur
Herkes biseylerden sikayetci. Mesela tıp okuyan adam tıp okumasaydı,2 yıllık teknikerlik okuyup dhmiye atansaydı o zaman. Ya da muhendis olmasaydi bazilari, gidip ogretmen olup ek dersle 6 7 bin maas alsaydı. Herkes zamaninda bir tercih yapmis ve simdi o tercihinin meyvelerini yiyor. Kimsenin kimseye laf etmeye hakki yok arkadaslar herkes işine baksın
kadirkomser, 2 hafta önce - Alıntıya git

söylediğim şeyi anlamamışsın hocam , tekrar oku istersen.

13 Mayıs 2019 15:50

zeitgot
Aday Memur
Herkes biseylerden sikayetci. Mesela tıp okuyan adam tıp okumasaydı,2 yıllık teknikerlik okuyup dhmiye atansaydı o zaman. Ya da muhendis olmasaydi bazilari, gidip ogretmen olup ek dersle 6 7 bin maas alsaydı. Herkes zamaninda bir tercih yapmis ve simdi o tercihinin meyvelerini yiyor. Kimsenin kimseye laf etmeye hakki yok arkadaslar herkes işine baksın
kadirkomser, 2 hafta önce - Alıntıya git

iyi tıp okuyan insanlar 2 yıllık okusun o zaman hep sırf teknisyen dhmide daha fazla alıyor diye ? ne güzel mantık ya o .

burada bir hata var bu maaşları düzeltelim demiyorsunuz üstüne bir de " o zaman teknisyen olsaydı" diyorsunuz . arkadaş bu kadar komik olmayın ya. biri hayat kurtarıyor diğeri takılıyor kendi çapında ve maaşı fazla diye "sen de çapında takılsaydın" diyorsunuz. :

bu kadar komik olmayın bak. mesleklere ne gereğinden fazla değer vermenin alemi var ne de değersizleştirmenin alemi var.

13 Mayıs 2019 16:00

SidetoSide
Aday Memur

iyi tıp okuyan insanlar 2 yıllık okusun o zaman hep sırf teknisyen dhmide daha fazla alıyor diye ? ne güzel mantık ya o .

burada bir hata var bu maaşları düzeltelim demiyorsunuz üstüne bir de " o zaman teknisyen olsaydı" diyorsunuz . arkadaş bu kadar komik olmayın ya. biri hayat kurtarıyor diğeri takılıyor kendi çapında ve maaşı fazla diye "sen de çapında takılsaydın" diyorsunuz. :

bu kadar komik olmayın bak. mesleklere ne gereğinden fazla değer vermenin alemi var ne de değersizleştirmenin alemi var.

İnsanlar o kurumu kazanabilmek için aylarca hayatlarından vazgeçip alın teri döküyolar.Sen geri verebilecek misin sınavdan yüksek alanların zamanını emeğini ve psikolojisini? Verebileceksen oturup yine tartışalım kimin neden fazla kazandığını :) Hayır madem parada gözünüz kaldı siz de çalışıp alın, potansiyel yoksa da helal olsun diyebilin yani

13 Mayıs 2019 16:02

SidetoSide
Aday Memur

İşinden tatmin olmayanlar potansiyellerini zorlayıp istediği herhangi bi kurum için yeniden uğraşabilir, devlet kapısı açmayı bilene açılır. Burdan ağlamanın kimseye bi faydası yok arkadaşlar

13 Mayıs 2019 16:34

zeitgot
Aday Memur

İnsanlar o kurumu kazanabilmek için aylarca hayatlarından vazgeçip alın teri döküyolar.Sen geri verebilecek misin sınavdan yüksek alanların zamanını emeğini ve psikolojisini? Verebileceksen oturup yine tartışalım kimin neden fazla kazandığını :) Hayır madem parada gözünüz kaldı siz de çalışıp alın, potansiyel yoksa da helal olsun diyebilin yani

SidetoSide, 2 hafta önce - Alıntıya git

hı yani şey diyorsun kpssden 95 yapmak tıp okumaktan daha zor ? öyle mi diyorsun yanlış mı görüyorum acaba ? yoksa yazdıklarımı mı anlamıyorsun yanlış cevaplar veriyorsun ?

13 Mayıs 2019 16:36

zeitgot
Aday Memur

SidetoSide, 2 hafta önce - Alıntıya git

" potansiyel yoksa da " derken ? merak etme canım 92 yaptım o da 3 tane kodlama hatası yaparak. 95-96 genel tg denemelerinde yaptığım puan. yani kafana göre sallama "potansiyelin yok ondan kıskanıyorsun" falan. merak etme biz de kitteyiz. dümdüz girmedik , belli bir puan yaptık. 95-96 yı gözünde çok büyütme , yapmak için üst insan olmaya gerek yok.

13 Mayıs 2019 17:39

fearless13
Aday Memur

" potansiyel yoksa da " derken ? merak etme canım 92 yaptım o da 3 tane kodlama hatası yaparak. 95-96 genel tg denemelerinde yaptığım puan. yani kafana göre sallama "potansiyelin yok ondan kıskanıyorsun" falan. merak etme biz de kitteyiz. dümdüz girmedik , belli bir puan yaptık. 95-96 yı gözünde çok büyütme , yapmak için üst insan olmaya gerek yok.

kurtardığınız hayatları sevsinler.görende birşey yapıyor zannedecek.Kansere ilaç mı buldunuz? sağlık sektöründe çok mu ileriyiz?suratsız doktorlarla dolu hastaneler.Burda tanımadığı insana hakaret edenler düşünün hastaya neler yapıyordur?hastaymışssın iyi değilmişsin umurları mı?kibirleri gözlerini karartmış.Tıp okumakta ahım şahım birşey değil.Oku çıkmış soruları ezberle ezberle geç.Sonrada hastanın içinde sargı bezini unutun hastalıklara tanı koyamayın.Anca antibiyotik verip rapor yazın sonrada kendinizi UTANMADAN hayat kurtarıyorum ben diyip ilahlaştırın?hadi oradan.Size bu maaş fazla bile.zaten yeterliliğin olsa burada durmazsın.Biliyorsun ki yetersizsiniz ve yurtdışı süreçlerini geçecek kapasiteniz yok.Onun için milletin maaşıyla uğraşmayında dil öğrenin yeterlilik kazanın işinizi öğrenin de belki daha fazla para için başka ülkeye gitme şansınız olur.

13 Mayıs 2019 17:43

Proxsima06
Aday Memur

hı yani şey diyorsun kpssden 95 yapmak tıp okumaktan daha zor ? öyle mi diyorsun yanlış mı görüyorum acaba ? yoksa yazdıklarımı mı anlamıyorsun yanlış cevaplar veriyorsun ?

önlisans kpssden 97,6 aldım

şimdi tıp 2deyim. karşılaştırmakk yakışmaz

tıpta kpssye girse 90 üstü yapamayacak insan neredeyse yoktur

13 Mayıs 2019 18:11

aab112
Aday Memur

Doktorluk icra edilen bir meslek masa başı memurluk değil. burada yazmak bile yanlış belkide. Çukurlarına çekiyorlar seni de!

13 Mayıs 2019 18:34

fearless13
Aday Memur

Doktorluk icra edilen bir meslek masa başı memurluk değil. burada yazmak bile yanlış belkide. Çukurlarına çekiyorlar seni de!

aab112, 2 hafta önce - Alıntıya git

seni hiç çekmeyelim o zaman prenses tepende kibrinle bekle

Toplam 5975 mesaj
«287288289290291292293294295296297298299

ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?