Editörler : gubaz
«313314315316317318319320321322323324»
18 Temmuz 2019 12:08

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

Görgü Kuralı'na giriş 101: Tanımadığınız kişilerle senli benli konuşmayın.

Dersimizi verdikten sonra konuya dönelim. Bir mesleğin zor olması, o mesleği icra eden kişinin vasıflı olduğu anlamına gelmez. Hemşirelik gayet düşük puanla kazanılan bölüm ve ayrıca KPSS'de 60 puandan başlıyor. Bu da bütün soruların sadece %25'ini yapmak demek. Böyle biriyle bir elektrik elektronik mühendisinin yakın maaş alması saçmalığın daniskası. Verilecek toplam para aynı kalmak koşuluyla ortalama olarak hemşireye, teknikere 3 bin, mühendise, avukata 8 bin lira verilmelidir.

üyadınız, 1 ay önce - Alıntıya git

Haha sen öyle san, yüksek puanla atanan hemşireleri de söylesen keşke, kendim 80le arkdslrmla 85 90la atandı, istedgmz yerlerde çalışıyoruz, bakanlık sizden de istese 2 yılda 20 bin mühendis alsa puanların nasıl düşüyor görürsün, kıskanc yaa nasıl çekemiyor, sen çok beklersn o maası alıcam diye

18 Temmuz 2019 12:19

üyadınız
Aday Memur

Haha sen öyle san, yüksek puanla atanan hemşireleri de söylesen keşke, kendim 80le arkdslrmla 85 90la atandı, istedgmz yerlerde çalışıyoruz, bakanlık sizden de istese 2 yılda 20 bin mühendis alsa puanların nasıl düşüyor görürsün, kıskanc yaa nasıl çekemiyor, sen çok beklersn o maası alıcam diye

Hayalperesthemşire, 1 ay önce - Alıntıya git

Okuduğunuzu anlamayarak üniversiteyi nasıl bitirdiniz? Ben atanamadığımla ilgili bir şey yazmış mıyım, dönün bir okuyun. Benim değindiğim konu hemşirenin neredeyse mühendisle aynı maaşı alması. Ayrıca umarım hastanede hastalarla da senli benli konuşmuyorsunuzdur.

18 Temmuz 2019 12:53

volkan3301
Memur
Hay sanada maaşına da.sizene lan her ay başlık güncelleyip milletin maaşını soruyorsunuz işsizlet
18 Temmuz 2019 16:58

sulamaci06
Aday Memur

657 4b bekar mühendis 5300 tl

18 Temmuz 2019 17:00

orman05
Şef

5/1 yüksek mühendis evli eş çalışıyor 5584

19 Temmuz 2019 04:35

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

Okuduğunuzu anlamayarak üniversiteyi nasıl bitirdiniz? Ben atanamadığımla ilgili bir şey yazmış mıyım, dönün bir okuyun. Benim değindiğim konu hemşirenin neredeyse mühendisle aynı maaşı alması. Ayrıca umarım hastanede hastalarla da senli benli konuşmuyorsunuzdur.

Sen orda kalkıp şu puanla atanıyolar diye dalga geçiyorsun alacakları maas şukadr olsun diyorsun, sana düşmedi sağlıkcının maası, herkesi genelleyemezsn düşük puanla atanıyor şöyle böyle diye, maasımız senin haddine bile değil!! Hastalarla nasıl konuşacağımızı çok iyi biliriz merak etme sen, sen bizim maası ayarlayana kadar kendi maaşına bak, size verilen para bile çok yaptıgnz iş ortada sahaya inmeyen mühendis, oturduğu yerden sadece imza atıp iş yaptığını sanan tipler

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

Sen orda kalkıp şu puanla atanıyolar diye dalga geçiyorsun alacakları maas şukadr olsun diyorsun, sana düşmedi sağlıkcının maası, herkesi genelleyemezsn düşük puanla atanıyor şöyle böyle diye, maasımız senin haddine bile değil!! Hastalarla nasıl konuşacağımızı çok iyi biliriz merak etme sen, sen bizim maası ayarlayana kadar kendi maaşına bak, size verilen para bile çok yaptıgnz iş ortada sahaya inmeyen mühendis, oturduğu yerden sadece imza atıp iş yaptığını sanan tipler

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

19 Temmuz 2019 09:17

ali0690
Yasaklı
Şu başlıkta bir kere de polemiğe girmeyin ya hu. Hep aynı kişiler gereksiz tartışmalar...
19 Temmuz 2019 11:39

capacitorrrrr
Aday Memur

hemşirelik bölümü elektrik elektronik mühendisliği ve neredeyse bütün mühendisliklerden yüksek puanla kapatıyor. üniversite sıralamalarına bakmanı öneririm.

ayrıca benim kişisel görüşüme göre kamuda bilişim uzmanları ve teknik kit kurumları hariç teknik kökenli personel çalıştırmak tamamen işsizliği azaltmaya yönelik çoğu çünkü hiçbir şey yapmıyor ve zamanla köreliyorlar arada bir çıkan 3-5 iş için dışarıdan teknik ekip çağrılarak yaptırılabilir ki zaten kendileri de öyle yapıyorlar :)

hygge, 1 ay önce - Alıntıya git

hükümetin politikası mühendisliği bitirdi matematikten 5 net yapanı mühendis yaparsan ağzı olan konuşur

19 Temmuz 2019 12:15

üyadınız
Aday Memur

Hayalperesthemşire, 1 ay önce - Alıntıya git

1) Alacakları maaş şu kadar olsun diyorum çünkü ortada bir pasta var. Hak eden kişinin hak ettiği parayı alması için hak etmeyen kişinin maaşının düşürülmesi gerekir. Yoksa bana ne senin maaşından.

2) Evet, istisnalar dışında gayet de düşük puanla atanıyorsunuz, 60 puandan başlıyor. soruların sadece %25'ini yapmak 60 puan yapıyor ki bu da niteliksizlik demek.

3) Buradaki üslubuna bakarsak hastalarla nasıl konuşacağını birinden öğrenmen gerekir gibi görünüyor.

4)Hemşire olarak mühendislere laf söylemen senin suçun değil, mesleği bu kadar ayağa düşürenlerin suçu.

19 Temmuz 2019 14:22

Husein
Aday Memur
TEİAŞ İşçi Kadrosu Elektrik Teknisyeni 5200 Lira
ihsan6306, 1 ay önce - Alıntıya git

Makine Teknikeri olursa kaç bin ?

19 Temmuz 2019 14:35

lDeimosl
Daire Başkanı

Arkadaş kavram kargaşası yaşıyor sanırım. Vasıflı vasıfsız ayrımını yapabilmek için KPSS puanlarını kullanıyor. Bu kafayla bakıldığında düz lise mezununun V.H.K.İ. olarak atanması için 90+ puan gerekmesi nedeniyle bu kişiler çok vasıflı oluyor.

Ne mutlu bana mühendisler devlete atanabilmek için dershaneye gidip kafa patlatırken yattım akşama kadar 72 puan aldım atandım. Sınavda da çok sıkılmıştım. Ben atandığımda 62'yle kapatmıştı. Keşke o kadar sıkılacağıma 62 alacak kadar uğraşıp bıraksaydım.

Ne iyi etmişim de mühendislik yazmamış da hemşirelik yazmışım. Mezun enflasyonu olduğunu görmeyip mühendislik seçenler çıkmış konuşuyor işte. Konuştukları gibi kavramların anlamlarını da bilseler çok iyi olacak da...

19 Temmuz 2019 15:22

üyadınız
Aday Memur

Arkadaş kavram kargaşası yaşıyor sanırım. Vasıflı vasıfsız ayrımını yapabilmek için KPSS puanlarını kullanıyor. Bu kafayla bakıldığında düz lise mezununun V.H.K.İ. olarak atanması için 90+ puan gerekmesi nedeniyle bu kişiler çok vasıflı oluyor.

Ne mutlu bana mühendisler devlete atanabilmek için dershaneye gidip kafa patlatırken yattım akşama kadar 72 puan aldım atandım. Sınavda da çok sıkılmıştım. Ben atandığımda 62'yle kapatmıştı. Keşke o kadar sıkılacağıma 62 alacak kadar uğraşıp bıraksaydım.

Ne iyi etmişim de mühendislik yazmamış da hemşirelik yazmışım. Mezun enflasyonu olduğunu görmeyip mühendislik seçenler çıkmış konuşuyor işte. Konuştukları gibi kavramların anlamlarını da bilseler çok iyi olacak da...

lDeimosl, 1 ay önce - Alıntıya git

Yahu okuduğunuzu anlamıyor musunuz, ben atama ile ilgili herhangi bir şey yazmış mıyım? Bir mühendisin 90+ alması çok çok kolay. Sen 90+ puan alan birinin çok çalıştığını mı zannediyorsun? GY 55, GK 49 net yaptım, 1,5 ay çalışmayla (96 puan). Yani mühendisler aslında çok yüksek puan yapmıyorlar, sorun sizin çok düşük puan yapmanızda.

Başta da dediğim gibi benim itirazım hemşirenin neredeyse mühendis kadar maaş alması. Toplam ödenecek miktar değişmeyeceğine göre birinin maaşının artması için diğerinin düşürülmesi lazım. Adam Türkçe sorularının yani konuştuğu dilin sorularının yarısını bile yapamıyor. Bırak üniversiteyi, böyle birinin lise bile okumaması lazım.

19 Temmuz 2019 15:45

lDeimosl
Daire Başkanı

Yahu okuduğunuzu anlamıyor musunuz, ben atama ile ilgili herhangi bir şey yazmış mıyım? Bir mühendisin 90+ alması çok çok kolay. Sen 90+ puan alan birinin çok çalıştığını mı zannediyorsun? GY 55, GK 49 net yaptım, 1,5 ay çalışmayla (96 puan). Yani mühendisler aslında çok yüksek puan yapmıyorlar, sorun sizin çok düşük puan yapmanızda.

Başta da dediğim gibi benim itirazım hemşirenin neredeyse mühendis kadar maaş alması. Toplam ödenecek miktar değişmeyeceğine göre birinin maaşının artması için diğerinin düşürülmesi lazım. Adam Türkçe sorularının yani konuştuğu dilin sorularının yarısını bile yapamıyor. Bırak üniversiteyi, böyle birinin lise bile okumaması lazım.

Ben bu kadar çelişkili ifade okumadım daha önce. Kolay okuyup, kolay iş yapıp çok para alma seçeneğini kullansaydınız keşke. Bence mühendisler çok alıyor, onların maaşları düşürülüp sağlk çalışanlarına verilsin. Doğru olan budur.

19 Temmuz 2019 17:03

üyadınız
Aday Memur

Ben bu kadar çelişkili ifade okumadım daha önce. Kolay okuyup, kolay iş yapıp çok para alma seçeneğini kullansaydınız keşke. Bence mühendisler çok alıyor, onların maaşları düşürülüp sağlk çalışanlarına verilsin. Doğru olan budur.

lDeimosl, 1 ay önce - Alıntıya git

Ben hemşireliğin kolay bir iş olduğunu belirttim mi? Bir işin zor olması, o mesleği icra edenlerin yüksek maaş alacakları anlamına gelmez (bkz. maden işçileri). Ayrıca neden mühendislik varken hemşirelik okuyayım ki? Tekrar edeyim ben atama sayılarıyla ilgili bir şey söylemedim. Sadece kamuda hemşirelerin neredeyse mühendisler kadar kazandığı saçmalığını belirttim.

19 Temmuz 2019 18:04

lDeimosl
Daire Başkanı

Ben hemşireliğin kolay bir iş olduğunu belirttim mi? Bir işin zor olması, o mesleği icra edenlerin yüksek maaş alacakları anlamına gelmez (bkz. maden işçileri). Ayrıca neden mühendislik varken hemşirelik okuyayım ki? Tekrar edeyim ben atama sayılarıyla ilgili bir şey söylemedim. Sadece kamuda hemşirelerin neredeyse mühendisler kadar kazandığı saçmalığını belirttim.

Ben de hemşirenin mühendisin iki katı alması gerektiğini belirtiyorum. Böyle olmaması da bana göre saçmalık. Hadi selametle.

19 Temmuz 2019 19:38

skyfall1
Aday Memur
Şu forumda yazdığınız kadar çalışsanız memleket dahs güzel bir yer olacak. Özellikle mesai saatlerinde gözlemledim; "Hemşire şöyle, mühendis böyle.", "Hemşirelik daha zor tamam mı?", "Sen de 95 al, sen de DHMI'de çalış.", "Benim işim şöyle zor.", "Ben doktorum alayınız geri zekalı" minvalinde tartışmalar dönüyor. Bence burada tartışanlar boş teneke. Mesai saatinde burada tartışabiliyorsanız, aldığınız para size fazla. Yaz geç maaşını işte Allah Allah.
Toplam 6509 mesaj
«313314315316317318319320321322323324»

ANKET
3 HDP'li belediyeye kayyum atandı. Bu kararı;