Editörler : cihan27E.Kayı Han
«791792793794795796797798799800801802»

falanfalan
Yasaklı
15 Kasım 2022 11:25

öğretmenlerin ek ders fobisi var sanırım. yazmayı sevmiyorlar. maaşın yarısından bile fazla çoğu kez
CivilCivil25, 1 yıl önce
Ek ders ?

falanfalan
Yasaklı
15 Kasım 2022 11:29

bu hafta 9 günlük tatilde olan ve part time gibi çalışan öğretmenlere dua edeceğine biraz da kendi mesleğin için uğraşırsan bu kadar az almazsın. sen hiç bir öğretmenin başka meslek için maaş düzenlemesi için bir çabasını gördün mü. bu mühendislerin ponçikli iyi niyetleri insanı kahreden cinsten
Yasin.Ozen, 1 yıl önce

Biz boşuna mühendis olduk galiba artık öyle seziyorum. :) Allah daha çok versin bu arada.

Merhani.
Aday Memur
15 Kasım 2022 11:31

4/1 infaz ve koruma memuru. Evli eş çalışmıyor 3 çocuk. Maaş 12.715

alemsefam
Şef
15 Kasım 2022 11:47

Sözleşmeli gümrük muhafaza memuru maaş 6580 mesai 5950 evli 1 çocuklu

simetri66
Aday Memur
15 Kasım 2022 11:57

2/1 i derece kademede sınıf öğretmeniyim 2 çocuk ve eş yardımı ile net maaş 11700 artı ek ders 2700

15 Kasım 2022 12:03

Baba suyu bulandırma bu saydıkların kamu mühendisi değil bunlar zaten iyi maaş alıyor

engineer 3147, 1 yıl önce
Kardeşim o arkadaş polisleri itham etmek istemiyor. İnşaat işçisi de senden fazla çalışıp senden fazla yıpranıyor yoruluyor senden fazla kazansa yine de zoruna gider. Herşey mesai saati değil. Doktor mühendis albay hakim savcı birbirine yakın maaş alıyordu eskiden. Yıllardır teker teker bu grupların hepsine seyyanen zam yaptılar bu meslekler arasında fark açıldı. En sonunda doktorlara da seyyanen zam yaptılar. Sadece mühendisler kaldı. Yoksa polisin aldığı maaş çok değil yada polisler aldığı maaşı haketmiyor demiyor kimse. Hükümeti de anlamak güç. Denizden doğalgaz çıkarken mühendislere teşekkürler, togg üretilirken mühendislere teşekkürler, savunma sanayi teknolojisi gelişirken mühendislere teşekkürler, yol köprü tünel nükleer santral yapılırken mühendislere teşekkürler diyor Erdoğan ama yahu biz bu meslek mensuplarını ödüllendirelim demiyorlar. Yada hep teşekkür ediyoruz ama bu adamların kazancı nedir diye merak etmiyorlar. Ülkede hakkını almak için ağlamak, protesto veya grev yapmak, iş yavaşlatmak, bu işin yöntemi olmamalı.

alemsefam
Şef
15 Kasım 2022 12:05

Yeni başlayan bir kaymakam ne kadar alıyor peki

Umut0621, 1 yıl önce
4/1 Büyükşehir İlçe Mülki İdare Amiri (Kaymakam). Doğu tazminatı (kalkınmada öncelikli yöreler), makam ve özel hizmet tazminatları dahil + merkez ilçe belediye başkanlığı makamına vekaleten görevlendirilme (kayyum) net maaş=63.244 lira. Brüt maaş 79.680 tl
15 Kasım 2022 12:20

4 yıl okul okudum kpss ye kafa yordum atandım memur oldum. Hiçbir vasfı olmayan ilkokul mezunu okuma yazma bilmeyen temizlikçiden daha düşük maaş alıyorum.

Gururu65
Genel Müdür
15 Kasım 2022 12:20

Tüm memur arkadaşlar çıplak maaş dışında aldıkları ek ödemeleride yazsa herşey ortaya ckacakta,işte kimse yazmıyor.Olulların otoparklarına baksanız sayın öğretmenlerimizin ne kadar maaş aldıklarıni görürsünüz.Doğrudur hepsinin maaşı 10000 Tl civarında, ama ek ders, nöbet ücreti ve özellikle yıl içinde görev aldıkları Ehliyet sınavı, Kpss, lgs,yds vb. ismini dahi sayamadığım sınavlardaa görev almaktadırlar.Bunları Totale vurduğumuzda sayın ögretmenlerimizin aylık maaşları iyi durumdadır.Elbetteki şu enflasyon durumudan pekte bir sey değil lakin, Düz memurdan, Adlieyede mübaşir,cezaevinde gardiyan veya Aylık 250 saatten fazla mesai yapan Polislerden çok daha iyi olduğülu aşikardır.Senede 365 günun sadece 250 gunu mesaiye gelip bu kadar yaygara koparmak biraz ayıp oluyor.Şimdi bakalım sayın öğtetmenlerimiz bana neler yazacak.Hep beraber görelim

15 Kasım 2022 12:25

O halde ayda 60 saat mesaiye karşılık 10 bin TL ücret oluyor saatlik bazda asgari ücretin 5 katı oluyor ne kadar yeter yetmez orası ayrı ama saatlik bazda gayet makul duruyor alınan maaş.
bunudagormedik, 1 yıl önce

yazmaz ki niye yazsın algıyı severler

15 saat derse girip 10 bini hak ediyor öğretmen

eğer biz diğer memurlar gibi 40 saat girerse ek dersle 14 bin alıyor.

Hem part time çalışıp hem 10 bini beğenmemek nasıl bir kafa anlayamıyorum...

15 Kasım 2022 12:34

O Arabalar bugün alınmadı önceden vardı. Ablamgil öğretmen 1 yıl önce 400 bine ev aldılar bugün fiyat 1 milyon 100 bin falan 1 yılda çıkmadı son 7-8 ayda çıktı araba da öyle. Bizimkiler şikayet etmiyor hatta ablam mecbur kalmadıkça ek ders bile almıyor. Ama öğretmenlikte kutsaldır bu üsluplar hoş olmuyor yaygara koparma ya da bazılarının part time çalışıyor demesi.

Gururu65, 1 yıl önce

Tüm memur arkadaşlar çıplak maaş dışında aldıkları ek ödemeleride yazsa herşey ortaya ckacakta,işte kimse yazmıyor.Olulların otoparklarına baksanız sayın öğretmenlerimizin ne kadar maaş aldıklarıni görürsünüz.Doğrudur hepsinin maaşı 10000 Tl civarında, ama ek ders, nöbet ücreti ve özellikle yıl içinde görev aldıkları Ehliyet sınavı, Kpss, lgs,yds vb. ismini dahi sayamadığım sınavlardaa görev almaktadırlar.Bunları Totale vurduğumuzda sayın ögretmenlerimizin aylık maaşları iyi durumdadır.Elbetteki şu enflasyon durumudan pekte bir sey değil lakin, Düz memurdan, Adlieyede mübaşir,cezaevinde gardiyan veya Aylık 250 saatten fazla mesai yapan Polislerden çok daha iyi olduğülu aşikardır.Senede 365 günun sadece 250 gunu mesaiye gelip bu kadar yaygara koparmak biraz ayıp oluyor.Şimdi bakalım sayın öğtetmenlerimiz bana neler yazacak.Hep beraber görelim

dehneliler
Genel Müdür
15 Kasım 2022 12:48

Gel sen de öğretmen ol yazacağım, bu kadar ballandırdığına göre istememezlik yapmazsın. Sonra bizimle birlikte sen de yaygara koparırsın.

Gururu65, 1 yıl önce

doks
Kapalı
15 Kasım 2022 13:08

O arabaların modellerine de bi bakıver. 2022 modelse dediklerinde haklısındır.

Gururu65, 1 yıl önce

Mert5259
Aday Memur
15 Kasım 2022 13:15

Zabıt katibi olup bekar maaş kaç aldınız arkadaşlar

tolgperperek
Daire Başkanı
15 Kasım 2022 13:24

Allah sabır ve akıl sağlığı versin bu maaşa zor.

yeşilçamdakimemur, 1 yıl önce

Memur 8880 TL

Y-K-P
Memur
15 Kasım 2022 13:28

İnsanlarda ne yazık ki saygı diye bir şey kalmamış, olaya sadece kendi pencerelerinden bakıyor insanlar ve part time çalışıyor dedikleri öğretmenler derste 30 tane çocuğu zaptetmeye çalışıyor, bir yandan dersini anlatmaya çalışıyor. Çoğu öğretmen bin lira bile ek ders alamıyor ama bunu da anlamazlar. Saygılar.
TheEndustri, 1 yıl önce

O Arabalar bugün alınmadı önceden vardı. Ablamgil öğretmen 1 yıl önce 400 bine ev aldılar bugün fiyat 1 milyon 100 bin falan 1 yılda çıkmadı son 7-8 ayda çıktı araba da öyle. Bizimkiler şikayet etmiyor hatta ablam mecbur kalmadıkça ek ders bile almıyor. Ama öğretmenlikte kutsaldır bu üsluplar hoş olmuyor yaygara koparma ya da bazılarının part time çalışıyor demesi.

isyankar teknisyen
Aday Memur
15 Kasım 2022 15:40

Sözleşmeli arama kurtarma teknisyeni AFAD

9174 BES KESİNTİM VAR LİSANS MEZUNU BEKAR 7 YILLIK SÖZLEŞMELİYİM

ibrahim0185
Aday Memur
15 Kasım 2022 15:50

5/1 ambar memuru 11.450 tl

ibrahim0185
Aday Memur
15 Kasım 2022 15:53

kaçıncı derecede memursun sözleşmeli olduğuna göre 2018 girişli veya sonrası olmalısın

ek5000 ya da ek3500 alıyor musun 12.530 iyi almışsın

alemsefam, 1 yıl önce

Sözleşmeli gümrük muhafaza memuru maaş 6580 mesai 5950 evli 1 çocuklu

alemsefam
Şef
15 Kasım 2022 16:06

Bizde derece kademe yokki sözleşmeliyiz zaten ek ödemesiz bu tutar

ibrahim0185, 1 yıl önce

kaçıncı derecede memursun sözleşmeli olduğuna göre 2018 girişli veya sonrası olmalısın

ek5000 ya da ek3500 alıyor musun 12.530 iyi almışsın

Toplam 20321 mesaj
«791792793794795796797798799800801802»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi