Editörler :
04 Nisan 2015 13:30   

Siemens Kg57np72ne Buzdolaplarının Faydalı Ömrü 3 Yılmış, Sakın Almayın.

14.09.2011 tarihinde 2250 TL?ye aldığım Siemens KG57NP72NE modeli İQ700 serisi en üst segment buzdolabım garantisinin bitmesine 5 ay kala bir anda soğutucu kısmı çalışmaz oldu. Garanti süresi içerisinde olduğu için motor hariç tüm parçaları değişti. Alındığı günden beri içine her koyduğumuz ürünü en kısa sürede bozmayı başaran buzdolabımızın bu özelliği bu parçaların değişmesiyle de kendinden hiçbir şey kaybetmedi. Değişen parçaların bedelinin 1000 TL?ye yakın olduğunu ek garanti almam için bana baskı yapan servis elemanına zaten değişecek parça kalmadığını bundan sonra birşey olmayacağını söyleyerek ikna ettim. Ve 2 nisan 2015 tarihinde (garantiden parça değişimi yapıldıktan tam 1 yıl 1 ay sonra) yine aynı arızayı yaptığı için çağırdığımız servis elemanı daha önce değişen tüm parçaların tekrar değişmesi gerektiğini ve bunun bana 550 TL?ye yapılabileceğini söyledi. Evimdeki tüm Siemens ürünlerle birlikte bu buzdolabını da benzin döküp yaptıktan sonra etrafımdakilerden bir kişi bile Siemens ürünü alırsa onunla irtibatımı sona erdiricem ve Alman malı bir ürünün satıldığı bir dükkana dahi girmeyeceğim.

ANKET
İşçilere yönelik toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı. Nasıl buldunuz?