Editörler : Pangaea

kpssmagduru28
Aday Memur
13 Eylül 2017 13:39

Arkadaşlar 82 iibf atanabilme şansı nedir 2018de ?

genckalem253
Kapalı
13 Eylül 2017 13:40

Bi işte çalışırken sınava hazırlananlar için bişey diyemem çünkü ben işten çıkıp hazırlanmıştım. Öyleki sabah 8 de evden çıkıp gece 23.30 da evde olduğum günler çokça oldu. Dersaneye gittiğimde ekibimiz oluşmuştu ve zaman kayıplarının önüne geçtik. Mesela kütüphanede çalışıp mola verdiğimizde çay içerken muhabbetimiz soru cevap şeklinde geçiyordu. Hem mola vermiş oluyorduk hemde ilginç sorular çözmüş oluyorduk. Ayrıca verim alamadığım derslere girmek yerine youtube da iyi anlatan hocalardan dinledim Dediğim gibi dersane meselesi kişilerle alakalı daha çok. Verim alırım diyen gitmeli faydası olmaz diyen odasını kütüphane moduna sokmalı.

hulyaaa00, 7 yıl önce

dershane bence olgunluğa ulaşmış kişiler için zaman kaybı bir de dışarıda bir işte çalışıyorsanız hiç gitmeye gerek yok vaktinizin bir kısmı yolda bir kısmı arkadaşlarla dershane çıkışı sohbet ederek geçecek.İşten gelirsin evine açarsın kitabı oturur çalışırsın bu işin oluru budur çalışmadan olmaz dershane sana anlatır eve gidip tekrar etmezsen soru çözmezsen olmaz

Kişi kendinde gerekli motivasyonu görüyorsa sorun olmaz ben kitapları toparlıyorum ekim başında başlıyorum inşallah

mrs.turan
Kapalı
13 Eylül 2017 13:42

Hocam 75-85 arası puanın az bir çalışmayla alındığını söylemek bence yanlış bir genelleme. Ben oldukça sıkı bi çalışmayla bu puanı aldım ancak sınav esnasında yaşadığım heyecan sebebiyle süre sıkıntısı yaşadım.

@genckalem253 hocam kendine güven problemi değil de girilen mülakatlar, tüm bu aşamalardan dolayı bir bıkkınlık var. Tekrar bu sürece girmek aynı zamanda sağlam bi sabır istiyor. KPSS yerine özel sektöre mi yönelsem diyorum sadece.

Bu arada şu anda çalışmıyorum. Şükür ailemin iş konusunda bi baskısı yok tamamen bana kalmış durumda yani

kmlçvr, 7 yıl önce

zaten 75-85 arası az bir çalışmayla alınabilecek puanlar. önemli olan 85 ten sonra üstüne koymak onu yapmak istersen çalışacaksın başka yolu yok. en önemli şey güç kendinde bulmalısın. tabi çalışıyormusun çalışma koşulun nasıl onlara göre gücünü topla işinden memnun değilsen kesin çalış gücünü topla derim

kmlçvr
Aday Memur
13 Eylül 2017 13:49

75-85 arası puan kişiden kişiye değişir tabikide ama 80 alınmıcak bi puan değil 120 sorudan 85 doğru yapmak zor değil sanki. mesleğin ne acaba özel sektörde nerde calışacaksın bence atanmak en güzeli puanın yüksek olursa mülakatlada uğraşmazsın pek

mrs.turan, 7 yıl önce

Hocam 75-85 arası puanın az bir çalışmayla alındığını söylemek bence yanlış bir genelleme. Ben oldukça sıkı bi çalışmayla bu puanı aldım ancak sınav esnasında yaşadığım heyecan sebebiyle süre sıkıntısı yaşadım.

@genckalem253 hocam kendine güven problemi değil de girilen mülakatlar, tüm bu aşamalardan dolayı bir bıkkınlık var. Tekrar bu sürece girmek aynı zamanda sağlam bi sabır istiyor. KPSS yerine özel sektöre mi yönelsem diyorum sadece.

Bu arada şu anda çalışmıyorum. Şükür ailemin iş konusunda bi baskısı yok tamamen bana kalmış durumda yani

genckalem253
Kapalı
13 Eylül 2017 13:49

Mülakatlar.... Uzman yardımcılığı için bi yerlere başvurdum. sıralamaya girdim ama kazanamadım mülakatta elendim hep. Mülakat konusu biraz canımı sıktı. En iyisi merkezi atama. Karışan eden olmadan emeğinin karşılığı olarak yerleşiyosun. Öyle inanıyorum ki en temiz atanma yöntemi. Allah helalinden kazanmamızı nasip etsin. Geçmişe bi çizgi çek kardeşim. İnan ki hazırlanmaya başladığım aylarda psikolojik olarak ağır süreçlerden geçmiştim ruhen de yorgundum. Ama hayat devam ediyor ve yeniden Bismillah diyerek yeni bir yola çıkmak gerekiyor bazen. Maddi durumun müsait ve yaşın da çok ileri değilse kendini toparla 8 ayını ver derim. Özel kendini geliştirmek için iyi ama hakkını alman çok zor. İş değil insanlar yoruyor bu yüzden de millet memuriyete yöneliyor. Karar senin kardeşim benim fikrim bu şekilde. Allah kolaylık versin

mrs.turan, 7 yıl önce

mrs.turan
Kapalı
13 Eylül 2017 13:56

Sağolun hocam Allah razı olsun. Sanırım haklısınız bir kez daha denemeye değer ileride sıkıntıya düşmemek için. Bu arada hayırlı olsun atamanız. Darısı çalışıp hakeden herkese

genckalem253, 7 yıl önce

Mülakatlar.... Uzman yardımcılığı için bi yerlere başvurdum. sıralamaya girdim ama kazanamadım mülakatta elendim hep. Mülakat konusu biraz canımı sıktı. En iyisi merkezi atama. Karışan eden olmadan emeğinin karşılığı olarak yerleşiyosun. Öyle inanıyorum ki en temiz atanma yöntemi. Allah helalinden kazanmamızı nasip etsin. Geçmişe bi çizgi çek kardeşim. İnan ki hazırlanmaya başladığım aylarda psikolojik olarak ağır süreçlerden geçmiştim ruhen de yorgundum. Ama hayat devam ediyor ve yeniden Bismillah diyerek yeni bir yola çıkmak gerekiyor bazen. Maddi durumun müsait ve yaşın da çok ileri değilse kendini toparla 8 ayını ver derim. Özel kendini geliştirmek için iyi ama hakkını alman çok zor. İş değil insanlar yoruyor bu yüzden de millet memuriyete yöneliyor. Karar senin kardeşim benim fikrim bu şekilde. Allah kolaylık versin

genckalem253
Kapalı
13 Eylül 2017 13:58

Ecmain olsun. Sağolun. Hakkınızda en hayırlısı olsun. Başarılar dilerim.

PsikologCa
Aday Memur
13 Eylül 2017 15:22

Sınav stresine veriyorum bu cevabını keza kötü niyetle yapılan bi yorum değildi.Herkes farklı,kimine dershane şart kimine değil.Bunun cevabını sen verebilirsin.Gölge etmiyim,başarılar

iibfmersin, 7 yıl önce

Gölge etme

iibfmersin
Aday Memur
13 Eylül 2017 16:24

Öyle bir cevaptı ki alaycı bir tavırla söylediğinizi düşündüm. Kusura bakmayın öyleyse.

PsikologCa, 7 yıl önce

Sınav stresine veriyorum bu cevabını keza kötü niyetle yapılan bi yorum değildi.Herkes farklı,kimine dershane şart kimine değil.Bunun cevabını sen verebilirsin.Gölge etmiyim,başarılar

iibfmersin
Aday Memur
13 Eylül 2017 16:25

Tesekkur ederim vakit ayırdığınız icin hocam sağolun.

kmlçvr, 7 yıl önce

yaptığım her şeyin anlatayım arkadaşım sana:) sunu belirteyim 2014 de dersaneye gidip girdim 86 aldım 2016 ya kendim hazırlandım 91,5 aldım.

En önemli şey çalışmadan bi otur yerine düşün ben yaparım arkadaş yapanlar nasıl yapıyor kendini motive et bi anlamda asla yapamam die düşünme.

çalışma aşamam ise kasımda başlamıştım sanırsam çalışmaya oturdum kendime program yaptım haftada 2 gün tarih, 1 gün coğrafya, 1 gün matematik, 1 gün vatandaşlık, 1 gün türkçe, kalan 1 günde ise tekrar yaptım ve o hafta çalıştığım konulara dair yaprak test soru bankası ne bulursam çözdüm. çalışma saatleri ise her gün 10-12 arası konu çalıştım 2 saat ara verdim öğleden sonra 14-16 arasıda tekrar ve soru çözümü yaptım. gülük 4 saat calıştım ben bazı arkadaşlar 8 saat çalışıyorum günlük felan yazmıs bence gy-gk için günlük 4 saat yeter. coğrafya tarih vatandaşlık çalışmalarımı video izledim sonra kitapları okuyarak not cıkardım. matematik pek calışmadım iyiydi benim o yüzden matematik günümde biraz kafa dinleyebildim. son 40 gün kala konularım hep bitmişti günde 2 defa deneme çözdüm. yapamadışım soruların hepsini notlarımdan okudum. son hafta hiç bişey yapmadım sadece yattım. heyecanına hakim ol ve ben yaparım de korkma biraz küstahlaş gerekirse kpss ye karsı yaparım bişey olmaz de motivasyon cok önemli. başka sormak istediğin varsa cevaplarım sorabilirsin

danger55
Aday Memur
13 Eylül 2017 18:49

85 puan almak zor. 85 in üstüne çıkmak için şans lazım. Özellikle günceller, o seneki tarih, türkçe mantık, ve matematiğin zorluğu gibi. Size ters geldiyse o sınav ne yaptıysan olmuyor. Şans faktörünü aza indirmek için de fedakarlık lazım. En azından 1 sene. Benim 6 tane eğitim 7 tane alan ve gk gy vardı. Sabır ve başarıya inanç lazım. Hemen konu bitirip soru çözeyim başka bir tarz konuya hakim olayım da hangi soru gelirse gelsin yaparım başka bir tarz. Ben 2.si taraftarıyım. Ama deneme en başından itibaren çözülmeli. Haftada bir kesinlikle. Çünkü o gelişime şahit olmak motivasyon sağlayacaktır. Dersane terapi merkezi gibi işlev görüyor aslında. Bir grup insan bir şeyden kurtulmaya çalışıyor. Yoksa video ders daha iyi. Ben dersane tavsiye etmiyorum motive olabiliyorsanız. Ama son aylarda Türkiye geneli deneme en azından olmalı. Bu arada yayınevlerinin gıcık sorularına da aldırış etmeden sakince bitirin konularınızı. Allah yardımcınız olsun.

Toplam 71 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi