Editörler : crops35

24 Nisan 2015 16:40

EPDK avukat alımı

Arkadaşlar epdk avukat alımı yapıyor ..sizce puanlar kaça düşer 82küsürle listeye girer miyim acaba?..bir de bu kurumdaki avukat maaşları ne durumda bilen yardımcı olabilir mi?

avukat-09
Genel Müdür
27 Nisan 2015 11:57

hazinede 82 83 e düşmüştü. 150 kişi çağrılmıştı. bunda kaç kişi çağrılacak ona göre bi hesap yapabilirsin. bir de herkes her yere başvurmuyor artık epdk ya ben de başvurmayacağım muhtemelen. puanım 85. bu şekilde olanlar olursa size sıra gelebilir bence başvurun derim.

avukat-09
Genel Müdür
27 Nisan 2015 11:59

5 katı aday diyor.50 kişi mülakata çağrılacak bu durumda. 82 83 e gelirse son sıralarda anca gelir.

hu-kuk-çu-2013
Aday Memur
27 Nisan 2015 12:57

arkadaşlar kurumun çalışma koşulları hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi lütfen

olmazsamolmaz
Kapalı
27 Nisan 2015 13:23

epdk ya hazine kadar yoğun rağbet olacağını sanmıyorum umarım düşer bu alımda da puanlar ..:(...bir de ben de henüz kurum hakkında bilgiye ulaşamadım hep genel bilgiler..inşallah bilgisi olan birileri bilgilendirir bizi..

hu-kuk-çu-2013
Aday Memur
27 Nisan 2015 13:35

neden böyle düşünüyorsunuz ben tam tersi yoğun ilgi olacağını düşünüyorum.

olmazsamolmaz, 9 yıl önce

epdk ya hazine kadar yoğun rağbet olacağını sanmıyorum umarım düşer bu alımda da puanlar ..:(...bir de ben de henüz kurum hakkında bilgiye ulaşamadım hep genel bilgiler..inşallah bilgisi olan birileri bilgilendirir bizi..

olmazsamolmaz
Kapalı
27 Nisan 2015 13:43

şahsen ben mecburiyetten başvuruyorum mesela..keşke daha iyi kurumlar alım yapsa hiç düşünmez onları beklerim ..ama benim acil bir yere yerleşmem lazım eşim hamile ve şehir değiştirmek istiyoruz..

avukat-09
Genel Müdür
27 Nisan 2015 14:38

EPDK hakkında en ufak bir bilgiye sahip olmadığınız çok belli maalesef.

EPDK , RTÜK, Rekabet Kurumu, SPK, Merkez Bankası gibi kurumlar bu ülkedeki en üst düzey kurumlardır. Kaldı ki SPK ve EPDK üst kurullardır, otoritedir. Sırf mülakat olmasından mütevellit az başvuru olabilir ki ben de öyle düşünüyorum, torpili olmayan hiç uğraşmasın derim, yoksa hazine dağın başına yollayacak ona başvurana kadar girebilecek olsam buraya başvururum.

şahsen ben mecburiyetten başvuruyorum mesela..keşke daha iyi kurumlar alım yapsa hiç düşünmez onları beklerim ..ama benim acil bir yere yerleşmem lazım eşim hamile ve şehir değiştirmek istiyoruz..

avukat-09
Genel Müdür
27 Nisan 2015 14:39

daha iyi kurum ne alalh aşkına meb sgk dsi falan mı :D ya da bakanlıklar ?

olmazsamolmaz
Kapalı
27 Nisan 2015 14:47

ben olaya üstdüzey kurum olarak bakmamıştım yanlış anlaşılmışım benim için meb epdk ya göre daha çalışılası bir durum mesela..şuan avukatlık yapıyorum kurumlar hakkında da yeteri bilgim var kendi mesleğim mezuniyetim açısından değerlendirdim durumu..herkes için farklı olabilir tabi..

togepie
Memur
27 Nisan 2015 15:20

Neden daha calisilasi bir kurum açıklayabilir misiniz

ben olaya üstdüzey kurum olarak bakmamıştım yanlış anlaşılmışım benim için meb epdk ya göre daha çalışılası bir durum mesela..şuan avukatlık yapıyorum kurumlar hakkında da yeteri bilgim var kendi mesleğim mezuniyetim açısından değerlendirdim durumu..herkes için farklı olabilir tabi..

avukat-09
Genel Müdür
27 Nisan 2015 16:13

herkesin çalışmak isteyeceği kurum farklıdır tabi ama sizin ifadeniz pek öyle anlaşılmadı evet. yani bana kalırsa da sgk hazine en güzel kurumlar çünkü ben sürekli oturup çalışacak biri değilim ve duruşması dosyası çok olan bir kuruma girmek istiyorum.

ama genel duruma bakarsanız epdk üst düzey ve iyi bir kurum ama herkesin çalışma isteği başka başka elbette

olmazsamolmaz
Kapalı
27 Nisan 2015 18:22

Arkadaşım benim kastetmek istediğim de senin söylediğinin bir başka şekilde değerlendirilmesiydi.Emin ol EPDK konusunda senden çok daha fazla bilgiye sahibim:

1-Mülakata girecek kişi sayısı diğer kurumlara göre oran/orantı açısından çok fazla

2-"Referans" dediğimiz olgu bilebileceğiniz üzere diğer tüm kurumlardan çok daha fazla

İşte ben tüm bu olumsuzlukların zaten defalarca elenme kabusu yaşayan bizim gibi insanların

artık bir yerin iyilik ölçüsünü HAKKANİYETİNE göre değerlendirdiği düşüncesiyle hareket ettiğini düşünüyorum.Sizden ricam sebebini sormadan bir yorumun arkasından giderek bilgi değerlendirmesi yapmamanızdır saygılar :)

avukat-09, 9 yıl önce

herkesin çalışmak isteyeceği kurum farklıdır tabi ama sizin ifadeniz pek öyle anlaşılmadı evet. yani bana kalırsa da sgk hazine en güzel kurumlar çünkü ben sürekli oturup çalışacak biri değilim ve duruşması dosyası çok olan bir kuruma girmek istiyorum.

ama genel duruma bakarsanız epdk üst düzey ve iyi bir kurum ama herkesin çalışma isteği başka başka elbette

roseli
Memur
02 Mayıs 2015 10:56

ruhsatA±n onayli ornegi; illaki noterden mi olmasi gerekiyor yoksa diger bazi kurumlar gibi herhangi bir devlet kurum ve kurulusundan onay yapmamiz gecerli mi? bu hususta bilgisi olan arkadas var mi :)

avukat-2013
Aday Memur
04 Mayıs 2015 15:44

arkadaşlar puanım 84,... başvurmaya uğraşmaya değer mi sizce

04 Mayıs 2015 15:45

EPDK'nın önceki alımlarında puanlar kaça düşmüş acaba bilgisi olan var mıdır?

Bir de 82 puanın şansı var mı sizce? Teşekkürler.

Silv3r
Aday Memur
04 Mayıs 2015 18:19

Tahminimce puanlar 85'ten aşağı düşmez. Çoğu insanın puanı da aşağı yukarı hep buralarda zaten. Bir de işin içine sadece sözlü mülakat girince insanın hevesi kırılmıyor değil. Başvuru formundaki "hakkında bilgi verecek kişiler" bölümü kimin daha güçlüyse herhalde o girecektir kuruma.

Elde fakülte onaylı diploma fotokopisi de kalmadı,artık mecbur noterden alacaz.

Herkesin hakkında hayırlısı olsun.

judith
Memur
04 Mayıs 2015 18:28

sözlüden kastı çok açık ve net. ne olacağı belli yani =)

tavsiyem : sağa sola başvurarak, posta parasıyla uğraşarak, boş yere umut besleyerek ve var olan kaynaklarınızı boşuna kullanmayın. özellikle bu tür yerlerde.

ben ziraat bankasının sınavına bile girmedim. ziraat-halk bankası-vakıfbank, ne olacağı belli. boş yere kısmet ya belki olur filan diye umutlanmanın alemi yok. hepiniz hukuk fakültesi mezunu, aklı selim insanlarsınız.

ulaştırma bakanlığı önümüzdeki haftalarda avukat ilanına çıkacağı bilgisini aldım. benden duymadınız. bakanlıklarda tanıdıklarınızı ve kaynaklarınızı daha iyi kullanırsınız.

Silv3r, 9 yıl önce

Tahminimce puanlar 85'ten aşağı düşmez. Çoğu insanın puanı da aşağı yukarı hep buralarda zaten. Bir de işin içine sadece sözlü mülakat girince insanın hevesi kırılmıyor değil. Başvuru formundaki "hakkında bilgi verecek kişiler" bölümü kimin daha güçlüyse herhalde o girecektir kuruma.

Elde fakülte onaylı diploma fotokopisi de kalmadı,artık mecbur noterden alacaz.

Herkesin hakkında hayırlısı olsun.

hndnkrhn
Aday Memur
14 Mayıs 2015 23:56

Avukatlik belgesinin onayli ornegi derken ne kastediliyor? Noterden yada baro tarafından mi yapılması gerekiyor yoksa bizim asli gibidir yapmamuz yeterli oluyormu? Basvuru yapan atkadaslar bilgi verebilirse sevinirim.

togepie
Memur
16 Mayıs 2015 15:22

Bu sınava başvuranlar sizce ilk 50 ne zaman açıklanır ?

Vişne Şurubu
Kapalı
16 Mayıs 2015 15:36

Hocam bu hafta içinde açıklarlar ,erken sonuçlanması herkes için iyi olacaktır,nitekim başvuru sayısının yüksek olduğunu söyledi listeye adını son gün yazan bir arkadaş ,muhtemelen yüksek puanlarla kapatır ,çağırılacak arkadaşlarıma şimdilikten başarılar diliyorum.

togepie, 9 yıl önce

Bu sınava başvuranlar sizce ilk 50 ne zaman açıklanır ?

Toplam 81 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi