Editörler : oto-danisman-expert
12 Mayıs 2015 14:05

TSK dan baska bir kuruma gecis hakkinda soru
Arkadaslar Dz KK ligi baglisi istanbul Tersanesi Komutanliginda Mühendis personel olarak çal???yorum sivil memur olarak askeri kurumun disinda herhangi bir kurumda calismak istiyorum .... yazisma trafigi ile ilgili bilgisi olan arkadaslardan bilgi rica ediyorum

velionurocak
Aday Memur
20 Mayıs 2015 12:50

sivil bir kurumun üst düzeyine eri?. dikkat ya seni istek yaz?s? göndersin. kuvvet muvafakat vermezse dava aç. özellikle gidece?in kurumda daha üst derece ve kademede çal??aca?ina dair.ya da kuvvete atanma dilekçesi gönder. ama 1. yöntem den sonuç alman daha olas?.

detail
Başbakan Müsteşarı
21 Mayıs 2015 06:24

Bahadır bey...

Geçmeyi planladığınız kuruma hitaben...

.... tarihinden beri, şu kurum sicil numarası, şu emeklisandığı/sgk numarası ile .... mühendisi ünvanı ile görev yapmaktayım, kurumunuzdaki münhal mühendis kadrolarına naklen atanmak istiyorum. Arz ederim...

tarzından bir dilekçe yazarak geçmek istediğiniz kuruma gönderiniz...

Gerisi kurumlar arası yazışma ile alakalıdır ilave bir şey gerekmez...

Başvurduğunuz kurumda boş kadro ve ihtiyaç varsa kurumunuzdan yazı ile ister ve karşılıklı yazışırlar...

Bu ideal ve ütopik bir durum...

Normalde her kurumda sayısız boş kadro vardır ve kimse bunları bilmez...

Eş dost akraba ve kötü günler için bir kenarda bekletilir, bunlara erişebilmek için geçmek istediğiniz kurumda tanıdıklarınız olmalıdır...

Bu aşamayı atlatabilirseniz, bu durumda kendi kurumunuzun muvaffakat denilen oluru vermesi için de yine uğraşmak zorunda kalırsınız...

Mühendis içerideyken, astsubayın astı görecek kadar densiz adamlar ne hikmetse iş naklen atamaya gelince, herkes kaçmaya çalışıyor ihtiyacımız var veremeyiz gibi garip bir kıymet vermeye başlar...

Bu durumda muhtemelen geçmeyi planladığınız kuruma red cevabı gönderir...

Size de başvurduğunuz kurumda, kurumunuzun vermediğine dair cevap gelir...

Size ulaşan red yazısı ile birlikte, AYİM e dava açıp emsal karar aramaya başlarsınız...

Emsal kararla red işleminin durdurulmasını talep ederek, davayı kazanırsanız kurumlar arası geçebilirsiniz...

Bu da gerçek hayat...

Kolay gelsin...

velionurocak
Aday Memur
21 Mayıs 2015 14:47

Bahad?r bey sn detail cok guzel bir bicimde aciklamis. forumdaki tecrübeli isimlerden biri. kendisini ben de takip edip faydalaniyorum.

vethek80
Aday Memur
04 Haziran 2015 12:28

slm benim eşim asker hastanesinde sivil memur eş durumu tayini için benim bulunduğum ilde jandarma komutanlığında boş kadro mevcut eşim tayin dilekçesini verdi ve sadece jandarma komutanlığını tercih etti jandarma komutanlığına geçmesi için muvaffakatname gerekli mi

magnificy
Memur
22 Ekim 2018 00:09

+

detail, 9 yıl önce

Bahadır bey...

Geçmeyi planladığınız kuruma hitaben...

.... tarihinden beri, şu kurum sicil numarası, şu emeklisandığı/sgk numarası ile .... mühendisi ünvanı ile görev yapmaktayım, kurumunuzdaki münhal mühendis kadrolarına naklen atanmak istiyorum. Arz ederim...

tarzından bir dilekçe yazarak geçmek istediğiniz kuruma gönderiniz...

Gerisi kurumlar arası yazışma ile alakalıdır ilave bir şey gerekmez...

Başvurduğunuz kurumda boş kadro ve ihtiyaç varsa kurumunuzdan yazı ile ister ve karşılıklı yazışırlar...

Bu ideal ve ütopik bir durum...

Normalde her kurumda sayısız boş kadro vardır ve kimse bunları bilmez...

Eş dost akraba ve kötü günler için bir kenarda bekletilir, bunlara erişebilmek için geçmek istediğiniz kurumda tanıdıklarınız olmalıdır...

Bu aşamayı atlatabilirseniz, bu durumda kendi kurumunuzun muvaffakat denilen oluru vermesi için de yine uğraşmak zorunda kalırsınız...

Mühendis içerideyken, astsubayın astı görecek kadar densiz adamlar ne hikmetse iş naklen atamaya gelince, herkes kaçmaya çalışıyor ihtiyacımız var veremeyiz gibi garip bir kıymet vermeye başlar...

Bu durumda muhtemelen geçmeyi planladığınız kuruma red cevabı gönderir...

Size de başvurduğunuz kurumda, kurumunuzun vermediğine dair cevap gelir...

Size ulaşan red yazısı ile birlikte, AYİM e dava açıp emsal karar aramaya başlarsınız...

Emsal kararla red işleminin durdurulmasını talep ederek, davayı kazanırsanız kurumlar arası geçebilirsiniz...

Bu da gerçek hayat...

Kolay gelsin...

adanamustafa
Aday Memur
14 Aralık 2018 23:47

merhaba deniz kuvvetlerinde olan bir astsubay hava kuvvetlerine veya kara kuvvetlerine gecebilirmi veyaltta jandarmaya

PerrierWater
Kapalı
15 Aralık 2018 00:36

malesef hatta kara kuvvetleri içinde bile topçu isen tanka geçmen bile mucize olur

adanamustafa, 5 yıl önce
merhaba deniz kuvvetlerinde olan bir astsubay hava kuvvetlerine veya kara kuvvetlerine gecebilirmi veyaltta jandarmaya

os5507
Aday Memur
20 Aralık 2018 02:34

bir şey sormak istiyorum, peki eşim ilk atama öğretmen olarak atandı sözleşmeli öğretmen ve bir süre yerinden ayrılamaz. ben sivil me olarak tayin istedim ama atandığımız yerde kadrom yok atanabileceğim başka kuvvetlerin bir yeri de yok. dz k k leri 70 km uzağımıza bir yere atamayı teklif etti fakat o kadar yol gidilmesi mümkün değil. bu durumda ben sivil bir kurumdan yhs kadrosundan ths kadrosuna geçebileceğim bir kadro bulsam geçme şansım ne kadar?

Osman06066
Aday Memur
10 Ocak 2020 22:25

Arkadaşlar ben de muvazzaf Uzman Jandarmaydım. mecburi 10 yılımı doldurduktan sonra bir belediyeye geçiş yaptım. Fakat keşke geçmez olaydım. Belediyeye geçtiğim için çok ama çok pişman oldum. Şunu bilin ki belediyeler TSK dan çok daha beter. Herşey siyasi. Sürekli ordan oraya görev değişiklikleri yapılıyor ve Uzman Jandarma iken aldığım maaşın yarısı kadar maaş alıyoruz. Size tavsiyem TSK nın ve Jandarmanın kıymetini bilin boş yere benim gibi perişan olmayın.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi