Editörler : crops35
12345678910111213»

Memur1212
Şef
19 Haziran 2015 16:37

Dediğiniz gibi olması tabiki çok daha iyi olacaktır. Ancak, geçtiğimiz dönemlerde bunun gibi bir uygulama gerçekleşmiş mi onu araştırmak lazım. 5 yıldan 3 yıla çekmek için dayanağımız öğretmenlerin 3 yıl olması. Bir defaya mahsus tayin için dayanak olsa ümidimiz olabilir. eğer ki yoksa bence dikkate almazlar böyle bir talebi.

ozgur0062, 9 yıl önce

Yazdığınız taslak güzel ama bana göre birkaç şey eksik.1-5 Yıl yerine 3 yıl gibi makul bir süreye çekilmesi güzel ama 2013 Haziran ataması sonucu atanan arkadaşlar yine de mağdur olacaklar.. En erken 2017 haziran ayında tayin isteyebilecekler ki bu da aynı yerde 4 yıla yakın bir süre çalışmış olmak demek ...Bunun yerine engelli memurlarda olduğu gibi bir defaya mahsus tayin hakkı verilmesi ile ilgili çalışmalar yapmak daha mantıklı bana göre ..Bu durumda daha az insan mağdur olacaktır.

26kaptan
Aday Memur
19 Haziran 2015 16:38

Taslak örneği paylaşan arkadaşa teşekkürler. Çalıştığım kurumda şimdilik 7 kişiyi başvurmaya ikna ettim. Taslak metninde ekleme/çıkarmalar hakkında yapılabilecek düzeltmeler varsa yapalım ve son şeklini verelim.

Memur1212
Şef
19 Haziran 2015 16:38

Eksiklikleri hep beraber tamamlayalım arkadaşlar.

ozgur0062
Aday Memur
19 Haziran 2015 16:52

Yani 5 yıl zaten çok uzun bir süre.. bunu eski bakan da açıklamıştı. Bir defalığına engellilere verilen tayin hakkı gibi bir hak verilebilir.Benim çalıştığım yerde bir arkadaş çok fazla engeli olmadığı halde tayin alıp gitti.

Memur1212, 9 yıl önce

Dediğiniz gibi olması tabiki çok daha iyi olacaktır. Ancak, geçtiğimiz dönemlerde bunun gibi bir uygulama gerçekleşmiş mi onu araştırmak lazım. 5 yıldan 3 yıla çekmek için dayanağımız öğretmenlerin 3 yıl olması. Bir defaya mahsus tayin için dayanak olsa ümidimiz olabilir. eğer ki yoksa bence dikkate almazlar böyle bir talebi.

vhki_konya
Memur
22 Haziran 2015 08:39

Taslak çok güzel. Taslak hakkında herkes bilgilerini paylaşsın.

Ekleme veya Çıkarma yapıp bir an önce gerekli yerlere gönderelim.

bu arada taslak bittikten sonra sendikalara da gönderelim. Onlarda bu konuda etkili.

ozgur0062
Aday Memur
22 Haziran 2015 09:24

Daha il dışı tercihleri başlamadan bir şeyler yapmamız gerekiyor...

volatile26
Aday Memur
22 Haziran 2015 10:06

arkadaşın taslağı süper bende affına sığınarak bir kaç kelimesiyle oynadım bir an önce bu taslağı bimere ve akime ulaştırırsak şu dönemde başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum geç kalmadan organizasyonalara başlamamız lazım

Bilindiği üzere;

Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışında kalan personelinin yer değişikliği işlemleri 12.10.2013 tarih ve 28793 sayılı Resmi

Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı

Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğinin 30,

32 ve 33. maddesine göre

yapılmaktadır.

Yönetmeliğin; "İller arası

isteğe bağlı yer değiştirmeler"başlıklı 33. maddesindeki;"(1) Bölge

hizmetine bağlı yer değiştirme yükümlülüğü

bulunanlar hariç, bu Yönetmelik kapsamında bulunan personelden bulundukları ilde Bakanlık teşkilatı

kadrolarında 30 Haziran tarihi itibarıyla en

az beş yıl görev yapanlar, iller arasında, yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilirler." denilmektedir.

Fakat aynı durum öğretmenler açısından farklıdır.

Çünkü; 06.05.2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazete'de

yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı

Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin "İl içi ve iller

arası isteğe bağlı yer

değiştirmeler" başlıklı 26.

maddesi 2. fıkrasında ?Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar,

buyükümlülüğünü tamamlayanlar ya da muaf olan öğretmenlerden bulundukları ilde

en az üç yıllık çalışma süresini

tamamlayanlar iller arasında yer değiştirme isteğinde

bulunabilirler." denilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan kamu personeline

uygulanan ayrımcılık şahsımı ve bakanlığımızda

Eğitim-Öğretim hizmetleri sınıfı dışında

görev yapmakta olan kamu personellerini

mağdur etmektedir. Aynı kurumun yer değişikliği iş ve işlemlerinin ayrımcılık yapılmadan tüm

personele eşit bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

İller arası isteğe bağlı yer değişikliği iş ve işlemlerinin eşit

bir şekilde uygulanmasını,

eğitim-öğretim hizmetleri sınıfı dışında kalan personelin de yer değişikliği

süresinin 5 yıldan 3 yıla indirilmesini ve mağduriyetimin

giderilmesini istiyorum.

Memur1212
Şef
22 Haziran 2015 10:58

Bu hafta içerisinde başvuruları tamamlayalım arkadaşlar. Ben bu akşam gönderiyorum. Aşağıdakilerden hariç gönderilmesi gereken başka yer varmı?

BİMER

https://edilekce.tbmm.gov.tr/

Sendika

vhki_konya
Memur
22 Haziran 2015 11:19

diğer arkadaşlar nerede? 3-5 kişi kaldık sanki...

azad2107
Aday Memur
22 Haziran 2015 11:48

Burdayız bizde Madem öyle bu akşam göndermeye başlayalım

26kaptan
Aday Memur
22 Haziran 2015 13:34

Yavaş yavaş göndermeye başlayalım.

ozgur0062
Aday Memur
22 Haziran 2015 13:40

ben de şimdi gönderecem ama 3 yıldan ziyada bir defaya mahsus tayin hakkı verilmesine yönelik olarak yazacağım çünkü bir çok arkadaş bu konuda mağdur durumda ve bu süreyi 3 yıl olarak baz alırsak bu durumdan bir çok arkadaş mağdur durumda kalacak....

vhki_konya
Memur
22 Haziran 2015 15:18

ceylan diyarından

07 ezzzaaadddd

ve

21 alican

sizde yazın.... :)

sevgi288
Kapalı
22 Haziran 2015 16:19

ben gönderdim İnşallah güzel bi sonuç çıkar

salin.c
Aday Memur
22 Haziran 2015 16:37

arkadaşlar ramazan vesilesiyle pek bakamıyorum fopruma, ilginin bu kadar olması bile beni ümitlendirdi. Memur1212 arkadışımızın taslağı ben güzel olmuş hatta hemen bimere yazıcam.

sendikada etkili olmanın bir yoluda herkesin kendi sendika başkanlığı(Ankara)nı telefonla arayıp başkan yardımcılarıyla şifaen görüşmesidir.

Memur1212
Şef
22 Haziran 2015 16:47

Bende BİMER başvurumu yaptım arkadaşlar.

vhki_konya
Memur
22 Haziran 2015 17:01

BİMER

https://edilekce.tbmm.gov.tr/

BU 2 YERE AZ ÖNCE GÖNDERDİM...

HADİ BAKALIM GÖNDEREN HERKES YAZSIN BURAYA :)

19nida19
Aday Memur
23 Haziran 2015 09:12

bende varımm dilekçenin son durumuna göre göndereceğim gün içinde. Sendikaya sözlü olarak söylemiştim. Adamların daha bizim tayin şartlarımızdan haberi yok...

Memur1212
Şef
23 Haziran 2015 09:22

BİMER ve e-dilekçe üzerinden bende gönderdim. İnşallah gönderen çok olur ve sesimizi duyurabiliriz.

volatile26
Aday Memur
23 Haziran 2015 11:27

Bende yolladım hayırlısı bakalım

Toplam 637 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi