Editörler : F16 Gökçen
26 Haziran 2015 15:06

Mali müşavirlik için

Arkadaşlar bu sene muhasebe alanı ticaret lisesinden mezun oldum ve ygs lys pek başarılı sayılmam yata geçiş ankara 2 seneligede 75 puanını tutturamayıp 68de kaldıgımdan başvuru yapmıcam şimdi asıl sorum şu muhasbeciler 10 yıl civarında stajdı felan mali müşavir oluyo bildigim kadarı ile ben açık ögretim maliye yazmayı 4 senelik düşünüyorum onlarda mali müşavir olabiliyo ilk sorum onlar daha kısa süredemi oluyor ikinci sorum aöf okurken muhasebecide işe girsem bu mali müşavirlik için staj anlamında hem işimde ilerlesem hemde süreyi kısaltsam bu olabiliyormu demek istedigim çalışırken aöf maliyeyi 4 senelik bitirdigimde hem askerlik kısa dönem hem aöfde maliye mezunu olup mali müşavirlik süresini 8 10 yıldan aşagıya çekebilirmiyim

(iş konusunda tereddütlerim var üni hayatı önemli degil ben 4 sene aöf okurken işimi düzene oturtmak ve hayatımı duzene sokmak ıcın cabalıcam ve ustalaşıcam işte o staj süresini böylelikle kısaltabilirmiyim veya aöfde farklı bölüm öneriniz varmı iş imkanı yüksek başka bölüm okusamda alabilirmiyim bu şekilde müşavirlik)

Hasanucar33
Aday Memur
29 Haziran 2015 16:35

hocam yanlışın var mali müşavirlik stajları 8 yada 10 yıl değil lisans mezunları için 3 yıldır.

onlyngny
Aday Memur
29 Haziran 2015 18:48

baya büyük yanlış yapmışım yani ben 4 sene aöf okuyup maliye bölümünden mezun olsam 3 sene muhasebecide staj her ihtimalle görücem dogrumudur hocam

hakem45
Aday Memur
29 Haziran 2015 20:53

Sadece Yeminli Mali Müşavir olmak için en az 10 sene serbest muhasebeci mali müşavir olarak görev yapma şartı aranıyor. 3568 sayılı SMMM ve YMM meslek kanununda sorularının cevabı mevcut ancak SMMM olabilmek için staja giriş koşullarını taşıyorsan staj sınavına girip 3 yıl zorunlu staj yapma mecburiyetin var bu süre yüksek lisans ile 1 sene kısalabiliyor, doktora ile 18 ay kısalıyor. Bölüme göre staj süresi kısalması ya da uzaması yok.

hedef 88
Aday Memur
30 Haziran 2015 14:41

3 yıl stajı yüksek lisans yaparak 2 yıl yapabilirsiniz

onlyngny
Aday Memur
27 Temmuz 2015 21:55

Peki teşekkürler cevap için bir sorum daha olucak ben muhasebe okurken aöf maliye okucam kayıt yaptırıcam 2 3 güne ilk işe girdigimde herşeyi ögrenmek ıcın cabalıcam muhasebede fakat önerilerinizide istiyorum arkadaşlar hiç bilgim olmadıgından ilk sene ne kadar istemeliyim 2.sene ne kdr ıstemelıyım işi dedigim gibi iyice ezberler ögrenırım cabalarım 2 senede pişermiyim 3.4. sene daha duzgun maasmı ıstemelıyım neler yapmalıyım ilk seneler sürünecegimi biliyorum göze aldım

defneakman
Aday Memur
31 Temmuz 2015 11:43

ilk sene ne verirlerse ona razı ol sonrası zaten kendiliğinden gelir

onlyngny, 9 yıl önce

Peki teşekkürler cevap için bir sorum daha olucak ben muhasebe okurken aöf maliye okucam kayıt yaptırıcam 2 3 güne ilk işe girdigimde herşeyi ögrenmek ıcın cabalıcam muhasebede fakat önerilerinizide istiyorum arkadaşlar hiç bilgim olmadıgından ilk sene ne kadar istemeliyim 2.sene ne kdr ıstemelıyım işi dedigim gibi iyice ezberler ögrenırım cabalarım 2 senede pişermiyim 3.4. sene daha duzgun maasmı ıstemelıyım neler yapmalıyım ilk seneler sürünecegimi biliyorum göze aldım

onlyngny
Aday Memur
17 Ağustos 2015 20:42

Peki çok teşekkür ederim yardımlarınız için çok sagolun :)

onlyngny
Aday Memur
14 Haziran 2016 22:53

10 AY oldu ygs tekrar girdim maliye bölümü yazıcam suanda pmyoyada basvurdum hatamı anladım

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi