Editörler : cihan27E.Kayı Han
10 Ağustos 2015 10:46

Elektrik Teknikeri Biri Endüstri Mühendisliği Bitirirse Mühendis Maaşı Alır mı?

Şuan Bir Kamu Kurumunda Elektrik Teknikeri Olarak Görev Yapmaktayım Dgs İle Tercih Yapacağım Endüstri Mühendisliği Geliyo Puanıma Eğer Bitirirsem Bu Şartlarda Mühendis Maaşı Alabilirmiyim?

savki
Aday Memur
10 Ağustos 2015 11:00

Çalıştığın kurumda endüstri mühendisi kadrosu varsa ve kurumun unvan değişikliği sınavı açar ve bu sınavı kazanırsan alabilirsin.

muhendisprogramci
Aday Memur
10 Ağustos 2015 11:59

hiçbir şekilde alamaz keske oyle olsa biz alırdık.

genc_terekeme
Aday Memur
10 Ağustos 2015 12:04

eknisyen veya teknikerin mühendislik fakültesi bitirmesi

Teknik hizmetler sınıfında Teknisyen veya Tekniker kadrosunda görev yapan memurların, herhangi bir mühendislik fakültesinden mezun olmaları durumunda, mezuniyete ilişkin bilgileri kurumlarına ilettiklerinde, bitirdikleri bölümün hangisi olduğuna bakılmaksızın, haklarında mühendis için belirlenmiş olan zam ve tazminatlara göre işlem yapılması gerekecektir.link:

...

genc_terekeme
Aday Memur
10 Ağustos 2015 12:07

@mühendisprogramcı sen neye göre söyledin hangi bölümü bitirdin ve kadron ne?

10 Ağustos 2015 13:46

Alırsın.

Harleyci-01
Aday Memur
10 Ağustos 2015 15:59

genc_terekeme

mail adresini bana atar mısın, sana emsal yazı göndereyim

plc ci
Şef
10 Ağustos 2015 16:29

yök üst öğrenim olarak kabul ettiği için diplomayı verdiğinde mühendisin özel hizmet tazminatını alabilirsin ek ödemesini almak için kadronun değişmesi gerekiyor.

plc ci
Şef
10 Ağustos 2015 16:30

özel hizmet tazminatı oranın %93 den %160 a çıkacak...

genc_terekeme
Aday Memur
10 Ağustos 2015 17:05

maili gönderdim kardeşim.

Harleyci-01, 9 yıl önce

genc_terekeme

mail adresini bana atar mısın, sana emsal yazı göndereyim

oguzbolu14
Aday Memur
10 Ağustos 2015 23:49

kardeş kac puan aldın dgs den bende yazmayı düşünüyorum

olric72
Memur
11 Ağustos 2015 11:30

ben de dgs girdim iyi puan aldım. harita teknikeyim üst öğrenim görecem .. harita müh okucam .. şimdi anlmadım nokta şu? misal ben maden müh. yazdım ve bitirdim ama bizim kurumda hiç öyle kadro yok ? ne olacak şimdi intibakla birlikte harita müh ile kurumla alakası olmayan maden müh. aynı şekildemi para alacaz ben bu noktayı anlamadım!!!

EMRAHPAŞA
Müsteşar
11 Ağustos 2015 13:12

Elektronik teknikeriyim ve end. müh 3. sınıf okuyorum.DGS ile girdim. ünvanı alamadıgın sürece müh. maaşını tam alamassın.Ama özel hizmet tazminatından yararlanırsın.O da 400- 500 TL arası bişeyler farkeder.

genc_terekeme
Aday Memur
11 Ağustos 2015 13:25

281 aldım kardeşim.

oguzbolu14, 9 yıl önce

kardeş kac puan aldın dgs den bende yazmayı düşünüyorum

genc_terekeme
Aday Memur
11 Ağustos 2015 13:30

kardeşim öyle oluyomuş demekki benim demek istediğim bi konu var kurumlarda senin kadron hiçbir zaman belirtilmez mühendis olarak alım yapılır. devlet personel başkanlığı için talepte bulunan kurumlar o şartı sistemden seçer. yani benimde tüm bunlardan çıkardığım sonuç şu tekniker iken mühendislik bitirdinmi 400 500 lira alıyosun ama gerçek kadrona geçmen için kurumun ünvan değişikliği sınavı açması gerekir ve maden mühendisi diye belirtmesi gerekir. kurum açmazsa mühendis kadrosuna anca kpss ile geçersin.

olric72, 9 yıl önce

ben de dgs girdim iyi puan aldım. harita teknikeyim üst öğrenim görecem .. harita müh okucam .. şimdi anlmadım nokta şu? misal ben maden müh. yazdım ve bitirdim ama bizim kurumda hiç öyle kadro yok ? ne olacak şimdi intibakla birlikte harita müh ile kurumla alakası olmayan maden müh. aynı şekildemi para alacaz ben bu noktayı anlamadım!!!

oguzbolu14
Aday Memur
11 Ağustos 2015 13:36

nasıl şansın var mı ne düşünüyorsun kadro azaldı

genc_terekeme, 9 yıl önce

281 aldım kardeşim.

genc_terekeme
Aday Memur
11 Ağustos 2015 13:38

valla gelir heralde senin puanın kaç benim puana çoğo yerde elektirk elektronik mühendisliği geliyo ama örgün okumak zor uzaktan eğitim okunur yine hem çalışıp hem okumaz ızdırap :)

oguzbolu14, 9 yıl önce

nasıl şansın var mı ne düşünüyorsun kadro azaldı

oguzbolu14
Aday Memur
11 Ağustos 2015 13:47

benim puan aynı

genc_terekeme
Aday Memur
11 Ağustos 2015 13:53

ahmet yesevimi düşünüyosun sende 50 kontenjanı var geçen yıl 255 te kapamış bu sene biraz daha yükselir puan ücretli olduğu için fazla talep olmuyo ama istanbul sakarya ve karabük uzaktan eğitim kapandığı için puanlar biraz yükselebilir. ama öyle uçuk seviyelere geleceğini sanmıyorum bize gelir rahat ol.

oguzbolu14, 9 yıl önce

benim puan aynı

oguzbolu14
Aday Memur
11 Ağustos 2015 14:05

ewet ücretli 3200 tl yıllık bende memurum örgün olmuyor

genc_terekeme
Aday Memur
11 Ağustos 2015 14:10

Bu hafta çok düşündüm karar verdim ama ben memurlar için uygun bölüm benim kurumda iki kişi okuyo onlar aklıma soktu kamuda işimize yarar diploma gereçk hayatta bi halta yaramaz ama yapıcak bişey yok hakkmızda hayırlısı olsun. gidip işletme okumaktansa bu daha karlı.

oguzbolu14, 9 yıl önce

ewet ücretli 3200 tl yıllık bende memurum örgün olmuyor

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi