Editörler : F16 Gökçen
10 Ağustos 2015 13:43

İliria kraliyet üniversitesi hakkında bilgi ?

arkadaşlar 3.sınıftan hukuka başlatıyormuş

denklik var diyorlar

yök de onaylamış

ben bu sene dgsde puan alamadım

gitmeyi düşünüyorum

bilgisi olan var mı ?

Emn7
Aday Memur
17 Ağustos 2015 13:46

bende aynı üniversitenin hukuk lisans tamamlama programına kayıt yapmayı düşünüyorum, herşey çok cazip görünüyor ama iyice araştırmak gerek.

eximbank
Memur
18 Ağustos 2015 09:13

Denklik işi sıkıntılı iştir. Yök bir yıl tanır, diğer yıl kurul kararı ile tanımaz kafanız karışır.

Hadi diplomayı aldınız ülkeye giriş çıkışlarınız kontrol edilir, ne kadar süre kosovada kaldığınıza bakılır yeterli süre görülmezse sıkıntı çıkarılır, hadi yök'te denkliğiniz tanındı diyelim, bu sefer baro sorun çıkarır. Yani tavsiye etmem. zaten hukuk dışında diğer bölümleri 3 yıllık lisans, onları kesinlikle tavsiye etmem. ucuz etin yahnisi misali 2000 euro'dan bu kadar olur.

eximbank
Memur
18 Ağustos 2015 09:24

Geçen hafta sonu "tarihin arka odası" programında Ali Suat Ürgüplü konuktu. Kendisi Harvard mezunu olduktan sonra Yök'ten denkliğini alabilmek için neler yaptığını anlatmıştı :) Anlayacağınız Yök'e güveneceğime mahallemdeki deli murat'a güvenirim daha iyi :)

zjarr
Aday Memur
18 Ağustos 2015 09:44

Böyle üniversitelere sakın para kaptırmayın , illa ben inanmak istiyorum diyorsanız gidin YÖK'ten kağıt alın denkliğe dair.

Umut tacirleri bunlar , Kosova'da 3 yıl kaldım , isimleri değişir , sistem aynı kalır.

Şöyle bir yöntem de var Hukuk Bilimi koyarlar o bölümün adını size hukuk okuturlar , YÖK'ten de kağıt alırlar ama mezun olduğunuzda Hukuk değil Hukuk Bilimi okumuş olursunuz , en son Makedonya'daki okullar yapıyordu bunu.

Emn7
Aday Memur
20 Ağustos 2015 11:40

Denkliği var ama lisans tamamlama programı olması sıkıntı çıkarabilir. ayrıca osym'nin bu sene çıkardığı ilk 140,000 baraj şartına tabii mi değilmi onu kesinleştirmek lazım

eximbank
Memur
22 Ağustos 2015 15:09

http://www.akademikpersonel.org/anasayfa/yokten-adalet-meslek-yuksekokullari-icin-onemli-duyuru.html

izmir-li
Aday Memur
01 Ekim 2015 16:08

Merhaba arkadaşlar. Ben de kosova daki üniversiteye kayıt yaptırmak istiyorum, ancak bu denklik meselesi kafa karıştırıcı.

http://www.ayed.com.tr/haberler/189-adalet-yuksekokulundan-hukuk-fakultesine-gecis_3

bu linkte denklik olduğu belirtiliyor, ancak bir üstte ilk 150 bin e girme meselesi var. tamam bir şekilde okuduk diyelim. denklik yoksa , diploma bir işe yaramayacaksa Türkiye de, o zaman yandık demektir... bu üniversiteye giden birileri varsa yardımcı olurlarsa sevinirim, saygılar.

Denizülke
Aday Memur
01 Ekim 2015 16:49

Arkadaşlar kimse kimseye git gitme demez.YÖK ten kurul

Denizülke
Aday Memur
01 Ekim 2015 17:05

YÖK kurul üyeleri ile mail ile irtibata geçin arkadaşlar.Herşey açık şeffaf artık sosyal medya sayesinde.YÖK kurul üyelerini üniversitelerinden bulabilirsiniz.Örneğin İbrahim Hatipoğlu var Beril Dedeoğlu var bunlara ulaşın arkadaşlar.Şu YÖK denkliği varmış sözü hukuken hiçbir içerik taşımıyor.

Biz avukatlık bürosu işletiyoruz yeğenlerimizi gönderdik 1. sene sonunda çocukları geri çektik.

YÖK ün tanınma yazısının hiçbir anlamı yoktur.Tanınmamaya karşı birsürü öğrenci dava açtı hepsi de Reddedildi.Buyrun araştırın.Devlet güçlüdür kurumları güçlüdür

Strugada bosnada makedonyada birsürü kopya sahte belge olayları patladı okul önce para istemedi istemedi sonra haziranda bütün parayı istedi ötekiler sınav başına 100-200 euro istiyor.

Dediğiniz gibi hukuk fakültesi başka şey hukuk bilimleri başka şey.Biz de inandık aceleye geldi

sonra YÖK üyesi iki kişiyle görüştüğümüzde 40-45 civarı tamamlama dersi ve STS ile karşı karşıya kalacaklarını öğrendik bunları samimiyetle siz de isterseniz öğrenebilirsiniz.

14-14 olmak üzere 28 hafta devam mecburiyeti var öğrenci gidip sınava girip geliyor bu olmaz.

Yurtdışında eğitimin amacı o ülke kültürünü ve dilini öğrenmektir.Makedonca boşnakça hazırlık olmadan dereden tepeden iş yapıyorlar YÖK gelince size dil sınavı da yapacaktır.

Ankara İstanbul Barosu sadece fark dersinin yeterli olmayacağını STS de uygulanmasını talep eden dava açtı ve kabul edildi.

YÖK sadece 11 -17 fark dersi verirken hollanda fransa almanya hukuk mezunlarına bile 20-25 ders veriyor 3. dünya ülkesinin hukuk fakültesini kim takar?

YÖK ayrı bir devlet Barolar Birliği ayrı bir devlet biz KKTC mezunu hariç kimseyi avukat yapmayız diyor Türkçe eğitim bizi bağlamaz ÖSYM puanı olmadan giden öğrenci bizi bağlamaz diyor açın bakın barolar birliğinin duyurular kısmını okuyunuz.

YÖK sadece fark dersleri verdirirken şimdi sizi STS ye sokacak STS nin nasıl bir sınav olduğunu hiç biliyro musunuz?

Geçen sene 4000 hukuk mezunu girdi ve 11 kişi bu sınavı verdi sonra fark dersleri belirlenecek onları vereceksiniz yetmeyecek o fark dersleri başarısını yeniden STS ile ölçecekler.

Şu an diplomasını YÖK e teslim etmiş ama 5-6 yıldır el sürülmemiş ama biz inceliyoruz denilen diplomalaar var o öğrenciler 60 günlük idari yargı süresini de kaçırdığı için hala lise mezunu kapsamındalar.

Siz ÖSYM kılavuzunda Ahmet Yesevi Üniversitesi var orada hukuk fakülteesi var siz hiç oradan mezun avukat gördünüz mü?

Bakü devlet üniversitesi var uluslararası balkan üniversitesi var ÖSYM kılavuzunda siz hiç oradan avukat çıktığını gördünüz mü?

Struga olsun ilirya olsun verecekleri diploma hukuk lisans değil hukuk içtihat bilimleri fakültesidir ya da kriminaloji dedektiflik bilimleri fakültesidir.

YÖK bunları asla asla kabul etmez.

Denklik Bekleyen Kaç Kişiyiz diye bir forum var orada bir bayan arkadaş Gürcistanda hukuk okudum STS yi verdim sonra fark derslerini de verdim yeniden STS verdiler onu da verdim diyor.

Bu sefer YÖK bayanın bütün evraklarını Ankara Hukuk a göndermiş Ankara Hukuk bu eğitim geçersizdir tanımıyoruz diye şerh düşmüşler evraklara.

YÖK devlettir Ankara Hukuk devlettir Barolar Birliği devlettir arkadaşlar önce bunu iyi bilin.

Ankara Hukuk senatosu açıkça biz ne Gürcistan ı tanırız ne de onun hukuk fakültesini demiş.

Bütün bunları iyi araştırın gidecekseniz yine de gidin herkes için hayırlı olsun.Ama en azından size eğitimiydi denklik mücaddelesi mahkemeler Danıştayı şu bu derken rahat rahat 10 yıldan fazla zamanınız gider ve sonuç elde var sıfırdır.

34ulaş
Şube Müdürü
09 Ekim 2015 23:56

valla arkadaşlar bende baya araştırdım, yarında bi aksilik olmazsa eğitim danışma şirketiyle görüşecem, baya cazip geliyor....

irem1453
Aday Memur
04 Aralık 2015 18:18

Selamlar,

ben de araştırdım biraz. YOK sayfasında bu bilgi var. Umarım işinize yarar.

Yurtdışındaki Yükseköğretim Kurumlarında Hukuk Alanında Eğitim Almak İsteyen Öğrencilerin Dikkatine (21.08.2015)

Yükseköğretim Genel Kurulunun 12/02/2015 tarihli toplantısında ?hukuk

alanında yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin 2015-2016 eğitim

öğretim yılı itibariyle eğitime başlayacakları yıl ÖSYM tarafından

yapılan YGS ve LYS'ye girerek ilk 150 bin içinde yer almaları'

gerektiğine karar verilmiştir.

Ülkemizdeki yatay geçiş

işlemleri "Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki

Programlar Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi

Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik" kapsamında

yapılmaktadır. Dikey geçiş ve lisans tamamlama

işlemleri ise "Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans

Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı" ile ya da

"Teknik Öğretmenler için Düzenlenecek Mühendislik Programlarının

Uygulama Esas ve Usulleri Yönetmeliği" ve "Sağlık Önlisans Alanlarından

Mezun Olanlara Lisans Tamamlama" gibi mevzuatta tanımlanmış şekillerde

yürütülmektedir.

Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği "yatay geçiş, dikey geçiş ve lisans tamamlama"

kavramlarını içermemektedir. Yönetmelik kapsamında sadece, mezun olunan

yükseköğretim kurumuna başka bir yükseköğretim kurumundan ders

transferi yapılması söz konusudur. Bu husus, ilgililerin yurtdışında

eğitime başladıkları yıla ait LYS'ye girerek ilk 150 bin içinde puan

almaları zorunluluğunu ortadan kaldırmamaktadır. Dolayısıyla Adalet

Meslek Yüksekokulu mezunu olup yurtdışındaki hukuk fakültelerine LYS'de

ilk 150 bin içindeki puanı almadan kayıt yaptıran öğrencilerin

mezuniyetleri akabinde denklik işlemlerinin yapılmayacağı kamuoyuna

saygıyla duyurulur.

Bu da link:

http://www.yok.gov.tr/web/denklikbirimi/anasayfa/-/asset_publisher/Fmd5zWnpeB7b/content/yurtd%C4%B1s%C4%B1ndaki-yuksekogretim-kurumlar%C4%B1nda-hukuk-alan%C4%B1nda-egitim-almak-isteyen-ogrencilerin-dikkatine-21-08-2015-?redirect=http%3A%2F%2Fwww.yok.gov.tr%2Fweb%2Fdenklikbirimi%2Fanasayfa%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_Fmd5zWnpeB7b%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_pos%3D1%26p_p_col_count%3D3

Denizülke
Aday Memur
05 Aralık 2015 22:49

Bunların bir önemi yok.YÖK önce tanıyor ertesi sene tanımıyorum diyor.Davalar 10 yıl sürüyor

Denizülke
Aday Memur
05 Aralık 2015 22:50

Konuya hakim olmayanlar hoşa giden şeyler duyunca gerçekleri söyleyenlerin önemi olmuyor.Gidiyorlar.

Denizülke
Aday Memur
05 Aralık 2015 22:51

Makedoonya Evropski,MİT,Struga,Bosna da Travnik 1 sene sonunda denkliği gitti.

felakettin
Aday Memur
25 Şubat 2016 12:46

Bu sene hayal satarak çok fazla inanın canını yaktı Anadolu Yurt Dışı Eğitim Ben evraklarımı hazlırladım. Büroda sözleşmeyi metni var onu bir okudum aman aman Ayed hakkında olumsuz yorum yaparsam 30000 lira ceza ödeyecekmişim. Hiç bir şekilde madur olursam dava açmayacağım. vs içeren 4 sayfa metin. Bir daha yökle görüşeyim dedim. 150 000 şartı sat 1 vs hiç birşey bilmiyormuşum az daha dolandırılıyormuşum.

y.erdogan
Aday Memur
27 Temmuz 2016 16:51

YÖK denklik konusu direk üniversitenin kendisinden ve yök ten alınan bilgi ile doğrudur.

30 Temmuz 2016 00:58

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te bulunan ve YÖK tarafından tanınan Fon Üniversitesinde Hukuk ve diğer

yunus8888
Aday Memur
12 Eylül 2016 14:16

ygs lys den 150.000 içinde olmak gerekiyor peki dgs den belli bir puan almak var mı?DGS den puanımızı alsak o zaman denklik olabilir mi?

irem1453, 8 yıl önce

Selamlar,

ben de araştırdım biraz. YOK sayfasında bu bilgi var. Umarım işinize yarar.

Yurtdışındaki Yükseköğretim Kurumlarında Hukuk Alanında Eğitim Almak İsteyen Öğrencilerin Dikkatine (21.08.2015)

Yükseköğretim Genel Kurulunun 12/02/2015 tarihli toplantısında ?hukuk

alanında yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin 2015-2016 eğitim

öğretim yılı itibariyle eğitime başlayacakları yıl ÖSYM tarafından

yapılan YGS ve LYS'ye girerek ilk 150 bin içinde yer almaları'

gerektiğine karar verilmiştir.

Ülkemizdeki yatay geçiş

işlemleri "Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki

Programlar Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi

Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik" kapsamında

yapılmaktadır. Dikey geçiş ve lisans tamamlama

işlemleri ise "Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans

Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı" ile ya da

"Teknik Öğretmenler için Düzenlenecek Mühendislik Programlarının

Uygulama Esas ve Usulleri Yönetmeliği" ve "Sağlık Önlisans Alanlarından

Mezun Olanlara Lisans Tamamlama" gibi mevzuatta tanımlanmış şekillerde

yürütülmektedir.

Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği "yatay geçiş, dikey geçiş ve lisans tamamlama"

kavramlarını içermemektedir. Yönetmelik kapsamında sadece, mezun olunan

yükseköğretim kurumuna başka bir yükseköğretim kurumundan ders

transferi yapılması söz konusudur. Bu husus, ilgililerin yurtdışında

eğitime başladıkları yıla ait LYS'ye girerek ilk 150 bin içinde puan

almaları zorunluluğunu ortadan kaldırmamaktadır. Dolayısıyla Adalet

Meslek Yüksekokulu mezunu olup yurtdışındaki hukuk fakültelerine LYS'de

ilk 150 bin içindeki puanı almadan kayıt yaptıran öğrencilerin

mezuniyetleri akabinde denklik işlemlerinin yapılmayacağı kamuoyuna

saygıyla duyurulur.

Bu da link:

http://www.yok.gov.tr/web/denklikbirimi/anasayfa/-/asset_publisher/Fmd5zWnpeB7b/content/yurtd%C4%B1s%C4%B1ndaki-yuksekogretim-kurumlar%C4%B1nda-hukuk-alan%C4%B1nda-egitim-almak-isteyen-ogrencilerin-dikkatine-21-08-2015-?redirect=http%3A%2F%2Fwww.yok.gov.tr%2Fweb%2Fdenklikbirimi%2Fanasayfa%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_Fmd5zWnpeB7b%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_pos%3D1%26p_p_col_count%3D3

yunus8888
Aday Memur
13 Eylül 2016 11:22

hocam fon üni reklamını mı yapıyorsunuz yoksa gerçekten fon üni Türkiye'de denkliği var mıdır ?Diyelimki ben fon üni yazıldım ve 3.sınıftan başladım daha sonra 4.sınıfta Türkiye deki özel bir üni yatay geçiş yapmak istedim yatay geçiş yapabilir miyim?

FON ÜNİVERSİTESİ, 8 yıl önce

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te bulunan ve YÖK tarafından tanınan Fon Üniversitesinde Hukuk ve diğer

İdariYargilama
Daire Başkanı
13 Eylül 2016 22:44

Yök bu üniversiteyıl tanıdığına daire yazı var gördüm ama;

bu iliria hukuk fakultesi diplomasi ile avukatlık stajını yapılıyor mu bu önemli

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi