Editörler : Pangaea
01 Eylül 2015 13:23

İHL öğretmenliği alanını tam olarak hangi bölümler yazabiliyor

20/02/2014 TARİH ve 9 SAYILI KARARA GÖRE ÖĞRETMENLİĞE KAYNAKLIK EDEN PROGRAM/BÖLÜM/DAL MEZUNLARININ ATANABİLECEĞİ ALANLAR

İmam- Hatip Lisesi Meslek Dersleri (Değişik: 14/08/2014 tarih ve 74 sayılı TTKK) 1. İlahiyat Fakültesi (*) 2. İlahiyat Bilimleri Fakültesi (*) 3. Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi (*) 4. Dinî İlimler Fakültesi (*) 5. İslami İlimler Fakültesi (*) YOKSA BAŞKA BÖLÜMLERDE VAR MI?

rmzntdi
Aday Memur
01 Eylül 2015 13:38

Bir de İlitam var kardeşim.

kaptanus
Aday Memur
01 Eylül 2015 14:56

Ben fen öğretmeniyim ama atamalar konusunda hiçbir fikri olmayan arkadaşımın sorusuna bir cevap bulabilmek adına size soru sormak istiyorum, umarım cevaplarsınız: Arkadaşım ilahiyat fak. Mezunu, formasyonu var. Tercih işlemlerinde p10 ve p121 farklılıkları olduğunu görüyorum; fakat neye göre p10 veya p121 puanlarının kullanılacağına dair bilgiye ulaşamadım. Bu konuda bilgi verir misiniz? Ayrıca ilahiyatçı birinin ihl meslek derslerinden mi yoksa dikap bölümünden mi tercih yapması şansını artırır?
01 Eylül 2015 15:29

kaptanus tercih için her iki puan türünde de puan ve sırası önemli...

p10 puanı ile ihl meslek derslerini p121 ile dikabı tercih edebilir....

saybek44
Aday Memur
01 Eylül 2015 15:36

p10 i̇mam hati̇p li̇sesi̇ meslek dersleri̇ i̇çi̇n geçerli̇ p10 da sadece eği̇ti̇m bi̇li̇mleri̇ ve kpss genel yetenek genel kültür sinavina gi̇rmesi̇ gerek bi̇rde formasyon olmasi şart .p121 di̇kap i̇se p10 daki̇ şartlar ve ayri̇yetten öğretmenli̇k alan bi̇lgi̇si̇ olmasi şart.i̇lahi̇yatçi bi̇ri̇ konten janlara ve puana göre terci̇h yapacak

kaptanus
Aday Memur
03 Eylül 2015 12:18

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum.
04 Eylül 2015 13:12

ben islami ilimler ilköğrtim din.k mezunu olacağım inş seneye ben başvuru yapabilecekmiyim ihl ye yosa ilöğretim olduğu için seçemezmiyim allah aşkına birisi cevap versin 147 aradım seçebilirsiniz diyor ama ben emin değilim bilgisi olan varsa lütfen paylaşın

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi