Editörler : swat3410
«34567891011121314»

stamp
Aday Memur
29 Ağustos 2007 13:38

en buyuk hayalım ozel hareket polısı olmak....inşallah eğtımımı tamamladıktan sonra kursa bende katılacağım...tum ozel hareket polıs abılerıme ve kardeslerıme selamlar....Allaha emanet olun..

p.ö.h
Aday Memur
29 Ağustos 2007 22:32

Arkadaşlar biliyorum hepiniz bu kursu bekliyosunuz ama ne yapalım bize yeterı kadar muracat gelmedı bu sebeble kurs şimdilik tarihi belli degil ama şunu unutmayın bu kurs muhakkak acılacak hemde cok yakın bır zamanda karar verılırse 1 hafta içinde hersey olur biter bakmışınız kurstasınız kurs yerine bir dünya masraf yapıldı orası hazırlandı yatakhaneler atış alanları felan ama elde olmayan sebeblerle tarih aksadı birazda istanbuldan kaynaklanıyor durum adam göndermek istemiyolar bizde bastırıyoruz inşallah olacak cünki istanbul muracatları gelmezse yeterli sayı ya ulaşılamıyor neyse sıkmayın canınızı bu kurs mutlaka acılacak hemde yakın bır zaman da SEVGİLERLE

polis-ist
Memur
31 Ağustos 2007 12:08

Kendi isteğimiz ile bu teşkilatta biryerde çalışamayacağız herhalde, o kadar çok istedim ki, sigarayı bıraktım daha rahat spor yapabileyim diye.Ben istanbul kadrosundanım acaba ne zaman alınacak, daire başkanlıgı ile temaz kuran var mı?

m.kartal88
Şef
31 Ağustos 2007 21:55

Arkadaşlar! Neye İsyan ediyorsunuz! Devlete mi? Nasıl Özel Harekatçı olmayı düşünüyorsunuz ! Bu düşünceyle mi? bu düşünceyle çok zor! Ben de istte görevliyim . bende çok istiyorum ama hiç bir zaman sizin gibi isyankar davranmıyorum bu bizim haddimiz değil herşey bizim düşündüğümüz gibi de gelişmiyordur. bunu da bilin devlet ne yapacağını bilir Devlet aciz değildir. zamana bırakın. isyan etmeyin şevkat tokatı yersiniz

m.kartal88
Şef
01 Eylül 2007 19:38

reltekıte bak kardeşim beni yanlış anlama bu konuda ne kadar hırslı olduğunu biliyorum ben de en az senin kadar bu konuda çaba sarfediyorum ama msjın da hala tehditkar taavırların boy gösteriyor -. hala biraz isyankar biraz da sitemkar tavırların var bunları atlatmalısınız ha bu arada isyan etmiyoruz diyorsun ya geçmişteki msj ları bi daha oku istersen bi de 350 gönüllüyü bulamazlar diyorsun ya Yüce TÜRK Milleti nin hepsi gönüllüdür bulunur Bugün sen senden öncekilerin yerine çalışıyorsun Yarın başkaları senin yerine çalışacak. Kimse bulunduğu yerde kalıcı değildir ve devletin işi hiçbir zaman yerinde saymaz.

SARAYLARDA SÜREMEM DAĞLARDA SÜRDÜĞÜMÜ BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ!

ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN VE DAİMA MUZAFFER KILSIN

m.kartal88
Şef
01 Eylül 2007 19:49

Arkadaşlar ben de bu konuyu takip ediyorum aylardan beri de sizden bi haber gelir diye bu forum sayfasına bakıyorum şimdi

1-Şırnak özel harekat mensuplarından 36 kişi 2 senesini doldurarak batı illerine tayin edildi.

2-Şırnak'a sadece 9 özel harekatçı tayin edildi.

3-aradaki 27 kişinin yaptığı işi kimse yapamıyor ve oradaki özel harekatçıların çalışma saatleri çok vahim durumlarda.

bu açığın kapatılması gerekiyor. yani yeni alımlar şart.

--kastamonu pmyo dan komiser sınıfından 6 kişi -yanlış hatırlamıyorsam- erzuruma tayin edildi ama kastamonu pmyo ya hiç tayin olmadı

Şırnak'ın durumu diğer 2 yıllık illerde de geçerli ben sürekli daire başkanlığı ile iletişim kurmaya çalışıyorum görüştüğümüz kadarı ile bi bilgi yok istte büro da çalışan p ö h abilerimiz var onlara söylüyorum sorsunlar diye ama bi bilgi yok ne kadar bilgi olmasa da benim umudum var çünkü Şırnak ve Hakkari deki abilerimizle konuştuğumuz da "mecbur açacaklar personel sıkıntısı çok 2 defa şarka gelip gidenler bi daha mı geri gelecek yeni alım olacak" diyorlar Allah'ın izniyle bu kurs açılaca ne zaman açılacağı belli olmasa da

Öyle İdealler Vardır Ki : O'nun Yolunda Kaybetmek Bile Zafer Sayılır. M.KARTAL

çevik harekat
Aday Memur
02 Eylül 2007 20:01

slm benim gibi kurs özlemiyle yanıp tutuşan arkadaşlarım aldığım bilgilere göre kurs tekrar ankarada 2008 ocak ayında olacakmış yetersiz olan kurs binasının kapatisesi arttırılıyormuş gönderilen yazıdan öğrendim.KARAMSARLIK YOK BEKLEMEYE DEVAM. HER GECENİN BİR SABAHI VARDIR

@ynime
Memur
04 Eylül 2007 18:27

kursun bir an önce açılması lazım.özellikle doğuda personel sıkıntısı var.umarım açılır.....

m.kartal88
Şef
05 Eylül 2007 18:57

reltekıte gardaşım sen beni anlamamışsın...

Her neyse sonuç itibari ile ikimizde aynı yola baş koymusuz.

şu kurs bi açılsaydı hayırlısıyla kış olun yaz olsun yaparız Allah'ın izniyle... Allah'a emanet olunuz.

KaRa HaN
Müsteşar
05 Eylül 2007 19:32

Arkadaşlar Kursun açılma ihtimali şuan için çok düşük.

Hakkari ve Şırnakta Özel Harekat Şubelerinde sıkıntı olacağı doğru ama kurs açılmasa bile bu illere Geçici görevle daire başkanlığından takviye personel gelecektir.Gelmezse bile 12/12 devam...

m.kartal88
Şef
07 Eylül 2007 23:35

Sayın KaRa HaN;

peki şark hizmetini tamamlayanlar bu yüzden mi daire başkanlığına atandı ben bunu bi pöh abimizden de duymuştum aynısını söylemişti siz p ö harekatçımısınız bilgilerinizi bizimle paylaşmanız dileğiyle

Allah'a Emanet Olunuz.

KaRa HaN
Müsteşar
08 Eylül 2007 12:39

m.kartal88 Çok fazla paylaşabileceğim bilgi yok.Tunceli,Şırnak,Hakkari v.s gibi illerdeki çoğu personel tercih dışı Daire Başkanlığına toplandı.Bunlar geçici görevle yine bu bölgelere kaydırılacaktır.

Kursun açılma ihtimalide dediğim gibi çok düşük.

Zaten sayısı azalan yada azalacak olan şubeler personel taleplerini daireye bildirdi.

Sonuçta kursun açılıp açılmaması dairenin onayına bağlı değil.Daire talep eder Genel Müdürlük onay verir.

Ve bildiğim kadarıyla kursa personel az diye genel müdürlük onay vermemiş.

İstanbul kadrosu Kursa gönderilmiyor çünkü.

Diğer İllerde müracat sayısını doldurmuyor.

Bu yüzden dairede bu yaklaşıma başvurmuş olabilir.

caracal016
Aday Memur
10 Eylül 2007 18:27

Arkadaşlar üzülerek söylüyorum Kurs iptal.Allah nasip ederse 2008 Mart-Nisan aylarında açılması düşünülüyor.Bugün Başkanlıkla telefonda görüştüm Ramazan ayı dolayısıyla açılmayacağını bildirdiler.Klasik olacak belki ama Beklenen gün gelecekse çekilen çile Kutsaldır.

prf_golge
Aday Memur
18 Eylül 2007 11:37

rakadaşlar canınızı yerim sizin.siz sevdanızdan vazgeçmeyin ve emin olun bu birim bu sevdayı hak ediyor.allah yar ve yardımcınız olsun.sevgiler saygılar

m.kartal88
Şef
02 Ekim 2007 22:47

Arkadaşlar bi haber yok mu?

baykent1
Aday Memur
03 Ekim 2007 00:23

arkadaşlar ben bir özel harekatçı sizlere tavsiye ediyorum kurs açıldığı zaman kesinlikle müracat edin bu güzel ortamdan sizlerinden faydalanmasını isterim aöa kurs nezaman açılır bir bilgim yok irtibat msn berra1675@hot

ilginiz için tşkl

korkmaz147
Aday Memur
03 Ekim 2007 07:09

Baykent arkadaşımız verdiğin moralden dolayı teşekkürler.Yalnız şunu sormak istiyorum.gerçi her mesleğin bir zorluğu vardır ama bu özel harekatın enbüyük zorluğu sence nedir?

yalcinbey
Aday Memur
08 Ekim 2007 14:41

dün 14 şehit verdik mekanları cennet olsun hemde bayarama 4 gün kala.hayıflanmaktan başka bişey yapamıyorum.çevikte 3 yıl bekledim açılmadı inşallah baharda açılır okadar çok istiyorum ki Allahım hepimize nasip eder inşallah.

mc_milan
Yasaklı
10 Ekim 2007 11:34

Güneydoğu'da 3 bin Özel Harekatçı görev yapıyor

10 Ekim 2007 07:20

Güneydoğu'da bölücü terör örgütü ile mücadelede önemli başarılara imza atan Özel Harekat polisi, kendileriyle ilgili olarak ortaya atılan 'silahları alındı', 'sayıları azaltıldı', 'ekarte edildi' gibi spekülasyonlardan rahatsız.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı bünyesinde halen 4 bin 800 Özel Harekatçı görev yapıyor. Bunların 700'ü Özel Harekat Dairesi Başkanlığı'nın Ankara'daki merkezinde hazır kıta olarak bulunduruluyor. Söz konusu 700 Özel Harekatçı'nın da yaklaşık 3 aydır Hakkari, Şırnak ve Tunceli gibi illerdeki birlikleri takviye ettikleri belirtiliyor. Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da terörle mücadelenin yoğun yaşandığı illerde ise toplam 3 bin Özel Harekat polisi bulunuyor. Özel Harekatçıların en büyük sorunlarından biri, haklarında çıkarılan asılsız iddialar. Özel Harekatçıların ekarte edildiğine dair genel bir yargı oluştuğuna dikkat çeken uzmanlar, bu yargının yanlış olduğunu dile getiriyor. Özel Harekatçı personel sayısının terörle mücadelenin en yoğun olarak yaşandığı 1993-97 sürecinde bile en çok 6 bine çıktığını ifade eden isminin açıklanmasını istemeyen bir uzman, "Sayılarının azaltılması, ellerindeki ağır silahların alınması falan söz konusu değil. Özel Harekatçı polislerin pasifize edildiğine yönelik iddialar orada görev yapan personelin moralini bozuyor. Diyarbakır'da dört yıl, Bingöl'de üç yıl, Şırnak ve Tunceli gibi illerde iki yıl görev yapılıyor. Ancak Özel Harekatçılar içinde 15 yıl bölgede kalan oluyor." diyor. Özel Harekat Dairesi Başkanlığı, terör örgütlerinin meskun mahal veya kırsal alanlardaki silahlı eylemlerini engellemek, gerçekleştirilen eylemlerin faillerini etkisiz hale getirmek için 1983'te kuruldu.

Erkan Acar

http://www.memurlar.net/haber/89904/

esperanza.m
Aday Memur
11 Ekim 2007 21:05

yalcın bey sana kurs falan acılmaz.sen en iyisi çarşi karakolunda çalışmaya devam et. oranın manevi özel harakatcısıda sen ol.nöbeti özel harakatcılar gibi tutu...trabzondan selamlar.inşallah acılır bende canla başla beklıyorum..

Toplam 5083 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi