Editörler : cihan27E.Kayı Han
12345678910111213»

tatlıbela78
Aday Memur
08 Ocak 2016 20:53

ben bu konuda birkaç hukukçu ile görüştüm. vekaleten yapılan atamalarda asılda bulunması gereken şartları taşımayan kişiler olduğu , bu kadroların sürekli vekaletlerle yürütüldüğü ve liyakat ve kariyer işlemlerinin sınavlarla yerine getirilmediğinin tespiti vb.durumlarda sonuca varılabileceği bilgisine ulaştım. açıkça şu ana kadar emsal dava olmadığından çekimser davranmıştım. bu yıl da başvuracağım, olmadı idari mahkemeye gideceğim .

batın ener, 8 yıl önce

mahkemeden var mı? emsal karar benim bildiğim sınav idarenin yetkisinde mahkemeye versen bile bir sonuç elde edemezsin denmektedir.

Er-Ça
Genel Müdür
11 Ocak 2016 08:54

Bilgisi olan kimse yokmu

Er-Ça, 8 yıl önce

Arkadaşlar 2 yıllık Meslek Yüksek Okulundan 2. yılın 3.döneminden tek dersimden kalmıştım ve bu yıl dersimi verdim. Dönem sonunda mezun oluyorum.Ocak ayı sonunda kesin mezuniyetimi alırım.Benim durumda olan biri bu yılki Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği sınavına, Şeflik için, girebilirmi? 10 ay öncesine kadar itfaiye eri kadrosuyla başka bir bölümde memur olarak çalışıyordum. Kendi isteğimle bilgisayar İşletmenliği kadrosuna atamam yapıldı. Öğrendiğime göre atamanın yapıldığı kadroda en az 2 yıl kalmak gerekiyormuş. Bilgisi olan doğrusunu paylaşırsa boşa kürek çekmemiş olucam.

hakansirin85
Kapalı
11 Ocak 2016 15:15

e) Şef kadrosuna atanabilmek için;

1) En az iki yıllık yüksekokul mezunu olmak,

2) Son müracaat tarihi itibariyle 5 inci maddenin birinci fıkrasının (d) bendinin (2) numaralı alt bendinde sayılan görevlerde en az iki yıl süreyle çalışmış olmak,

Bilgisayar işletmenliği ve itfaiye eri kadrosunda ki hizmetinizi kurum 2 yıl sayarsa başvurabilirsiniz. Biraz Kurumun takdirinde gibi saymaya da bilirler.İtfaiye eri genel idari hizmetler sınıfında mı?

Er-Ça, 8 yıl önce

Bilgisi olan kimse yokmu

Morningrise7
Müsteşar
11 Ocak 2016 16:40

arkadaşlar bildirdiği kadrolar kurum ilan etmek zorunluluğu var mı yoksa.

temmuzdaki tercih zamanına kadar açıklamak zorunda değil mi?

Er-Ça
Genel Müdür
11 Ocak 2016 17:05

Göreve 2008 yılında İtfaiye eri olarak başladım. Uzun yıllar itfaiye Müdürlüğünde çalıştım. Daha sonra İtfaiye eri kadrosundan maaşım devam ederken farklı bir birimde, daire içinde muhasebe servisinde çalıştım. Yaklaşık 10 ay kadar öncede muhasebe müdürümüze, kendim bilgisdayar işletmeni kadrosuna geçmem için sözlü istekte bulundum ve halen muhasebe servisinde bilgisayar işletmeni olarak çalışıyorum. Aynı kurumda farklı yerlerde çalıştım. Benim öğrenmek istediğim 2 yıllık mezunum ve Bilgisayar İşlet. kadrosuna 10 ay önce atanmam sakınca yaratır mı? Bilgisayar İşlet. kadrosunda iki yıl dolduktan sonramı şeflik sınavına girebiliyorum? Yoksa bu yıl sınava müracat edebilirmiyim.

hakansirin85, 8 yıl önce

e) Şef kadrosuna atanabilmek için;

1) En az iki yıllık yüksekokul mezunu olmak,

2) Son müracaat tarihi itibariyle 5 inci maddenin birinci fıkrasının (d) bendinin (2) numaralı alt bendinde sayılan görevlerde en az iki yıl süreyle çalışmış olmak,

Bilgisayar işletmenliği ve itfaiye eri kadrosunda ki hizmetinizi kurum 2 yıl sayarsa başvurabilirsiniz. Biraz Kurumun takdirinde gibi saymaya da bilirler.İtfaiye eri genel idari hizmetler sınıfında mı?

süngerbob2014
Kapalı
12 Ocak 2016 08:20

ARKADAŞLAR görevde yükselme sınavında 4 adet şeflik açılacak bizde herkes üniversite mezunu 30 kişiyiz kaç kişi başvurabilir acil

hakansirin85
Kapalı
12 Ocak 2016 09:10

başvuruda sınır yok, 30 kişide başvurabilir.

süngerbob2014, 8 yıl önce

ARKADAŞLAR görevde yükselme sınavında 4 adet şeflik açılacak bizde herkes üniversite mezunu 30 kişiyiz kaç kişi başvurabilir acil

Morningrise7
Müsteşar
12 Ocak 2016 11:29

kurumun kadro açıp açmayacağını nerden öğreneceğiz insan kaynakları mı belirliyor?

Ürgüp2011
Kapalı
12 Ocak 2016 14:01

evet insan kaynakları ile görüşeceksin. bu sene sınav açılacakmı ve hangi kadrolardan sınav açılacak diye

Morningrise7, 8 yıl önce

kurumun kadro açıp açmayacağını nerden öğreneceğiz insan kaynakları mı belirliyor?

süngerbob2014
Kapalı
12 Ocak 2016 22:21

ARKADAŞLAR mahalli idareler 2016 sınav genelgesi ni ne zamana kadar yayınlamak zorunda bilen vamııo.

Erman945
Aday Memur
13 Ocak 2016 10:40

Ocak 15'ine kadar diye biliyorum.

ARKADAŞLAR mahalli idareler 2016 sınav genelgesi ni ne zamana kadar yayınlamak zorunda bilen vamııo.

Erman945
Aday Memur
13 Ocak 2016 10:51

MADDE 11 ? (Başlığı ile birlikte değişik:RG-7/5/2014-28993)

(1) Görevde yükselme suretiyle atama yapılacak boş kadroların sınıfı, unvanı, derecesi, hangi birimde bulunduğu ve aranacak şartlar, her yılın 15 Ocak tarihine kadar duyurulur. İlgililerin müracaatları 1 Şubat tarihine kadar alınır. Duyuruda yazılı sınava ilişkin olarak Bakanlıkça belirlenen konu başlıklarına yer verilir.

GÜMÜŞPALA1968
Aday Memur
14 Ocak 2016 11:27

657 DEVLET MEMURLARI YASASI DEGİŞCEGİNDEN 2016 YILI MAHALİ İDARELER

GÖREVDE YÜKSELME OLMUYACAK DİYE BİR SÖYLENDİ VAR DOGRU MU ACABA

hakansirin85
Kapalı
14 Ocak 2016 13:29

Öyle bir şeyin olacağını sanmıyorum. Kanun var yönetmelik var bu işleri düzenleyen.

GÜMÜŞPALA1968, 8 yıl önce

657 DEVLET MEMURLARI YASASI DEGİŞCEGİNDEN 2016 YILI MAHALİ İDARELER

GÖREVDE YÜKSELME OLMUYACAK DİYE BİR SÖYLENDİ VAR DOGRU MU ACABA

memurfm
Aday Memur
14 Ocak 2016 18:08

Gözünüz aydın arkadaşlar Sınav Takvimi Yayınlandı. Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü resmi int.

sayfından inceleyebilirsiniz.

e_basbakan
Şef
14 Ocak 2016 22:31

T.C.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü

Sayı: 93127266/-902.03-845 14/ 01/2016

Konu:Görevde Yükselme ve

Unvan Değişikliği Sınavı

VALİLİĞİNE

(İl Mahalli İdareler Müdürlüğü)

Mahalli İdareler Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmelik kapsamında, 2016 yılında yapılacak mahalli idareler personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının aşağıdaki usul ve esaslar dâhilinde yürütülmesi uygun görülmüştür.

Mahalli idareler, Yönetmeliğin 11 inci maddesindeki esaslara uygun olarak (Şubat ayının sonuna kadar) görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına tabi tutmak istediği personelin niteliklerini ve sayısını valiliklere bildireceklerdir. Valiliklere gelen başvurular, tek liste halinde en geç 15 Mart 2016 tarihine kadar Bakanlığımıza gönderilecek ve listeler Bakanlığımızca birleştirilerek sınavı yapacak kuruma bildirilecektir.

2. Mahalli idareler personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecektir.

3. Mahalli idareler personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına Valiliklerin Bakanlığımıza göndereceği listelerde yer alan personel katılabilecektir.

4. Kayıt İşlemleri:

Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler e-Sertifika Programına kayıtlar 06.06.2016 ? 24.06.2016 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecektir:

Adaylar http://esertifika.anadolu.edu.tr adresinde kayıt başvuru formunu dolduracaklar, fotoğraflarını sisteme yükleyecekler ve başvuru formunun doğruluğunu onaylayacaklardır.

Adaylar Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler e-Sertifika Programına katılım ücreti olan 100 TL?yi kayıt başvuru formunda belirtilen banka hesabına yatıracaklardır.

Adaylar; başvuru formlarını 24.06.2016 günü mesai bitimine kadar Anadolu Üniversitesi e-Sertifika Programları Koordinatörlüğü Başvuru sisteminde doldurup başvurularını ve ödemelerini onaylamaları gerekmektedir.

5.Adaylar sınav giriş belgelerini, 19.09.2016 tarihinden itibaren http://esertifika.anadolu.edu.tr adresinden çıktı alarak temin edecekler ve sınav sırasında yanlarında bulunduracaklardır.

6. Adaylar 25.09.2016 tarihinde tek oturumda kayıtlı oldukları sınav konularından görevde yükselme sınavına gireceklerdir. Sınav çoktan seçmeli test usulü ile yapılacaktır. Sınav süresi 90 dakika olup, sınavda her dersten 20?şer soru olmak üzere toplam 60 soru sorulacaktır.

7. Adaylar 25.09.2016 tarihinde tek oturumda kayıtlı oldukları sınav konularından unvan değişikliği sınavına gireceklerdir. Sınav çoktan seçmeli test usulü ile yapılacaktır. Sınav süresi 90 dakika olup, sınavda her dersten 20?şer soru olmak üzere toplam 60 soru sorulacaktır.

8. Sınavlar 81 ilde online sınav şeklinde düzenlenecek olup, adaylar kayıt başvurusu sırasında tercih etmiş oldukları merkezde sınava gireceklerdir.

9. Sınav notları Anadolu Üniversitesi tarafından 10.10.2016 tarihinde adaylara internet üzerinden duyurulacak ve aynı hafta içinde Bakanlığa iletilecektir. Adayların görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav sonuçları İçişleri Bakanlığı tarafından 24.10.2016 tarihinden itibaren duyurulacaktır.

Konunun iliniz özel idaresi, iliniz dâhilindeki belediyeler ve bu idarelerin bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlara bildirilmesini, mahalli idareler personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı ile ilgili iş ve işlemlerin Yönetmelik hükümleri ve yazımız doğrultusunda herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden yürütülmesi için gerekli planlama ve koordinasyonun Valiliğinizce yapılmasını ve görevde yükselme sınavına katılacaklar ile unvan değişikliği sınavına katılacakların ayrı olmak ve birleştirilmiş liste halinde (excel formatında) hazırlanarak öncelikle [email protected] adresine e-posta yoluyla, üzerinde mutabakat sağlandıktan sonra da e-içişleri ve posta yoluyla Bakanlığımıza iletilmesi hususunda;

Bilgi ve gereğini önemle rica ederim.

Selami ALTINOK

Bakan a.

Vali

Müsteşar

EKLER:

1- Sınav takvimi çizelgesi

2- Görevde yükselme sınav konuları

3- Unvan Değişikliği sınav konuları

4- Görevde yükselme sınav formu

5- Unvan değişikliği sınav formu

DAĞITIM :

(81) İl Valiliği,

Anadolu Üniversitesi

(Açık Öğretim Fakültesi)

hakansirin85
Kapalı
15 Ocak 2016 09:43

Hayırlı olsun. Şimdi bütün iş kurumların kadro açıp açmayacaklarına kaldı

süngerbob2014
Kapalı
15 Ocak 2016 17:39

ARKADAşlarr lütfen acil cevap bizim kurum 4 ve 3 kadro derecelerine sınav açtı benim kadro derecem 5 hangisine müracat edersem kazanma şansın yüksek olurrrrrr

sinnnnf
Kapalı
18 Ocak 2016 14:00

kadro derecelerine bakmayın, başvurunun son gununu bekleyın , hangisine az başvuru olduysa o kadroya başvurun..

ARKADAşlarr lütfen acil cevap bizim kurum 4 ve 3 kadro derecelerine sınav açtı benim kadro derecem 5 hangisine müracat edersem kazanma şansın yüksek olurrrrrr

sinnnnf
Kapalı
18 Ocak 2016 14:01

Merhaba arkadaşlar , ben geçen yıl görevde yükselmeye girmiş ve atanmıştım.

Bu yıl unvan değişikliğine gireceğim bir aksilik olmazsa..unvan değişikliği 4. gruptan giriliyor sınava..

hepimize bu süreçte kolaylıklar diliyorum..

Toplam 1476 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi