Editörler : Adversarysmtvs
29 Ekim 2015 07:23   

Yasaklı
TODAİE' de Yüksek Lisans..

Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE)' de "yüksek lisans" yapılmasını tüm kamu görevlilerine tavsiye ederim. Bu eğitim alınırken, kamu görevlilerinin yabancı dil kurslarından da yararlanması, kamu görevlilerine ayrıca artı değerler kazandıracaktır. Yabancı dil puanları sayesinde, ayrıca "yabancı dil tazminatı" da alma fırsatı doğacaktır.

Ankara' daki TODAİE' de yüksek lisans yapılırken, memurlar "ücretli izinli" sayıldıklarından, maaşlarını almaya aynen devam ediyorlar.

Yüksek lisans yapanlar, normal kademe ilerlemesinin dışında, ayrıca birer kademe ilerlemesi daha alıyorlar. Böylece, emsallerinden bir kademe ileriden maaş alıyorlar.

TODAİE; kamu kurumlarına ileri ve üst derecede "üst yönetici" yetiştirmeyi amaçlamaktadır.. Üst görevler için yatırım yapılmış olur.

TODAİE ünlü bir okuldur.. Seçkinlerin okuludur. Bizim zamanımızda, oraya "Mekteb-i Mülkiye'nin Ağabeyi" derdik!..

ALES' ten en az 77 puan alanlar, TODAİE' deki sınavlara girerek okuma hakkı kazanıyorlar.

İlgililenenlere tavsiye ederim.

29 Ekim 2015 07:27

çalıkbay
Yasaklı

TODAİE' de, "kamu yönetimi" dersleri ağırlıklı olarak, "tezli ve tezsiz yüksek lisans" verilmektedir...

29 Ekim 2015 13:08

çalıkbay
Yasaklı

TODAİE' de yüksek lisan yapanlar, manevi açıdan da kendilerini ziyadesiyle tatmin etmiş olurlar.

29 Ekim 2015 14:07

SeaMen26
Şube Müdürü

Hocam daha memur olamadık ki todaie'de yüksek lisansı düşünelim. Memur olacağız da 4 yıl hizmet vereceğiz de... Aah ah çok var daha.

29 Ekim 2015 17:35

çalıkbay
Yasaklı

İnşallah o günler de gelir.

29 Ekim 2015 18:36

BerkReis
Aday Memur

Allah razı olsun kardeş bilgilendirdin.

30 Ekim 2015 02:57

çalıkbay
Yasaklı

2015 yılına kadar, kamu görevlilerinin kamuda geçirdiği hizmet yılının en az 5 yıl olması şartı vardı ama 2015 yılında bu süre 4 yıl olarak benimsendi ve hizmet süresi 4 yıl olanlar da müracaatta bulundular.

TODAİE' de eğitim alanlar içinde 40 yaşında olanlar bile var. Üst sınır yok!.. Her meslekten kamu görevlileri var.. İsteyenler TODAİE' de DOKTORA da yapabiliyorlar.

Bizim zamanımızda, kamu görevlilerinin KURMAY SINIFI bu okulda yetişirdi.

İlgilenenlere kolay gelsin diyeceğim ama eğitimi ağırcadır, zorcadır!.. Kolay değil!..

01 Kasım 2015 09:21

çalıkbay
Yasaklı

Eğitim-Öğretim Çağında BİLİM ve TEKNİK önem kazandığı için, 2000' li yıllarda kaliteli eğitimin payı yükseldi.. Artık; sadece 4 yıllık üniversite eğitimi ile yetinmemek lazımdır. YÜKSEK LİSANS + YABANCI DİL/DİLLER + İŞ DENEYİMİ mutlaka aranılır oldu...Hele de özel sektörde? Yüksek lisans şart!

Kamuda çalışananlar için, TODAİE çok önemli bir yoldur.

01 Kasım 2015 10:14

çalıkbay
Yasaklı

Haftada 2 gün TODAİE' de derse girenler, kalan günlerde de yabancı dil kurslarına giderek, yabancı dil puanlarını B ve A seviyesine yükselterek, bir taşta iki kuş misali yabancı dil tazminatını yükseltmeyi amaçlıyorlar.

03 Kasım 2015 08:20

çalıkbay
Yasaklı

TODAİE' nin özeldeki kurumsallaşmış şirketler nezdinde de çok saygın bir yeri, yurdu var.

03 Kasım 2015 11:01

redfalcon
Genel Müdür

Hocam iyi güzel hoş bir tanıtım olmuşta somut bir kariyer imkanı olmadıktan sonra, atıyorum yüksek lisanslı olanlar şu kadar sene sonra şuraya gelir gibi... denmedikten sonra bu uğraşın İş sağlığı ve güvenliği sertifikasından bir farkı kalmıyor. Ondada gazladılar milleti sonuç ortada.

Maalesef ülkemizde sadece kamuda değil özelde bile durum budur.

03 Kasım 2015 11:22

kpsscigil
Aday Memur

Hocam iyi güzel hoş bir tanıtım olmuşta somut bir kariyer imkanı olmadıktan sonra, atıyorum yüksek lisanslı olanlar şu kadar sene sonra şuraya gelir gibi... denmedikten sonra bu uğraşın İş sağlığı ve güvenliği sertifikasından bir farkı kalmıyor. Ondada gazladılar milleti sonuç ortada.

Maalesef ülkemizde sadece kamuda değil özelde bile durum budur.

redfalcon, 2 yıl önce - Alıntıya git

size katılıyorum. şahsen ben de bir ara düşünmüştüm başvurmayı. Fakat araştırdığımda Todaie de yüksek lisans yapmanın eskisi kadar faydalı bir şey olmadığını anladım. Yine de yapılabilir tabi eğitimin kötüsü olmaz. Ancak amaç ben bu yüksek lisansı yapayım da kamuda şöyle yükseleyim böyle iyi yerlere geleyim düşüncesiyse bu artık çok da mümkün değil gibi.

04 Kasım 2015 03:01

Oguzçag
Yasaklı

Yüksek lisans yapmayarak daha iyi bir konum ve maddi imkan elde edecekseniz, size helal olsun!

08 Kasım 2015 08:55

Oguzçag
Yasaklı

Bizim zamanımızda TODAİE çok ünlüydü.

08 Kasım 2015 13:42

Oguzçag
Yasaklı

Kamu kurumlarına yüksek yönetici yeiştiren okuldur.. Şimdi bunun yerine TORPİL ve PARTİCİLİK geçerli oluyor.. Yandaşlık önemli tutuluyor.

09 Kasım 2015 13:50

Oguzçag
Yasaklı

Kamu görevlileri için, harika bir fırsattır. İhmal etmeyelim.

10 Kasım 2015 21:39

Oguzçag
Yasaklı

Kamu görevlileri için büyük bir imkan olduğu için, durumu uygun olanlara tavsiye edilir.

12 Kasım 2015 08:02

çalıkbay
Yasaklı

Akıl ve mantık, bilgi çağındayız!.. Bu durumu TODAİE ile sağlamlaştıralım.

25 Kasım 2015 09:45

çalıkbay
Yasaklı

Kamuda 4 yıl çalışmış olanların TODAİE' de yüksek lisans yapması, çok büyük kazanım olur.

25 Kasım 2015 14:32

bingöl diyarından
Aday Memur

hani başvuru ilanı yok ki?

25 Kasım 2015 20:39

çalıkbay
Yasaklı

En sağlam bilgiyi TODAİE' den alabilirsiniz!

Toplam 985 mesaj
12345678910111213»
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?