Editörler :
«22232425262728293031323334
23 Ekim 2019 20:36

muh77
Aday Memur

14 yıllık makine mühendisiyim ve iş derdim yok. bundan sonra zevkine farklı bir mühendislik dalı okumak isterim.

Baba Janga, 4 hafta önce - Alıntıya git

Ha sen şu şeysin mühendislikle ilgili sürekli atıp tutan 1 milyon dolar maaş alan yeğenleri olan trol amca pardon ya

24 Ekim 2019 08:40

caglar.maden
Aday Memur

Hacettepe üniversitesinin tıp fakültesini 5.sınıfta bırakmak böyle bir yalan olamaz. kimi kandırıyorsun ?Kim inanır böyle kolpa bir uydurmaya. Bu arada eğer Hacettepe üniversitesinde okuduğuna bıraktığına ve İstanbul üniversitesi Makine Mühendisliğine dair bir belgen ispatın var mı? Bence yoktur tamamen yalan. insanların mühendislik okumaya teşvik etmekteki amaç nedir? niçin makine mühendisliğini sevsin diye senelerce işsiz kalmaya mahkum olsun aç kalsın ölsün. makine mühendisliğini seviyor diye neden yıllarını boşa geçirsin. bence herkes mesleğini seviyor diye değil karnını doyurabilecek mi diye bir yaşam felsefesi üzerine odaklanmalı.delinin birisi kendini apartmandan aşağıya atacak ve ben apartmandan atlamayı seviyorum sizde apartmandan atlayın yani sevdiğinizi yapın geçin bunları kolpacılar

muh77, 4 hafta önce - Alıntıya git

Doktor olup zengin olsan ne fayda?

Doktor olup iyi bir aile kursan ne fayda?

Doktor olup en kral yerden daireler, en lüks arabayı alsan ne fayda?

Benim Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde 5 senem geçti.

Ansiklopedi gibi kitapları okumaktan beynim sulandı, psikolojim bozuldu.

Ben 2014 ÖSS'de Türkiye'de ilk 1000'e girmiştim.

Babamın baskısı yüzünden tıp fakültesini tercih ettim.

Ben ODTÜ Makina'yı tercih edecektim.

Babam son anda tercihlerimi değiştirmiş.

5 sene sonra bu sene tekrar girdim üniversite sınavına...

İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliğini kazanabildim.

Şimdi çok mutluyum şükürler olsun.

Hiç değilse sevdiğim bölümde okumaya başladım.

5 senelik tıp fakültesi öğrencilik hayatımda ne psikopat, kafayı yemiş doktorlar, profesörler gçrdüm.

İnsanın sevdiği mesleği yapması çok önemli.

Doktor olup, krallar gibi padişahlar gibi bir hayat yaşayacağıma mühendis olup sürünmeyi yeğlerim.

Şu an 1'inci sınıftayım. İnşallah 4 sene sonra mezun olup, sürünsem de sevdiğim işi yapacağım.

Bu hayatta sürünecek olsan da sevdiğin işi yapacaksın. (nokta)

24 Ekim 2019 22:14

1881.1938
Şef

Ha sen şu şeysin mühendislikle ilgili sürekli atıp tutan 1 milyon dolar maaş alan yeğenleri olan trol amca pardon ya

muh77, 4 hafta önce - Alıntıya git
yanlisim var o dedigin sahis torunaga namli yigit ama su siralar ya kpss ile atandi yada deli hastanesini boyladi :-)
Toplam 663 mesaj
«22232425262728293031323334

ANKET
Öğrencilerin, Atatürk posteri önünde secdeye vardığı görüntülerden rahatsız oldunuz mu?