Editörler : Lanet
09 Şubat 2007 12:35

Mutluluk

Öyle zengin bir sofradır ki yaşam,acılardan sonra tatlıları beklemeli insan.işte arkadaşlar hayatın bizim karşımıza çıkardığı sorunları hep bu felsefeyle yenmek gerekir...saygılar..

musgir
Müsteşar
09 Şubat 2007 15:16

internet explorer da adres çubuğuna

www.google.com

yazılır, enter a basılır.

sora ilgili kısıma mutluluk yazılır. enter a basılır.

jakobieen
Daire Başkanı
09 Şubat 2007 16:30

önce bi ps2 sonra bi pes cdsi aldıktan sonra mutluluk için kalan tek şey karşınıza iki aciz bulmak.. sonra dünyanın en mutlu insanı siz oluyosunuz.. deneyin görün :)

**bonibon**
Kapalı
22 Mart 2007 17:55

olay bulmak değil

farkına varmak

melisss55
Kapalı
22 Mart 2007 18:56

farkına varmak değil

yaşamak

Ş@h-in
Müsteşar
10 Ocak 2010 09:41

Aramakla bulunmayacağı kesin, yol haritası isterseniz en kestirmesini musgir yazmış yukarıda.

neyzen06_
Daire Başkanı
12 Ocak 2010 01:00

aslında baktığımız her yerde bir mutluluk izi vardır ama bakmayı bilmek gerekiyor galiba.

Mutluluğu bulanlar da bu durumda; bakmayı bilenler oluyor...

ezberbozan20
Yasaklı
13 Ocak 2010 15:52

mutluluk bulunmaz keşfedilir bence.aslında herkesin elinin altındadr,içindedir,yanında yanıbaşındadr ama farkedene farkedebilene öyledr.yoksa ömrün boyunca ararsında bulamazsın....aramaya kalkmayın sakın keşfetmeyi deneyin

dostevi
Kapalı
13 Ocak 2010 19:22

Bir çocuğun gülümsemesindedir mutluluk..Bir martının kanat çırpışındadır..Bulutların arasından göz kırpan güneştedir..Yağan yağmurda iliklerine kadar ıslanmaktır..Hergün seni arayacak birilerinin olmasıdır mutluluk..Bakmak,görmek ve hissetmektir.Almaktan çok vermekte gizlidir mutluluk...

13 Ocak 2010 20:00

"En büyük mutluluk,asla tam olarak mutlu olmayacağını bilmektir."

Ben

yucel1981
Aday Memur
13 Ocak 2010 21:08

mutluluk?kendin olmak rahat davranmak ve özgüven sahibi olmak ve hayatta zorluklara gülüp geçmek..en iyisi seni motive eden şeyi bulmak ve ona sarılmak..bunları yaparsan mutlu olursun..

Elisya
Şef
13 Ocak 2010 23:22

arayarak bulunur mu bilmem ama bulanlar elbette ki arayanlardır... aramaya devam:)

20arkanabakma20
Kapalı
31 Ocak 2010 13:44

kısa bir hikaye.......

İnsanoğlu mutluluğu hep hor kullanıyormuş.

Hep şikayetçi hep bitkinmiş....

Birgün melekler mutluluğu saklamaya kararvermişler.'saklayalım zor bulsunlar.zorbuldukları için belki kıymetini bilirler'diyerek başlamışlar tartışmaya.Sorun büyükmüş.Mutluluğu saklamak kolay değilmiş çünkü.Kimisi 'EVERESTin tepesine saklayalım' demiş,kimisi'ATLAS OKYONUSUNUN dibine saklayalım' demiş.Taçmahalin kubbesi,Mekke sokakları,İtalyan sofrası,bir hastanenin yenidoğan odası,dondurma külahı,şarapşişesi,sigara paketi,lale bahçesi..........

Pek çok yer düşünmüşler ama hiç biri yeterince zor gelmemiş...

Derken meleklerden biri'İÇLERİNE SAKLAYALIM'demiş.' Kimsenin aklına gelmez içine bakmak'işte ogün bugündür mutluluk insanın içinde saklıymış.Hiçbir mutluluk kolay gelmiyor olay gülmüyor insanın yüzü...

Emekte ve insanın içinde saklı mutluluk.Ne başkasının emeğinde,ne başkasının evinde,nede başka bişeyde.....

BUYÜZDEN GÖZÜNÜZ HEP İÇİNİZDE OLSUN.

SİZ DIŞARIDA ARAMAYI BIRAKIN İÇİNİZE KONSANTRE OLUN ŞAYET ARADIĞINIZ MUTLULUKSA............

31 Ocak 2010 15:30

Mutluluk her anımızda aslında.Mulluğu bulmak için görmeyi bilmek kafi.İnsanoğlu hiç bir zaman elindekini kıymetini bimez aslında esas mutluluk ondadır,ulaşamadığı ve arzuladıklarının her zaman mutluluk getirmeyeceğini bilemeden ısrar aramaya devam eder,Geçen zamanda elindekini de kaybeder geriye,eldee kalır mutsuzluk.Elimizdekilerin kıymetini kaybetmeden bimek gerek,çok geç olmadan.

tr_smach
Daire Başkanı
31 Ocak 2010 16:52

mutluluk gerçeği nasıl gördüğünüze bağlıdır aslında. hep bahsedilen bir hikaye vardır.

yarısına kadar su olan bardağı nasıl tarif edersiniz diye? yarısına kadar dolu derseniz olumlu bakış açısına sahipsinizdir. yarısı boş bardak derseniz olumsuz.

işte mutluluk bu gerçekte yatar.bu mutlulukta bir gerçektir ayrıca.

mutluluğu iki türlü sınıflandırabiliriz.

1) kısa süreli yani geçici mutluluklar

2) uzun yani kalıcı mutluluklar

her ikisini tatmış bir insan kalıcı mutluluğun gerçek mutluluk olduğunu anlayacaktır ve geçici mutluluk veren şeylerden uzak duracaktır. ha bazen hataya düşmez miyiz.tabiki düşeriz. bunlar istisnanın kaideyi bozmaması gibi gerçeğinde bozulmayacağının kanıtıdır.

insanoğlu genelde elindekini kaybedince onun değerini anlar. o yüzden kaybetmeden elimizdekileri sorgulayıp onlara gereken değeri vermemiz gerekir.buda mutluluğu bulmanın yollarından biridir.

kalıcı mutluluk nedir derseniz insanın inançlarındadır derim. aramızda inanmayanlarda olabilir. ama iyi sorgulayıp iyi tartmalılar bazı şeyleri. ben bir felsefeci gibi sorguladım tarttım biçtim ve bu hakikate kayıtsız kalamadım. yeter ki aklımızın dışında birde kalbimiz olduğunu hatırlayalım.

jetx
Şef
01 Şubat 2010 11:44

Konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum öncelikle..

Mutluluk insanın içindedir..insanın kendisi ile barışık olma halidir..

Düşününki, ne kadar yaşayacağımızın belli olmadığı bir dünyada, ömrümüzü hargür içerisinde geçirmenin bir anlamı var mı?. İnsan olarak herkesin sevgiye, mutluluğa, anlaşılmaya, güvene, insan gibi yaşamaya hakkı ve ihtiyacı var. Bütün bunları hakketmek için de öncelikle kötü huylarınızdan vazgeçip, özveride bulunabilecek bir çaba içine girmelisiniz.

İnsan nasıl bakarsa öyle görür!..

Sizlerle bir ALINTIYI paylaşmak istiyorum..

MUTLULUK NEREDE?

İnsanoğlu mutluluğu hep hor kullanıyormuş...hep şikayetçi hep bıkkınmış...Bir gün melekler mutluluğu

saklamaya karar vermişler

"Saklayalım,zor bulsunlar.Zor buldukları için belki kıymetini bilirler" diyerek başlamışlar

tartışmaya.Sorun büyükmüş.

Mutluluğu saklamak kolay değilmiş çünkü.Kimisi "Everest'in tepesine saklayalım" demiş.Kimisi "Atlas

Okyanusu'nun dibine" demiş. Tac Mahal'in kubbesi , Mekke sokakları , İtalyan sofrası , bir

hastahanenin yeni doğan odası , dondurma külahı , şarap şişesi , sigara paketi , lale bahçesi...

Pek çok yer düşünmüşler ama hiçbiri yeterince zor gelmemiş..

Derken meleklerden biri "içlerine saklıyalım" demiş."Kimsenin aklına gelmez içine bakmak" işte ogün

bugündür mutluluk insanın kendi içinde saklıymış...Hiçbir mutluluk kolay gelmiyor.Kolay kolay

gülmüyor insanın yüzü...Emekte ve insanın içinde saklı mutluluk.Ne başkasının ekmeğinde,ne

başkasının evinde,ne de başka birşeyde ..

Bu yüzden gözünüz hep içeride olsun Siz dışını boşverin,içine bakın...

Saygılarımla...

20arkanabakma20
Kapalı
01 Şubat 2010 15:16

jetx.....

aynı alıntıyı bende bikaç ileti önce paylaşmıştım.çift dikiş olmuş.........

candela*
Daire Başkanı
01 Şubat 2010 15:29

Mutluluk nasıl bulunur?

kişi içinden cahillik tembellik kimsesizlik bayalığı çıkardığı zaman mutluluğu bulunur

**sude**
Başbakan Müsteşarı
01 Şubat 2010 15:59

Mutluluk öyle sihirli bir esansdır..Her zaman her yerde bulunmaz ki.. Bir anda karşına çıkar..Yeter ki sen onla karşılaş ve yakala..

Hep saklanır.. Aranmak ister.. Bulunmak ister.. Çünkü o zamanlarda kıymet kazanır.. Hep yanımızda olursa ne anlamı kalır ki..

jetx
Şef
01 Şubat 2010 19:54

20arkanabakma20

Sizin cevabaı şimdi gördüm.. çift dikiş olması mutluluk adına güzel bir şey.. :) işin içinde iyi niyet ve paylaşım olunca...

Saygılar sunuyorum..

20arkanabakma20
Kapalı
01 Şubat 2010 20:33

HAKLISIN BU KONUDA BENDE SANA KATILIYORUM SONU MUTLULUK OLACAKSA VARSIN ÇİFT DİKİŞ OLSUN...........

Toplam 191 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi