Editörler : Pangaea
30 Aralık 2015 00:08

Malesef cok pasifiz

İlahiyat bolumunu surekli takibe calisiyorum ama cok pasif malesef.

Yani grupta birbirine laf soylemek ickn sorayla yazan arkadaslar da olmasa...

Takiplerime gore su lari soyleyebilirim.

Norm guncellemelerinden aonra dkab talebi yuksek ihl talebi dusuk

Tahmini dagilimlara baktigimizda dakaba 3400-3700 ihl ye ise 170-220 gibi rakamlar veriliyor. Tabiki bunlar tahmini rakamlar

Meb kontenjanlari aciklamiyor.

İsin en ters tarafi da ais osym de brans siralamalari guncellwnmiyor. Bir umut baiyorum ama malesef. Bu yuzden de dkab ve ihl de onumuzde kac kisi var bilmiyoruz. Mecburen tahminlerle idare ediyoruz.

Tercihlere gelecek olursak, oncelikle sunu bilmeliyiz ki eylul atamasinda yerlesmeyen 70 uzeri puanda kisiler var. Ornegin dkab puanim 70 ve sadece dkab kurum bazli puanlara baktigi.da onumde atanmamis 680 kisi goruyorum. Eger bu arkadaslar 41 i acarlarsa puanlarin suanki halinden asagiya pek inecegini sanmiyorum. Tahminimce puani dkab siralamasinda guncel min puana yakin olanlar dkab digerleri ihl yazacaktir. Cunku eger tahmini brans dagilimina uygun bir dagilim verilirse dkab kontenjani cok daha yuksek olacak. Diger arkadaslar da ihl yazar diye dusunuyorum. Ama ihl kintenjani az. O yuzden yazan az olur diye dusu up ihl yazan arkadaslar da olacak. Bu yuzden dkab ihl min puanlar birbirine yakin olur diye dusunuyorum. Mexunlara hem dkab hem ihl tercih etme hakki verilmediginden sonjc kestirilemiyor. Dusunuyorum ben 64-65 alsam ne yazardim diye ama karar veremiyorum. Bir yanda millet dkab yazar oraya yigilir diyorum. Bir yandan da ya herkes oyle dusunup ihl ye yonelirse diyorum. Sonuc olarak hakkimizda hayirlisi olsun diyorum. Rabb im cumlemize helalinden bol rizik nasibetsi . Amin

casiye77
Aday Memur
30 Aralık 2015 11:45

arkadaşım yazdıklarına katılıyorum.dink ve ihl nin şuanki puanların çokta altına ineceğini düşünmüyom.çünkü eylül de puanı yüksek olup 41 açmayan çok kişi var.öeneğin benim dink 68.9 ihl 66.5 .başka iki arkadaşımın dink 67.5 ve 67. ihl 65 ve 64. ben kendim ihl yazmak istiyorum ama dink kontenjanın fazla olması fikrimin değişmesine neden oluyor.

Realist123
Aday Memur
01 Ocak 2016 16:05

Hakikaten pasifiz galiba daha düne kadar branş dağılım tahminlerinde din kültürü ve ingilizce için aşağı yukarı aynı sayılar verilirken yani dinkültürü 3500-3600 iken bu gün aşağıdaki site dinkültürünü 2900 göstermiş acaba bir bildiklerimi var niye bu kadar (500-600) düşüş oldu bilen varmı?

Sınıf: 4052

İngilizce:3668

Din Kültürü: 2991

İlk Mat: 2033

PDR: 2016

Türkçe: 1905

Okul Öncesi: 1665

diğer branşlar

http://www.mebpersonel.com/haber/ogretmen-atamalari-brans-kadro-tahminleri-h191577.html

mavibener
Aday Memur
08 Ocak 2016 20:58

ALTMIŞLA ATANIYOSUNUZ TURŞUCULAR..ALTMIŞLA..! 25.SIRADAYIM ATANACAĞIM KESİN DEĞİL..DAHA NE AKTİFİ OLACAKSINIZ

mahmudramazan
Aday Memur
10 Ocak 2016 00:46

Be hey benim beyni hata veren kardesim

Resim muzik hocalari kendimi bildim billeli 50-60 la beden hocalari 60-70 le ataniyor. Bak bakalim bundan bir kac yil o ce dkab ogretmenleri kac puanla ataniyordu. Dkabin son yillarda dusuk puanla atanmasinin nedeni torpil degil 10 yillarca atamasinin yapilmamasidir. Biraz oku arastir da yaz bari.

O kadar atama yapildi dedigin bolum hala en fazla ogretmrn eksigi olan 3 bolumden biri. Demek ki gordugu eziyet o kadar fazlaymis ki senin dedigin 60 larla atanmasina ragmen eksigi bu kadar fazla. Neyse anlayana bu kadari kafi.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi